Connect with us

Суспільство

Схеми на Одеській митниці – на яких авто їздять митники і як заробляють — Ексклюзив ТСН

Published

on


Журналісти проєкту “Хапуга.ua” завітали до офісу одеських митників. ЗМІ зацікавило майно, куплене за кумедними цінами, а також те, що дехто з одеських митників забув чи то “забив” чесно показати його НАЗК.

Про це йдеться у матеріалі проєкту журналістських розслідувань.

Що відомо про керівників митниці та їхні доходи

Отже, Одеська митниця. Від жовтня минулого року тут керує Андрій Колівер. Влітку 2022 року пан Колівер сів на Audi Q7. За даними ЗМІ, його дружина їздить на автомобілі “Лексус”. Авто куплене в січні минулого року.

Але якщо до декларації Колівера особливих запитань немає, то його підлеглі масово страждають на недугу, яку можна назвати “цинічними хитрощами”. Вони немов плюють в очі і суспільству, і НАЗК, подаючи в своїх деклараціях суцільну маячню. І один із таких циніків — це Володимир Алєксєєв, заступник начальника Одеської митниці. Цей митник уже встиг подати декларацію за минулий рік. І що ми тут бачимо — 20 мільйонів гривень готівкою. Звідки взялась така сума уявити складно, адже 2023 року готівкою пан Алєксєєв мав вдесятеро менше – лише 2 мільйони.

Декларація Володимира Алєксєєва

Журналісти спробували запитати Алєксєєва про його космічні готівкові заощадження, однак на Одеській митниці якісь особливі правила спілкування з митниками такого рангу.

“Ви звертаєтесь до відповідного підрозділу державної митної служби і потім ми отримуємо відповідне розпорядження і готуємо письмову або усну відповідь”, — каже прессекретарка Одеської митниці Олена Гусєва. 

Запит журналісти надіслали, але шалені мільйони – це не єдине, що дивує у декларації Володимира Алєксєєва. Працюючи заступником начальника Одеської митниці, він не декларує в Одесі жодної нерухомості. Вже кілька років. Зокрема й орендованої, що зобов’язує робити антикорупційне законодавство.

Натомість, Алєксєєв вказує лише одну квартиру у Києві. Консьєржка чудово знає сім’ю Алєксєєва, але надає під запис шокувальну інформацію — родина продала квартиру.

Отже, що ми бачимо. Заступник начальника Одеської митниці Володимир Алєксєєв “за документами” живе в Одесі на вулиці, бо не декларує там жодного житла, а також не вказує, що його родина також орендує, а може й має у власності нерухомість у самій Франції. 

Володимир Алєксєєв

Далі щодо автомобіля. Алєксєєв теж любить “Лексус”. Він записаний на його маму. Однак такої машини біля будівлі Одеської митниці журналісти жодного разу не зафіксували за цілий тиждень спостереження.

На яких авто їздять працівники митниці

Одеса, 11 лютого, 8 ранку. Будівля митниці. Одна за одною сюди заїжджають недешеві автівки. Це – “Фольксваген Туарег”, на якому їздить Дмитро Білозуб, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції. Машина оформлена також на його маму.

А це приїхав Ігор Бойчун, заступник начальника відділу обліку та експлуатації майна управління адміністративно-господарської діяльності Одеської митниці — “Хюндай Санта Фе” 2022 року, який коштує 35 тисяч доларів. Доходи Бойчуна не дозволяють йому купити таке авто, тому він записав його на свою доньку Анастасію. Вона, між іншим, була ФОП, але закрилась ще 5 років тому, тому походження коштів на авто доволі сумнівне.

Автопарк біля митниці

“Ягуар F-Pace” придбала Ірина Капланян, головна державна інспекторка відділу професійної підготовки персоналу митниці. Транспорт куплений в лютому минулого року за понад 20 тисяч доларів, тому чекаємо на нього у свіжій декларації пані Ірини.

