Одеса
Росіяни зазнають величезних втрат від ЗСУ при штурмі дніпровських островів

Солдат у воді. Фото ілюстративне: Associated Press
Через некомпетентність командирів окупанти постійно зазнають втрат на Херсонському напрямку. Однак, незважаючи на це, керівництво РФ будь-якою ціною намагається закріпитися на дніпровських островах під ударами ЗСУ.
Про це повдіомляють агенти руху АТЕШ у соцмережі.
Реклама
Читайте також:
Штурми островів
Агенти АТЕШ з 24-го мотострілецького полку повідомили про катастрофічні втрати особового складу у підрозділі. За даними партизан, некомпетентне командування постійно вимагає зайняти позиції на островах, ігноруючи реальну обстановку на фронті. Тільки за останні два тижні шість військовослужбовців вважаються зниклими безвісти. А сили наступаючих постійно страждають від ударів українських FPV-дронів.
“Блискуча робота українських FPV-дронів та ефективні засоби радіоелектронної боротьби перетворюють спроби зміцнитися на островах на загибельні авантюри. Такі дії командирів спонукають військових шукати альтернативні шляхи виживання”, — йдеться у повідомленні АТЕШ.
В АТЕШ додають, що керівництво РФ не в змозі забезпечити навіть організовану евакуацію поранених.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що ворог активізувався на Придніпровському напрямку. А також про те, як був зірваний наступ на південь.
Одеса
Порти півдня та Одещини експортували 120 тонн, 76 з яких – зерно

Вантажний корабель. Фото: Олексій Кулеба у соцмережі
Українським морським коридором з початку війни, незважаючи на обстріли портів, було перевезено 120 мільйонів тонн вантажів. Експортні товари прямували у країни Азії, Африки, Європи та Латинської Америки.
Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Реклама
Читайте також:
Морський коридор
76 мільйонів тонн із загальних 120 склав обсяг агропродукції. Український коридор забезпечує постійне транспортування зерна та інших товарів до 53 країн світу. З наших портів з початку війни вийшли майже 4600 суден.
“Збереження стабільного експорту забезпечує доступ до продовольства для мільйонів людей у світі. А також зберігається економічна стійкість нашої країни. Українська логістика працює під обстрілами, в умовах постійної загрози. Морський коридор є інструментом стабільності, на який розраховують десятки країн на різних континентах”, — йдеться у повідомленні міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Додамо, минулоріч в Одеській області повітряна тривога оголошувалась понад 800 разів. Сукупний час, коли працівники портів були змушені переривати операції та перебувати в укриттях, становить понад 32 доби. Однак попри ці умови логістичний процес не зупинявся.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що порти Одещини експортують навіть більше зерна, ніж до війни. А також про те, як на торгівлю вплине угода із США.
Одеса
Ситуація на дорогах Одещини — затори на трасі Одеса-Рені у бік Румунії та Молдови

Паланка на краті. Фото: скриншот
У понеділок, 12 травня, на трасі Одеса — Рені утворюються затори у бік прикордонних КПП. Найбільше тягнучок фіксуються біля пунктів пропуску до Молдови, у бік Румунії черг спостерігається значно менше.
Про це Новини.LIVE дізналися з картографічного вебсервісу Google Maps.
Реклама
Читайте також:
Затори до Молдови
У бік пункту пропуску “Паланка — Маяки — Удобне” наразі є невеличкі затори, однак рух значно жвавіший ніж був вранці. Простояти в тягнучці доведеться понад годину. Багато автівок і біля “Старокозаче — Тудора”. На КПП “Рені — Джурджулешть” також є черги, поїздка триватиме приблизно півтори години.
Затори до Румунії
На найближчому до Румунії поромному переході пункт пропуску “Орлівка — Ісакча” час очікування — менш як годину, оскільки автівок там небагато. Біля каналу Кофа заторів також немає, хоча іноді невеличкі тягнучки з’являються. Біля Холмського проїзд вже вільний.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про 19 мільйонів на дорогу на цвинтарі. А також про зміну руху на одному з одеських перехресть.
Одеса
Де та як завтра можна стати донором крові в Одесі – бійці ЗСУ потребують допомоги

Здача крові. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
В Одесі у медзакладах міста є велика та термінова потреба у донорах крові. На даний час вкрай необхідна допомога людей із 1-ю позитивною групою.
Про це повідомляють на офіційному каналі міста.
Реклама
Читайте також:
Як здати кров
Допомогти можна завтра з 09:00 ранку. Стати донором можуть лише громадяни України віком від 18 років. Повідомити про своє бажання здати кров можна за посиланням. Після реєстрації вам зателефонують та підтвердять, що треба приходити.
Для координації донорів в Одесі з перших днів повномасштабної воєнної агресії РФ створено Телеграм-канал “Донор Одеса”. Там можна отримувати актуальну інформацію про потребу в крові. Також на каналі ви дізнаєтеся про переваги та як підготуватися до здачі крові.
Хто може бути донором крові
- Людина віком від 18 до 60 років.
- Вага донора повинна бути більш як 50 кілограмів.
- Донор повинен бути громадянином України або мати статус постійного мешканця (ВНЖ).
Як підготуватися до здачі крові
Якщо ви плануєте стати донором крові, вам потрібно підготуватися до процедури наступним чином:
- Перед тим як здати кров, вам потрібно перевірити, чи відповідаєте вимогам для донорства. Зазвичай донором може бути людина віком від 18 до 65 років з масою тіла понад 50 кг.
- До процедури донорства важливо збільшити рівень заліза в організмі, оскільки це допоможе швидко відновити кров. Їжа, багата на залізо, така як червоне м’ясо, риба, яйця та зелені овочі, може бути корисною.
- Важливо відпочити перед тим, як віддати кров. Застосовуйте здоровий розум і уникаєте фізичної активності перед процедурою.
- Перед процедурою донора запросять заповнити анкету та пред’явити документ, який підтверджує вашу особу. Отже візьміть з собою паспорт.
- Після процедури донорства важливо слідкувати за своїм здоров’ям і уникати важкої фізичної активності. Не забувайте пити достатню кількість рідин та їсти здорову їжу.
Якщо курите — не можна палити 2 години перед донацією та 1-2 години після, щоб не нашкодити собі та тому, хто отримає вашу кров.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про роботу Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Одесі. А також про новий цифровий рентген.
-
Війна6 днів ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Політика6 днів ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Усі новини5 днів ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова6 днів ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події6 днів ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини6 днів ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Події5 днів ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Суспільство7 днів ago
Грабеж в Одессе – мужчина украл у пенсионера телефон