Україна
Сексуальні домагання в Карпенка-Карого – Андрій Білоус повернувся в Молодий театр

Співробітники театру мали зустрічі з директором департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Той порадив з повагою ставитися до кожного члена колективу.
Головний режисер “Молодого театру” в Києві і викладач Київського театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Андрій Білоус, якого студентки звинуватили в домаганнях, повернувся до виконання своїх обов’язків. Про це він розповів в коментарі Нromadske.
Як він розповів, 10 лютого він з власної ініціативи написав прохання відсторонити себе від виконання обовʼязків на місяць, щоб “уникнути різноманітних спекуляцій”.
“Станом на 14 березня, як і раніше, у Департаменту культури [КМДА] немає правових підстав для відсторонення або звільнення мене з посади”, — заявив Білоус.
Співробітники театру мали зустрічі з директором департаменту культури Київської міської державної адміністрації Сергієм Анжияком, яка відбулася зранку 14 березня. Він закликав колектив театру “ставитися з повагою до кожного члена колективу, якщо ми хочемо зберегти цей театр”.
За словами посадовця, вже є результати комісії, яка засідала з приводу скандалу в театрі. Члени комісії запропонували КМДА припинити контракт з Білоусом, якщо департамент дійде висновку, що дії керівника Молодого театру призвели до втрати довіри.
Скандал з викладачем університету Карпенка Карого Андрієм Білоусом: що відомо
20 січня в мережі студентка Київського національного університету театру кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого звинуватила в сексуальних домаганнях викладача університету та головного режисера “Молодого театру” Андрія Білоуса. Вона оприлюднила листування з викладачем і його недвозначними питаннями та коментарями.
28 січня стало відомо, що Андрія Білоуса відсторонили від роботи після звинувачень у сексуальних домаганнях. В університеті триває службове розслідування, а також запроваджують нові правила безпеки для студентів.
Також у “Молодому театрі” відбулися загальні збори колективу, де розглянули ситуацію щодо головного режисера театру. На зборах пролунало питання щодо того, чи хтось в колективі сам, або був свідком принижень, сексуальних домагань чи його змушували до сексу. Після нього в залі встала з місць половина людей.
Україна
про що розповідають українські військові після російського полону

Звільнені 6 травня українські військові свідчать про нелюдські умови в російському полоні, що грубо суперечать нормам міжнародного гуманітарного права. Зібрані свідчення та докази вже передаються до міжнародних інстанцій, зокрема до Міжнародного кримінального суду.
Про це повідомив керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, пише NV.
Він розповів, що після повернення з російського полону українські військові спочатку проходять медичне обстеження та розпочинають курс реабілітації. Лише після цього з ними починають працювати фахівці Служби безпеки, Нацполіції, Офісу генпрокурора та представники Міжнародного кримінального суду, щоб задокументувати факти тортур, нелюдського поводження та інших злочинів, скоєних під час утримання в полоні.
“Якщо вам відомий такий документ як Стамбульський протокол, в ньому визначено 18 основних тортур, то ми маємо сьогодні докази застосування усіх 18 видів і навіть більше – певні комбінації тих чи інших видів тортур та знущань [застосовуються] до наших військовослужбовців, які перебувають в полоні держави-агресора”, – підкреслив Охріменко.
За словами звільнених, у російському полоні їх позбавляли базових потреб: пораненим не надавали медичної допомоги, харчування було мізерним, а умови утримання — неприйнятними. Замість спеціалізованих таборів, передбачених Женевською конвенцією, військовополонених тримали у звичайних тюрмах разом із кримінальними ув’язненими.
Зібрана інформація проходить систематизацію й аналіз, після чого передається до міжнародних правових інституцій як доказова база для фіксації воєнних злочинів.
“Державі Україна вже відомі безпосередні виконавці – від охоронців, які утримують [полонених], до начальників цих колоній, в яких вони утримуються. І ми бачимо, що це не проблема однієї чи іншої колонії, це проблема системна. Ми бачимо системний підхід Російської Федерації до утримання наших військовополонених”, – додав Охріменко.
Нагадаємо, 6 травня, завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів, з російського полону було звільнено чергову групу захисників України. Обмін відбувся у форматі 205 на 205.
Також Фокус писав, що наприкінці квітня Офіс генпрокурора України оприлюднив попередні результати експертизи тіла журналістки Вікторії Рощиної, яке передала РФ. За висновками судово-медичних фахівців, на тілі були виявлені сліди тортур, зокрема застосування електроструму та зламані ребра.
Україна
де наразі ускладнені погодні умови (відео)

В низці українських регіонів повідомляють про наявність пилової бурі. Зокрема, це атмосферне явище помітили в Києві та Київській області, а також кількох північних регіонів країни.
Відповідні кадри було оприлюднено в соцмережах.
Так, у Києві та Київській області місцеві повідомляли про потужну пилову бурю, яку зафіксували на автомобільних дорогах регіону. Наразі видимість на дорогах значно зменшилася, практично до нуля.
Також у Рівненській та Житомирській областях місцеві вказують на це атмосферне явище. На відповідних кадрах з соцмереж помітно сильний піщаний потік, який насувається на помешкання та присадибні ділянки людей.
В пабліках нагадують водіям про безпеку на дорогах. Екологи нагадують, що основною причиною появи пилових бур є знищення лісосмуг, які перешкоджають просуванню ураганів, піску та пилу.
Раніше повідомлялося, що пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю.Супутники космічного агентства NASA зробили приголомшливі знімки пилових шлейфів, що підіймаються і закручуються в гірських долинах.
Згодом стало відомо, що подібне атмосферне явище накривало дві області України. Початок пилової бурі вже фіксують у Миколаївській області,а також у південних регіонах країни.
Україна
СБУ затримала в Монако сина ексдиректора "Мотор Січі": у чому його підозрюють (фото)

Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора спільно з правоохоронцями Франції та Монако затримали сина експрезидента АТ “Мотор Січ” за розкрадання активів підприємства. Йому загрожує до 12 років.
Джерело
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді