Суспільство
СБУ затримала нападницю, яка скоїла замах на волонтера з Одеси Сергія Стерненка Анонси

1 травня, на громадського діяча та волонтера з Одеси Сергія Стерненка скоєно напад. СБУ вже затримала нападницю.
Спочатку про замах повідомив у соцмережах сам Стерненко, уточнивши, що отримав легке поранення, однак загрози його життю немає.
“На мене скоєно напад. Поранений. Все ок, загрози життю нема”, – написав він.
Згодом інформацію підтвердили у Службі безпеки України, зазначивши, що йдеться про замах на вбивство з використанням вогнепальної зброї.
СБУ оперативно затримала нападницю на місці події. Як стверджують у спецслужбі, саме завдяки швидкій та професійній реакції вдалося запобігти вбивству активіста.
Наразі тривають слідчі дії. СБУ обіцяє додатково поінформувати про подальший розвиток ситуації.
Стерненко народився 20 березня 1995 року у селі Садове Білгород-Дністровського району Одеської області.
У січні 2014 року приєднався до Євромайдану в Одесі, а згодом очолив його. Він активно долучався до Революції Гідності в Києві, зокрема під час протистоянь на вул. Грушевського 20 лютого.
Після створення 5 лютого 2014 року одеського осередку Правого сектору, 22 березня очолив його. Брав участь у закритті наркоторгівлі спайсом в Одесі. 30 вересня 2014 року він разом з активістами Правого сектору, Автомайдану та Євромайдану організував “сміттєву люстрацію” Нестора Шуфрича. Також ініціював скасування понад 20 концертів російських та проросійських зірок, серед яких Ані Лорак, Світлана Лобода, Ірина Білик і Костянтин Райкін.
5 лютого 2017 року Стерненко залишив Правий сектор.
Стерненко став фігурантом кількох кримінальних справ, зокрема у 2018 році він відбив напад на себе, що призвело до смерті одного з нападників. Спочатку йому було висунуто обвинувачення у вбивстві. Згодом Приморський суд Одеси закрив справу про напад на активіста. Сам Стерненко заявляв, що прокурори не змогли довести його провину.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році Стерненко приєднався до територіальної оборони Києва. Він також активно займається волонтерською діяльністю, зокрема організував програму “Небесний русоріз”, яка збирає кошти на закупівлю дронів для знищення російських розвідувальних безпілотників.
Стерненко є автором та ведучим популярного YouTube-каналу “STERNENKO”, який станом на січень 2025 року налічує понад 2 мільйони підписників.
Суспільство
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024

В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024.
Про це йдеться у пресрелізі, який є у розпорядженні Укрінформу.
“У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної Премії Woman 2024, яка щорічно вшановує жінок-лідерок із різних сфер — від дипломатії до оборони, від науки до культури. Цей захід не просто відзначає особисті досягнення, а й створює простір, де історії сильних, сміливих, мудрих і цілеспрямованих жінок стають дороговказом для всього суспільства”, – йдеться у повідомлені.
Як зазначають організатори, у 2025 році премія охопила вісім основних категорій:
– Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах
– Жінка в державному управлінні та політиці
– Бізнес-лідерка року
– Соціальний вплив та відповідальність
– Наука, медицина та технології
– Оборона, мілітарі та безпека
– Культура, медіа та комунікації
– Спецпремія “Озеленення України”.
У 2025 році премію в Києві вручено 31 жінці, ще 10 жінок з Європи буде відзначено у Брюсселі. За 8 років — 121 нагороджена жінка.
Серед почесних гостей і нагороджених були народні депутати, посли, ректори провідних вишів, представники міжнародних місій та партнерських організацій.
У номінації “Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах” переможницями стали: Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні; Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради України; Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України; Мар’яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України.
Нагороди у цій номінації переможницям вручив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
У категорії “Жінка в державному управлінні та політиці” відзначили: Світлану Гринчук, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України; Наталію Калмикову, міністра у справах ветеранів України; Анну Пуртову, народну депутатку України; Лесю Карнаух, заступницю голови Податкової служби України; Анжелу Макеєву, в.о. голови та секретаря Ірпінської міської ради.
Лауреатки цієї категорії довели, що жіноче лідерство — це не про символіку, а про системні зміни.
Відзначили нагородами жінок народний депутат України Сергій Козир та тимчасовий повірений у справах Посольства Бельгії в Україні Робен Ерреро Руїс.