А Jeep Renegade – це взагалі цілий скарб для НАЗК. Його купила Людмила Калабіна, заступниця начальника відділу проведення документальних перевірок управління проведення митного аудиту. Купила за 35 тисяч гривень. Так, це “биток” зі США, однак конкретно це авто було куплене в Америці за 2900 доларів, що зовсім не збігається із заявленою ціною в декларації співробітниці митниці. 

“Можливо, ми б змогли зафіксувати і показати вам ще більше цікавих автомобілів одеських митників, але наш візит до Одеси дуже зацікавив місцеву поліцію. Спочатку на наше авто викликав копів охоронець митниці”, — йдеться у матеріалі розслідування. 

Перед самим візитом копів біля авто журналістів помітили “Тойоту Короллу”. Її екіпаж неначе стежив за ситуацією, а поліцейський телефоном про цю ситуацію комусь доповідав. 

Схеми на Одеській митниці

Перейдемо до інсайдів та аналітики, яка може пояснити неабиякі статки співробітників Одеської митниці. Ні для кого не секрет, що митниця Південної Пальміри грішить різними контрабандними схемами. Тут і “специфічна” контрабанда сигарет, яка йде на “експорт”. Тут і наркотичні речовини, які виїжджають з України, але їх виявляють іноземні митники.

Однак чи не головна схема, з якої можуть “годуватися” нечесні одеські митники — це штучне заниження митної вартості товарів, які імпортуються до України. У нашому розпорядженні є інформація про кільканадцять компаній, які, за даними наших джерел, уникають сплати податків, на щонайменше 30 відсотків від реальної вартості товарів. За даними наших джерел, не виключено, що ці фірми можуть працювати на широко відомих у вузьких контрабандистських колах ділків із прізвищами Семенцов, Хрустальов, Шуба, Володін та інших. 

Схема працює приблизно таким чином. Товар із Туреччини йде до України за двома пакетами документів. Перший пакет — це той, який дають турки офіційно і в якому реальні дані. Але учасники схеми готують другий, фальшивий пакет документів, у якому замінюють характеристики – зменшують вагу, назви, коди товарів, внаслідок чого на в’їзді до Одеси вартість вантажу падає на 30 відсотків. За це відповідні особи митниці отримують чорний кеш, а бюджет України недоотримує мільйони. 

Хто займається схемами на митниці

Одним із архітекторів корупційних схем на Одеській митниці ЗМІ називають відомого вам Володимира Алєксєєва та Євгена Іванова. Людина з таким прізвищем обіймає посаду начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції.

У власності цей службовець має лише авто, а от вся нерухомість — на його дружині, яка, схоже, має неймовірну вдачу. Адже вона змогла купити квартиру в Одесі в ЖК “Кадорр” за 50 тисяч гривень. Ринкова ціна нерухомості в цьому ЖК становить мільйони.

Касиром Одеської митниці називають Валентина Брюховецького, головного державного інспектора оперативного відділу управління з контрабандою. Декларація цього службовця – бідна. Стара квартира та скромні машини, однак за фактом, за даними ЗМІ, пан Валентин користується автомобілем “Тойота Тундра” та нещодавно пересів на електричку Zeekr 1, яка оформлена на його маму.

Зловити за руку митника, який бере за щось кошти, тим паче в Одесі, дуже складно. Однак перевірити документи, за якими та чи інша фірма розмитнює свої товари – цілком реально.  Адже з Туреччиною є міжнародна угода, і у разі запиту України Туреччина повинна надати всі пакети реальних документів протягом тижня на той чи інший товар, який їде до Одеси. Тоді його звірять з тим пакетом документів, який “бігає” українською митницею. І якщо їх зіставити, стане одразу зрозуміло — хто, на чому і скільки вкрав. Головне, щоб було бажання зробити відповідний запит.





