Connect with us

Війна

Росія збирає сили на лінії фронту для можливого нового наступу

Published

on



Росія накопичує сили на лінії фронту для можливого нового наступу з метою захоплення більшої території України.

Про це повідомила CNN із посиланням на двох американських посадовців, обізнаних з останніми оцінками США, передає Укрінформ.

Російське командування «прагне сформувати велику силу», зазначив перший американський чиновник, додавши, що ймовірний наступ зосереджений на завоюванні більшої території на сході України.

«Путін намагатиметься захопити будь-яку землю, яку він зможе отримати, аж до околиць Києва. Росіяни докладуть усіх зусиль, щоб отримати все що зможуть», – сказав другий американський посадовець.

Телеканал зазначає, що підготовка відбувається в той час, коли Україна потерпає від значної нестачі живої сили на полі бою. Водночас РФ також має проблеми із накопиченням необхідних сил.

За оцінками США, саме українські безпілотники і ефективність мінних полів стримують Росію, попри значну перевагу в живій силі як на сході України, так і в Курській області Росії, де українські війська все ще утримують позиції.

Читайте також: Війська РФ нарощують бойову активність на Вовчанському напрямку та в Сумській області – Демченко

Крім того, перший високопосадовець заявив в інтерв’ю CNN, що немає жодних ознак того, що Північна Корея наразі здатна значно збільшити чисельність власних військ для війни проти України після втрати тисяч своїх солдатів у бойових діях.

Однак вже кілька тижнів американські оцінки свідчать про незначні зміни у військових цілях Росії, включаючи взяття під контроль більшої території України, незважаючи на те, що адміністрація президента США Дональда Трампа закликає Кремль дотримуватися 30-денного перемир’я і розпочати предметні мирні переговори.

Раніше CNN повідомляв, що упродовж кількох тижнів українські війська фіксують, як РФ перекидає значну кількість військ і техніки на позиції, розташовані лише за кількадесят кілометрів від лінії фронту.

Зазначається, що ця інформація з’явилася у той час, як українські та російські офіційні особи готуються до можливої зустрічі в Туреччині.

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» в 2022 році – у Стамбулі.

Читайте також: Інфляція в РФ вплине на її здатність підтримувати високі витрати на оборону – розвідка Британії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.

Проте російський диктатор відправив до Стамбула делегацію на чолі зі своїм помічником Володимиром Мединським. Також до її складу увійшли: заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін, начальник головного управління Генштабу ЗС РФ Ігор Костюков та заступник міністра оборони Олександр Фомін.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у четвер, що очільник РФ Володимир Путін не поїде на переговори до Стамбула. Президент США Дональд Трамп не виключив поїздку до Стамбула у п’ятницю, «якщо це буде доречно».

Фото ілюстративне



Джерело

Війна

Зеленський не робив пропозицій Путіну щодо перемовин

Published

on



Президент України не робив пропозицій Путіну щодо перемовин. Російський диктатор тягне час, щоб відтермінувати американські санкції.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав на пресконференції в Анкарі, передає кореспондент Укрінформу.

“Я ніякі пропозиції Путіну не робив. Ми всі сприйняли, що він пропонує прямі перемовини. Чому він запропонував прямі перемовини? Тому що не хотів припинення вогню”, – сказав Зеленський.

Як зазначив глава держави, російському диктатору навіть не було б необхідності в зустрічі, достатньо було б припинити вогонь. І такі “спроби” були на Великдень, і про них, як наголосив Зеленський, ніхто перемовин не вів.

Водночас Україна підтримала пропозицію російського лідера про прямі перемовини, у тому числі, і на прохання партнерів, чим продемонструвала готовність здійснювати кроки в сторону припинення вогню і досягнення миру.

За словами Зеленського, так звана “готовність” Путіна до перемовин має на меті відтермінувати санкції США.

Читайте також: Переговори про припинення вогню у Туреччині можна провести без Путіна – Зеленський

“Він для того, щоб відтермінувати сильні санкції американців, хоче показати, що він “конструктивний” і “готовий” до перемовин, але багато питань. Так всі сприйняли. Я сказав, що я готовий, Трамп сказав, що готовий. Ми не координували (свої дії – ред.). “, – сказав Зеленський.

Як повідомлялося, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.

Проте російський диктатор відправив до Стамбула делегацію на чолі зі своїм помічником Володимиром Мединським. Також до її складу також увійшли: заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін, начальник головного управління Генштабу ЗС РФ Ігор Костюков та заступник міністра оборони Олександр Фомін.