У категорії “Бізнес-лідерка року” перший віцепрезидент Асоціації українських банків, голова наглядової ради АТ “Європейський промисловий банк” Віталій Романчукевич відзначив почесним званням Woman 2024: Юлію Шопську, власницю компанії “Агроль”; Ольгу Заїку, директорку ТОВ “Чернігівський хлібокомбінат №2”; Наталію Буткову, членкиню правління Ощадбанк.
У категорії «Соціальний вплив та відповідальність» відзнаки отримали: Світлана Гриценко, членкиня правління Фонду Віктора Пінчука, керівниця всеукраїнських проєктів RECOVERY та ПОВЕРНЕННЯ; Лілія Шевченко, голова громадської організації “Всеукраїнська громадська організація “Територія Жінок “; Яремчук Анастасія, лікар-радіолог (Краматорський онкологічний диспансер, приватний підприємець у Донецькій області); Мехедова Дана, керівниця ГЦР «У Світ Разом».
У категорії “Наука, медицина та технології ” відзначили провідних медиків та освітян, які активно працюють на благо українського народу. Це – Лариса Дахно, засновниця та керівниця Стоматологічної клініки доктора Дахно, а також Central Laboratory Diagnosis Of The Head, голова правління Всеукраїнського союзу стоматологів України; Ксенія Семенова, освітянка, в.о. президентки Державного університету “Київський авіаційний інститут”, депутатка Київської міської ради; Владислава Романюк, лікар-гастроентеролог клініки «Оберіг».
У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії «Woman 2024» / Фото: Business Woman Club
У категорії “Оборона, мілітарі та безпека” відзнаки отримали: Магац Марія, Інспектор прикордонної служби 1 категорії – фельдшер другого відділу прикордонної служби (тип С) прикордонної комендатури швидкого реагування “Шквал” (з місцем дислокації н.п. Великі Мости) 7 прикордонного Карпатського загону; Різаєва Гайде, учасниця Революції Гідності, двічі полонена так званою “ЛНР”, волонтерка, представниця Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Лисевич Анастасія, психолог відділення персоналу та психологічного забезпечення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області; Кудрява Христина, офіцерка Північного Київського територіального управління Національної гвардії України; Плотнікова Карина, інспектор роти 2 (аеророзвідки) полку особливого призначення патрульної поліції (стрілецький) («Хижак-1»); Ольга Бігарь, заступник командира вч А7373 з артилерії.
Деякі з жінок долучалися до церемонії онлайн — просто з передової, аби розділити цю важливу подію з усіма.
У категорії “Культура, медіа та комунікації” нагороду премії Woman 2024 отримали: Анжеліка Рудницька, засновниця мистецької агенції «Територія А», генеральна директорка Державної агенції промоції культури України; Анастасія Семенчук, помічник начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві. колишня журналістка та PR-фахівчиня телеканалів «Перший діловий» та «112 Україна»; Соня Кошкіна, українська журналістка, співвласниця й шеф-редакторка інтернет-видання «Лівий берег», телеведуча; Наталі Солонік, ведуча проєкту «Ближче до зірок» на телеканалі ТЕТ, Випускниця 1+1 media school, ведуча бекстейджу 12 сезону музичного шоу «Голос країни», менторка проєкту «Здійсни мрію» від 1+1 media.
Вперше в історії премії Woman відбулася спецпремія “Озеленення України”. Спецпремію отримали: Тетяна Грищун, помічниця лісничого Овруцького лісництва Овруцького надлісництва; Аліна Скоморохова, голова ГО “МОЖУ”, генеральна директорка ТОВ «Тін Імпекс», координаторка проєкту Greening of the Planet у Хмельницькій області.
Відзнаки вручила ідейниця та засновниця проєкту Greening of the Planet Ганна Крисюк.
Організатором премії традиційно виступає міжнародний глянцевий журнал Business Woman, а головним партнером — Business Woman Club.
Партнерами премії виступили: Business Woman Club, БФ «Небо України», Всеукраїнська профспілка спортсменів, ГО «Україна — це матір», компанії GEKKON, Zarmilkas, «Камелія», Кава Foundation, «Київ дипломатичний» та Світове українство.
Суспільство
Контракт на ремонт Миколаївської амбулаторії отримав підрядник з історією Анонси

