Connect with us

Суспільство

Схеми на Одеській митниці – на яких авто їздять митники і як заробляють — Ексклюзив ТСН

Published

on


Журналісти проєкту “Хапуга.ua” завітали до офісу одеських митників. ЗМІ зацікавило майно, куплене за кумедними цінами, а також те, що дехто з одеських митників забув чи то “забив” чесно показати його НАЗК.

Про це йдеться у матеріалі проєкту журналістських розслідувань.

Що відомо про керівників митниці та їхні доходи

Отже, Одеська митниця. Від жовтня минулого року тут керує Андрій Колівер. Влітку 2022 року пан Колівер сів на Audi Q7. За даними ЗМІ, його дружина їздить на автомобілі “Лексус”. Авто куплене в січні минулого року.

Але якщо до декларації Колівера особливих запитань немає, то його підлеглі масово страждають на недугу, яку можна назвати “цинічними хитрощами”. Вони немов плюють в очі і суспільству, і НАЗК, подаючи в своїх деклараціях суцільну маячню. І один із таких циніків — це Володимир Алєксєєв, заступник начальника Одеської митниці. Цей митник уже встиг подати декларацію за минулий рік. І що ми тут бачимо — 20 мільйонів гривень готівкою. Звідки взялась така сума уявити складно, адже 2023 року готівкою пан Алєксєєв мав вдесятеро менше – лише 2 мільйони.

Декларація Володимира Алєксєєва

Журналісти спробували запитати Алєксєєва про його космічні готівкові заощадження, однак на Одеській митниці якісь особливі правила спілкування з митниками такого рангу.

“Ви звертаєтесь до відповідного підрозділу державної митної служби і потім ми отримуємо відповідне розпорядження і готуємо письмову або усну відповідь”, — каже прессекретарка Одеської митниці Олена Гусєва. 

Запит журналісти надіслали, але шалені мільйони – це не єдине, що дивує у декларації Володимира Алєксєєва. Працюючи заступником начальника Одеської митниці, він не декларує в Одесі жодної нерухомості. Вже кілька років. Зокрема й орендованої, що зобов’язує робити антикорупційне законодавство.

Натомість, Алєксєєв вказує лише одну квартиру у Києві. Консьєржка чудово знає сім’ю Алєксєєва, але надає під запис шокувальну інформацію — родина продала квартиру.

Отже, що ми бачимо. Заступник начальника Одеської митниці Володимир Алєксєєв “за документами” живе в Одесі на вулиці, бо не декларує там жодного житла, а також не вказує, що його родина також орендує, а може й має у власності нерухомість у самій Франції. 

Володимир Алєксєєв

Далі щодо автомобіля. Алєксєєв теж любить “Лексус”. Він записаний на його маму. Однак такої машини біля будівлі Одеської митниці журналісти жодного разу не зафіксували за цілий тиждень спостереження.

На яких авто їздять працівники митниці

Одеса, 11 лютого, 8 ранку. Будівля митниці. Одна за одною сюди заїжджають недешеві автівки. Це – “Фольксваген Туарег”, на якому їздить Дмитро Білозуб, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції. Машина оформлена також на його маму.

А це приїхав Ігор Бойчун, заступник начальника відділу обліку та експлуатації майна управління адміністративно-господарської діяльності Одеської митниці — “Хюндай Санта Фе” 2022 року, який коштує 35 тисяч доларів. Доходи Бойчуна не дозволяють йому купити таке авто, тому він записав його на свою доньку Анастасію. Вона, між іншим, була ФОП, але закрилась ще 5 років тому, тому походження коштів на авто доволі сумнівне.

Автопарк біля митниці

“Ягуар F-Pace” придбала Ірина Капланян, головна державна інспекторка відділу професійної підготовки персоналу митниці. Транспорт куплений в лютому минулого року за понад 20 тисяч доларів, тому чекаємо на нього у свіжій декларації пані Ірини.