Джерело

Україна

в Нацполіції розкрили деталі злочину (фото)

Published

on


Національна поліція встановила особи виконавців вбивства полковника Служби безпеки України Івана Воронича, яке було скоєно 10 липня у Голосіївському районі столиці. Ними виявились громадяни іншої країни — чоловік та жінка.

Причетних до злочину вдалось встановити завдяки спільній роботі оперативників поліції Києва та СБУ, слідчих та аналітиків кримінального аналізу. Під час затримання підозрювані чинили збройний опір, тож їх було ліквідовано, повідомили в Нацполіції.

За даними правоохоронців, інформацію про місце знаходження схрону зі зброєю для вбивства чоловік та жінка отримали від спецслужб ворога. Виконавши злочинне завдання, фігуранти намагались “залягти на дно”, однак поліції та СБУ вдалося їх вистежити.

За вказаним фактом слідчим управлінням поліції Києва здійснювалось досудове розслідування за ст. 348 Кримінального кодексу України — посягання на життя працівника правоохоронного органу. Слідчі та процесуальні дії тривають.

Що відомо про вбивць полковника Воронича

Раніше видання “Страна.ua” опублікувало орієнтування на підозрюваних у вбивстві полковника СБУ Івана Воронича в Києві. Повідомлялось, що поліція розшукує Гулієву Нармін, 1991 року народження, та її спільника.




Орієнтування на підозрюваних у вбивстві полковника СБУ

Фото: Страна.ua

“Зазначена особа може бути озброєна вогнепальною зброєю та чинити опір. При затриманні дотримуватись заходів особистої безпеки”, — йдеться в орієнтуванні.

Вбивство полковника СБУ в Києві: деталі

Вранці 10 липня 50-річного полковника СБУ Івана Воронича було застрелено у Голосіївському районі столиці. Офіцер прямував до авто, коли вбивця підійшов та здійснив декілька прицільних пострілів впритул.

Колишній співробітник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Роман Червінський стверджує, що полковника було вбито п’ятьма пострілами, коли він виходив з під’їзду близько 8 ранку. За його словами, загиблий боровся з росіянами з 2014 року.

Роман Червінський про вбивство полковника СБУ



Роман Червінський про вбивство Івана Воронича

Фото: скриншот

Момент вбивства полковника СБУ зафіксувала камера. На оприлюднених кадрах можна помітити, що кілер користувався пістолетом із глушником.

Вбивство полковника Воронича в Києві

Пізніше в СБУ повідомили, що виконавцями вбивства були чоловік і жінка. Вони отримали від куратора з ФСБ наказ стежити за полковником Вороничем, зібрати інформацію про його розпорядок дня і маршрути.

Нагадаємо, 8 липня у Деснянському районі столиці застрелили чоловіка. Він загинув у припаркованій на вулиці машині.

Фокус також повідомляв, що у німецькому місті Дорстен були знайдені мертвими громадянка України та її малолітня донька.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Понад 1,2 мільйона українців за час війни отримали допомогу від благодійного фонду «Карітас»

Published

on


Як передає Укрінформ, про це заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк повідомила у Фейсбуці.

Вона зазначила: “Одне з найважливіших моїх завдань – акумулювати зусилля всіх хто зараз, в час війни, може допомогти українцям! Зокрема це стосується і великих міжнародних фондів, які конкретними діями можуть допомогти вразливим групам в Україні – літнім людям, ВПО, людям з інвалідністю, дітям!”.

Кондратюк поінформувала, що головню темою зустрічі у Ватикані з керівником Caritas International Алістером Данном є “збільшення та вчасно надана якісна гуманітарна допомога на реальні потреби”.

Caritas – найбільший міжнародний благодійний фонд у світі, мережа якого об’єднує 162 католицькі організації.

За словами Кондратюк, місія Карітас в Україні розгорнула 54 центри допомоги, які охоплюють 23 регіони і понад 15 тисяч населених пунктів, включаючи прифронтові зони.