02 травня 2025 р. 18:28
This article also available in English
206
ФОТО: Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації
Переможцем тендера на ремонт амбулаторії №5 у Миколаєві стало товариство, яке раніше підозрювалось у зловживаннях під час капремонту обласного інституту післядипломної освіти.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.
У квітні Управління капітального будівництва Миколаєва оголосило тендер на поточний ремонт амбулаторії №5, яка входить до складу Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Вона розташована на проспекті Богоявленському. Очікувана вартість робіт склала понад 9 мільйонів гривень, а завершити їх обраний підрядник має до 1 лютого 2026 року.
Торги мали відбутись 25 квітня, але свою пропозицію, як вже стає традицією, один учасник — товариство ТОВ “Житлорембуд-Ніка”, з яким мають намір укласти договір. Фірма знизила очікувано суму закупівлі всього на 68 100 гривень, хоч Розмір мінімального кроку пониження ціни становить 90 049 гривень.
Журналіст ЦПР вирішив з’ясувати, яку історію приховує переможець державного тендеру та чи немає у діяльності компанії підводних каменів.
Як свідчать дані аналітичної онлайн-системи YouControl було зареєстровано у 2005 році зі статним капіталом у 33 тисячі. Основний УІКД — будівництво житлових і нежитлових будівель. Крім основного виду діяльності, компанія зареєструвала ще кілька десятків КВЕДів, серед яких — гуртова торгівля побутовою електронікою, будматеріалами, металами та сантехнікою. Також фірма декларує будівництво доріг, трубопроводів, водних споруд, електромонтажні та оздоблювальні роботи, інжиніринг, технічні випробування та архітектурну діяльність.
На держзакупівлях фірма заробила понад 389 мільйонів.Основним замовником товариства виступало акціонерне товариство “Укртранснафта”. З 2023 році до нього приєдналось Управління з питань культури та охорони культурної спадщини, а у 2024 — Управління капітального будівництва та Центр первинної медико-санітарної допомоги №2.
З ухвали Центрального районного суду Миколаєва від 2019 року у Миколаєві перевіряли можливі зловживання службовців КП “Дирекція з комунального будівництва та реконструкції” під час капремонту будівлі обласного інституту післядипломної освіти та корпусу Вищого училища фізкультури.
Йдеться про роботи загальною вартістю понад 15 мільйонів гривень, частину з яких виконувало ТОВ “Житлорембуд – Ніка”. Огляд об’єктів виявив, що обсяги фактично виконаних робіт не відповідають даним у тендерній документації та актах, за якими перераховували гроші.
Також нещодавно будівництво підземної школи №41 у Херсоні доручили компанії, яка за кілька днів до тендера змінила власника та адресу. Підрядник виглядає як фірма-одноденка і не має підтвердженого досвіду виконання подібних робіт.
Суспільство
В Одесі розробили документацію на новий бюветний комплекс на вулиці Академика Сахарова

В Одесі в 2026 році планують відкрити новий бюветний комплекс на вулиці Академіка Сахаров, 28-36. В Одеській мерії повідомили, що розробили проєктно-кошторисну документацію та отримали експертний висновок. Під час останньої сесії депутати погодили виділення коштів на будівництво бювету.
Проєктом передбачено буріння свердловини, зведення технічної будівлі бюветного комплексу та будівництво технічних приміщень для персоналу, придбання та встановлення обладнання з доочищення води, а також благоустрій прилеглої території зі створенням зони відпочинку для мешканців міста.
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України