А Jeep Renegade – це взагалі цілий скарб для НАЗК. Його купила Людмила Калабіна, заступниця начальника відділу проведення документальних перевірок управління проведення митного аудиту. Купила за 35 тисяч гривень. Так, це “биток” зі США, однак конкретно це авто було куплене в Америці за 2900 доларів, що зовсім не збігається із заявленою ціною в декларації співробітниці митниці. 

“Можливо, ми б змогли зафіксувати і показати вам ще більше цікавих автомобілів одеських митників, але наш візит до Одеси дуже зацікавив місцеву поліцію. Спочатку на наше авто викликав копів охоронець митниці”, — йдеться у матеріалі розслідування. 

Перед самим візитом копів біля авто журналістів помітили “Тойоту Короллу”. Її екіпаж неначе стежив за ситуацією, а поліцейський телефоном про цю ситуацію комусь доповідав. 

Схеми на Одеській митниці

Перейдемо до інсайдів та аналітики, яка може пояснити неабиякі статки співробітників Одеської митниці. Ні для кого не секрет, що митниця Південної Пальміри грішить різними контрабандними схемами. Тут і “специфічна” контрабанда сигарет, яка йде на “експорт”. Тут і наркотичні речовини, які виїжджають з України, але їх виявляють іноземні митники.

Однак чи не головна схема, з якої можуть “годуватися” нечесні одеські митники — це штучне заниження митної вартості товарів, які імпортуються до України. У нашому розпорядженні є інформація про кільканадцять компаній, які, за даними наших джерел, уникають сплати податків, на щонайменше 30 відсотків від реальної вартості товарів. За даними наших джерел, не виключено, що ці фірми можуть працювати на широко відомих у вузьких контрабандистських колах ділків із прізвищами Семенцов, Хрустальов, Шуба, Володін та інших. 

Схема працює приблизно таким чином. Товар із Туреччини йде до України за двома пакетами документів. Перший пакет — це той, який дають турки офіційно і в якому реальні дані. Але учасники схеми готують другий, фальшивий пакет документів, у якому замінюють характеристики – зменшують вагу, назви, коди товарів, внаслідок чого на в’їзді до Одеси вартість вантажу падає на 30 відсотків. За це відповідні особи митниці отримують чорний кеш, а бюджет України недоотримує мільйони. 

Хто займається схемами на митниці

Одним із архітекторів корупційних схем на Одеській митниці ЗМІ називають відомого вам Володимира Алєксєєва та Євгена Іванова. Людина з таким прізвищем обіймає посаду начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції.

У власності цей службовець має лише авто, а от вся нерухомість — на його дружині, яка, схоже, має неймовірну вдачу. Адже вона змогла купити квартиру в Одесі в ЖК “Кадорр” за 50 тисяч гривень. Ринкова ціна нерухомості в цьому ЖК становить мільйони.

Касиром Одеської митниці називають Валентина Брюховецького, головного державного інспектора оперативного відділу управління з контрабандою. Декларація цього службовця – бідна. Стара квартира та скромні машини, однак за фактом, за даними ЗМІ, пан Валентин користується автомобілем “Тойота Тундра” та нещодавно пересів на електричку Zeekr 1, яка оформлена на його маму.

Зловити за руку митника, який бере за щось кошти, тим паче в Одесі, дуже складно. Однак перевірити документи, за якими та чи інша фірма розмитнює свої товари – цілком реально.  Адже з Туреччиною є міжнародна угода, і у разі запиту України Туреччина повинна надати всі пакети реальних документів протягом тижня на той чи інший товар, який їде до Одеси. Тоді його звірять з тим пакетом документів, який “бігає” українською митницею. І якщо їх зіставити, стане одразу зрозуміло — хто, на чому і скільки вкрав. Головне, щоб було бажання зробити відповідний запит.