Діяльність місії підтримують 100 партнерів. Задіяні понад 600 волонтерів.

З лютого 2022 року допомога була надана понад 1,2 млн українців. Зібрані і розподілені понад 5 тисяч тонн гуманітарних вантажів, зокрема продуктові набори, одяг, вода, ліки й предмети гігієни.

Також, зауважила Кондратюк, надається психосоціальна підтримка, шелтери, грошова допомога і консультації тим, хто опинився в біді.

Кондратюк поінформувала, що разом з президенткою Карітас в Україні Тетяною Ставничою, директором релігійної місії Карітас в Україні Вʼячеславом Гриневичем, послом у Ватикані Андрієм Юрашем розповіли керівнику всесвітнього фонду Карітас про погіршення гуманітарної ситуації в Україні у зв’язку з ескалацією війни та російського терору проти цивільного населення.

Кондратюк наголосила, що дедалі більше людей в Україні потребують гуманітарної і соціальної підтримки, зокрема внутрішньо переміщені особи й ті, хто втратив житло.

“Враховуючи, що майже всі доходи держбюджету спрямовуються на фінансування безпеки та оборони, соціальна сфера покладається на міжнародне фінансування. Це питання постійно загострюється”, – зауважила Кондратюк.

Вона звернулась до керівника Карітас з проханням переглянути і збільшити допомогу, акумулювати європейські офіси для перерозподілу бюджетів задля України.

Читайте також: «Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни

У відповідь Данн запевнив: “Ми намагаємося зробити все можливе для України. Постійно аналізуємо потреби і перебуваємо в процесі збору коштів, аби допомогти українцям під час війни”.

Як повідомляв Укрінформ, у Житомирській області завдяки підтримці релігійної місії “Карітас-Спес” та їхніх партнерів з Італії, Іспанії і Словенії відкрили спортивно-реабілітаційний центр, який відповідає стандартам безбар’єрності.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Проєкт на понад 300 тисяч доларів: Миколаїв та Одеса будуть вирішувати проблеми ринку праці Анонси

Published

on



Проєкт із вирішення проблем ринку праці розрахований на два роки і на дві області – Миколаївську та Одеську. 

Про це пише інтернет-видання Миколаївські новини.

Миколаївщина стала першою прифронтовою областю – учасницею проєкту. Місцеве партнерство зайнятості розвиватиметься шляхом підтримки малого та середнього бізнесу, сприянні в працевлаштуванні вразливих категорій населення, подоланню дефіциту кадрів, модернізації професійної освіти. 

Фінансування надходить з Данії. Миколаївщина стала першою прифронтовою областю, яка візьме участь у проекті. Ця розробка носить назву «Підтримка створення робочих місць у Миколаєві та Одесі та розвиток соціального діалогу». Ця програма буде охоплювати як фізичних осіб, так і приватний сектор. 

Серед ключових напрямків такі: професійно-технічна освіта під потреби економіки прифронтового регіону, підтримка самозайнятості та залучення вразливих категорій населення до створення власного бізнесу, інтеграція ветеранів та людей 45+ у ринок праці.

На цей час планується запустити три навчальні програми. 30 осіб пройдуть короткострокові курси за обраними спеціальностями. Два заклади професійної освіти отримають кошти на оновлення матеріально-технічної бази.

Наразі відомо, що під  час дій воєнного стану виник брак таких професій як:  кваліфікованих трактористів-машиністів, водії, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, електромонтерів, електрогазозварників, будівельників, кухарів.

Зі 160 лише на 31 з підприємствах працівники проходили підготовку та підвищення кваліфікації. Також у червні провели опитування ветеранів, майже 57 відсотків респондентів активно шукають роботу Підвищений інтерес у ветеранів до державної служби

Нагадаємо, що ми раніше писали про угоду з Данією щодо створення у Миколаєві нових робочих місць. 

Олександра Горст



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.