Володимир Зеленський відправив до Стамбула на переговори українську делегацію на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим.



Джерело

Continue Reading

Війна

Сили оборони: у районі Липців на Харківщині

Published

on



У районі населеного пункту Липці Харківської області зафіксовано загострення бойової ситуації.

Про це у телеетері заявив речник ОТУ “Харків” Павло Шамшин, передає кореспондент Укрінформу.

“Хочу звернути увагу на ситуацію в районі населеного пункту Липці. Там спостерігається загострення. Ворог пішов на штурм із використанням бронетехніки, зокрема танків. Також традиційно, і це вже набуває ознак сталої тактики, застосовуються мотоцикли з піхотою”, – зазначив Шамшин.

Він наголосив, що бронетехніка та мотоцикли були знищені. За його словами, російська піхота спішилася, і наразі наші підрозділи ведуть бої з цими штурмовими групами – ймовірно, частину з них уже ліквідовано.

Загалом він підкреслив, ситуація в цьому районі залишається напруженою.

Читайте також: Росіяни концентрують авіаудари на Покровському напрямку – Трегубов

«Очевидно, що це реакція росіян на успішні дії наших військ, які 8 травня звільнили лісовий масив площею понад 200 гектарів на північ від Липців – територію, яку самі окупанти називали «Берліном», – додав Шамшин.

Як повідомляв Укрінформ, бригада Національної гвардії України “Хартія” у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони завершила масштабну операцію зі звільнення лісового масиву, розташованого на північ від села Липці Харківської області.

Фото ілюстративне: Нацгвардія



Джерело

Continue Reading

Війна

Комбат 91-го ОПТБ Назарій Кішак

Published

on



Українські «джавелінщики» ефективно знищують російську бронетехніку незалежно від погоди чи місцевості. Їхня робота критично важлива для утримання позицій і збереження територій.

Про це розповів командир 91-го окремого протитанкового батальйону Назарій Кішак у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги», який вийде у середу, 14 травня, о 19:00.

«Ми просто йдемо і робимо роботу. Без різниці, який це напрямок, яка це місцевість. У нас є задача – ми її виконуємо. Джавелінщики – це мої топчики», – підкреслив Кішак.

За його словами, наразі ключову роль у боротьбі з бронетехнікою ворога відіграють ПТРК «Джавелін», особливо у складних погодних умовах, коли неможливо застосувати дрони. «Коли погана погода, FPV-дрони і БПЛА не можуть злетіти, “Джавелін” розносить танк на молекули», – додає Кішак.

Командир пригадав епізод бойових дій на Курщині: «Йшло 11 одиниць техніки, чотири танки працювали дуплетом. Ці танки разом з екіпажами попали до небесного резерву. Ми дуже ефективно відпрацювали».

Читайте також: Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу

Кішак також зазначив, що без підрозділів, озброєних ПТРК, ситуація могла би бути критичною: «Якби не “Джавелін”, не “Корсари” й “Стугни”, ці танки зайшли б дуже спокійно на позиції піхоти. Наслідки були б катастрофічні – ворог міг би зайняти значну частину наших територій».

Командир Кішак також розповів про поточну тактику противника. «Зараз у них одна тактика на весь фронт – мінімальна кількість штурмових груп за підтримки артилерії. Відправляють від чотирьох до шести осіб, перевіряють ситуацію, а потім вводять резерви з досвідченіших військових».

91-й окремий протитанковий батальйон, за словами комбата Кішака, вирізняється не лише своєю вогневою силою, а й організацією: «Ми всі прийшли з розвідки. Усі командири – ефективні менеджери, які вміють швидко реагувати. У нас є все: артилерія, ударні та розвідувальні дрони, ПТРК, системи РЕБ і РЕР. Це маленький, але потужний підрозділ вогневої підтримки».

Читайте також: Українське виробництво БПЛА здатне адаптуватися швидко – командир загону «Тайфун»

У повній версії інтерв’ю на новому Ютуб-каналі Укрінформу Кішак поділився унікальними деталями роботи свого підрозділу, розповів про власний шлях, відповідальність командира та мотивацію бійців. Він також висловив свої думки про тил, вибори в Україні, «джавелінщиків», застосування поліграфа у війську та книгу, яку він мріє написати після перемоги.

Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.