Джерело

Суспільство

Умєров розповів, які завдання виконуватиме Офіс військового омбудсмана

Published

on



Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що офіс військового омбудсмана стане допоміжним органом при Президентові України.

Як передає Укрінформ, про це Умєров написав у Фейсбуці.

«Президентом України внесено на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про військового омбудсмана. Це ще один системний крок до побудови ефективного механізму захисту прав і свобод наших військовослужбовців», – зазначив Умєров.

За його словами, військовий омбудсман — цивільна особа, яка матиме довіру захисників та їхніх родин і відповідатиме за захист прав: військовослужбовців усіх Сил оборони; поліцейських, задіяних у бойових діях; іноземців і осіб без громадянства, які служать у ЗСУ; інших осіб, визначених законом.

«Офіс військового омбудсмана стане допоміжним органом при Президентові України. Його основне завдання — здійснення демократичного цивільного контролю у секторі безпеки й оборони», – наголосив Умєров.

Передбачено чіткий порядок подання і розгляду скарг, а також дієвий механізм перевірок у військових частинах та органах управління.

Посаду військового омбудсмана Президент призначатиме строком на п’ять років. Одна й та сама особа не може обіймати її більш як два терміни поспіль. Заступники призначаються Президентом за поданням омбудсмана.

Читайте також: У застосунку «Армія+» з’являться ще п’ять рапортів – Умєров

«Так формується сильна інституція, яка матиме мандат, повноваження, довіру — і стане важливим елементом нової архітектури військової справедливості», – наголосив Умєров.

Міністр подякував всім, хто долучився до підготовки законопроєкту: уповноваженій Президента з питань захисту прав військовослужбовців, офіцерам Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міноборони, експертам, представникам громадянського суспільства. І додав, що очікує на підтримку Верховної Ради.

Як повідомляв Укрінформ, до Верховної Ради внесли проєкт закону про військового омбудсмана, він визначений Президентом Володимиром Зеленський як невідкладний.

Фото: Умєров, ФБ



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Миколаївські митники викрили схеми з підробленими документами на гуманітарну допомогу Анонси

Published

on



За чотири місяці 2025 року миколаївські митники зафіксували спроби незаконного ввезення товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Основною схемою порушників було використання підроблених документів і неправдивих даних про кінцевих отримувачів.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської митниці.

У січні-квітні 2025 року митниця виявила 22 порушення митних правил на загальну суму 1,6 мільйона гривень. Середня вартість предметів правопорушень склала 72 тисячі гривень.

Найпоширенішими видами порушень стали спроби переміщення товарів із приховуванням від митного контролю — за цим фактом відкрито 9 справ. Ще 6 справ стосуються неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру.

До суду за звітний період скерували 12 справ на загальну суму 1 мільйон гривень. Натомість самі суди розглянули 25 справ про порушення митних правил на значно більшу суму — 309,5 мільйона гривень. За результатами розгляду було ухвалено рішення про накладення штрафів на 200,4 мільйона і конфіскацію товарів на понад 225 мільйона гривень.

Митниця також самостійно розглянула 8 справ, шість із яких завершилися мировими угодами, укладеними у межах компромісної процедури.

У митниці зазначають, що основна тенденція правопорушень — це використання підроблених документів або документів із невірогідними відомостями щодо кінцевих отримувачів гуманітарної допомоги.

У вересні минулого року на Миколаївщині викрили схему, за якою гуманітарну допомогу для ЗСУ перетворили на джерело заробітку. Псевдоволонтери привозили автомобілі нібито для армії, але замість передачі військовим — розпоряджалися ними на власний розсуд.

За даними слідства, 35-річний житель Львівщини Юрій Король у перші місяці повномасштабного вторгнення скористався пільгами, які тоді діяли для ввезення транспорту без мит і зборів. Він оформив ввезення 17 автівок — мінівенів, кросоверів і легковиків — нібито для потреб Збройних сил України.

Проте жодна з машин до військових не потрапила. Усі автомобілі залишилися в цивільному користуванні. Тим часом уже влітку 2022 року уряд скасував податкові пільги для таких імпортних операцій.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

історія району, легенди та гумор (відео)

Published

on


У цьому відео Олександр Отдєльнов розповідає:

  • Чому Черемушки забудували хрущовками?
  • Як одеські Черемушки пов’язані з Черемушками в інших містах?
  • Де і як на Черемушках можна заблукати в трьох соснах?
  • Що таке Гавана на Черемушках і чому її так називають?
  • Де на Черемушках ховається справжній тераріум?

Як Черемушки стали районом новосілля, жартів і «Гавани»

Перший спальний район Одеси — Черемушки — не просто житловий масив, а справжній історичний феномен, що почався з радянського експерименту та перетворився на окрему мікродержаву зі своїм духом і легендами. Автор відео нагадує, що саме Черемушки були відповіддю на післявоєнну житлову кризу. Після Другої світової війни Одеса потребувала швидкого, масового і хоч якогось житла. Сталінки були якісні, але повільні й дорогі. І саме ідеї Хрущова, запозичені з НДР, дали старт хрущовкам — стандартним п’ятиповерхівкам із малогабаритними квартирами.

Черемушки стали першим районом в Одесі, зведеним за цим принципом. Район з’явився на місці колишнього військового полігону, де розташовувалося Стрілецьке поле. У 1961 році перші будинки зросли біля Люстдорфської дороги. Вже за три місяці будували цілі будинки, ще місяць ішов на внутрішнє оздоблення. Новосілля зустріли напередодні Нового року.

Водночас забудова Черемушок виявилася доволі різноманітною — попри зовнішню однаковість, будинки мали різні матеріали (бетон, цегла, черепашник), плани квартир і поверхові схеми. А от досягненням архітектури стало поєднання ванни й туалету, відоме в народі як «Гавана». Усе це породило безліч жартів, які сьогодні сприймаються із ностальгією.

Як виглядає справжня хрущовка зсередини, і чому «Гавана» — це не про Кубу? Подробиці у повному відео на каналі.

Три сосни, озера й втрачені ландшафти: географія і магія району

До забудови Черемушок тут були озера. Найбільше з них — на перехресті вулиць Космонавтів та Філатова. Його засипали, дерева зрубали, але три нові сосни знову з’явилися на тому ж місці, біля Будинку побуту. Так народилася міська легенда і назва «Три сосни» — тепер це культове місце і географічна точка перетину адміністративних районів. Тут проходив кордон між Малиновським і Київським районами, а два райвідділи міліції — буквально навпроти одне одного.

Це породило ще одну міську байку — «заблукати між трьох сосен», коли нетверезих громадян хапали патрулі з обох райвідділів. Сьогодні на місці тих трьох сосен — кафе, магазини, тиха зона і велика доза одеського колориту.

Звідки взялося озеро посеред спального району? Чому саме ці три дерева стали символом району? Перегляньте повне відео — дізнаєтесь більше!

Легенди Черемушок: ковзанки, терраріуми, корита й герої

Район продовжує жити та оновлюватися. Головні вулиці — Філатова, Космонавтів і Генерала Петрова (тепер вулиця Євгена Танцюри) — зберігають дух Черемушок. Тут і ковзанка «Крижинка», яка виростила не одного чемпіона, і старі меблеві цехи, і навіть терраріум, про існування якого знають не всі.

І звісно — таємниче корито Рабіновича. Що це таке, навіщо воно, і чому саме воно стало приводом для жартів у районі? Усе це — у великому сюжеті, з гумором і фактами. Автор відео обіцяє: буде не лише цікаво, але й пізнавально. Адже район Черемушки — це не просто спальні квартали, а частина міської душі Одеси.

Чому корито Рабіновича стало мемом Черемушок? І де насправді той загадковий терраріум? Не пропустіть — дивіться відео прямо зараз!





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.