Connect with us

Війна

Щоб компенсувати американську допомогу, Україна має посилити свій ВПК

Published

on



Щоб позбутись тотальної залежності від міжнародної допомоги на полі бою, особливо від американської, Україні потрібно здійснити три кроки для розвитку власного ВПК.

Про це в колонці для Укрінформу повідомив керівник Центру підготовки операторів БПЛА «Крук» Віктор Таран.

«Необхідно передивитися видатки з державним бюджетом у пошуках цих коштів. Для цього достатньо зробити три прості речі: cкоротити непріоритетні видатки та збільшити військовий компонент; залучити приватний бізнес, створюючи нові виробництва через інструмент державно-приватного партнерства; отримати технології від союзників (Британія, Франція, Німеччина тощо), що дозволить не просто купувати зброю, а локалізувати її виробництво в Україні», – наголосив Таран.

Читайте також: Виробничі спроможності вітчизняної оборонної промисловості цьогоріч можуть сягнути $35 мільярдівСметанін

Крім того, на його думку, у виробництві треба рухатись швидкими темпами за наступними напрямками: створювати роботизовані бойові платформи, які здатні здійснювати задачі на землі, на морі, в повітрі, космосі та під землею; розробляти лазерну зброю; нарощувати потенціал у кіберпросторі та впроваджувати штучний інтелект у військових операціях.

«Якщо Україна хоче стати військовою державою нового покоління, потрібно вже зараз вкладатися в ці напрями», – наголосив Таран.

Також він зауважив, що наразі деякі речі залишаються поза межами технологічних можливостей України. Передусім йдеться про далекобійні ракети ATACMS, системи ПРО, аналогічні Patriot та стратегічні БПЛА типу MQ-9 Reaper.

Читайте також: Здобутки українського ОПК за час Великої війни (Інфографіка)

Це означає, що без підтримки союзників у цих сферах обійтися важко.

Водночас Таран нагадав, що Україна довела свою спроможність виробляти сучасне озброєння. Зокрема, РСЗВ “Вільха-М” – український аналог HIMARS, який здатен вражати цілі на відстані до 110 км. Дрони-камікадзе першого та другого класу (загалом близкько 100 різних модифікацій) – ефективні уражальні безпілотники, здатні знищувати цілі противника на відстані від одного до 1000 кілометрів. САУ “Богдана” – українська самохідна артилерійська установка калібру 155 мм, яка вже довела свою ефективність на полі бою. ЗРК “Кільчень” – перспективний проєкт української ППО, який може стати відповідником NASAMS.

Крім того, системи РЕБ та РЕР Україна вже самостійно виробляє та успішно застосовує на полі. Зокрема, комплекси “Буковель”, “Анклав” та “Nota” дозволяють ефективно протидіяти ворожим дронам, засобам зв’язку та навігації.

Окремо він виділив РЕБ “Аль Петрі” – сучасну українську систему радіоелектронної боротьби батальйонного рівня, яка здатна придушувати сигнали зв’язку та GPS-координат противника, що значно ускладнює керування дронами та ракетами.

Також, за словами експерта, Україна вже розпочала виробництво 155-мм снарядів, хоча обсяги ще недостатні.

Читайте також: Розпочала роботу Українська рада зброярів

«Щоб компенсувати американські поставки, потрібно наростити виробництво в кілька разів та створювати спільні підприємства з європейськими виробниками. Уявімо ситуацію: якщо держава спрямує більше коштів на масштабування цих виробництв, то вже у 2025 році ми зможемо виготовляти в рази більше боєприпасів та техніки, зменшуючи залежність від поставок із-за кордону», – підсумував Таран.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності нарощувати темпи і обсяги виробництва зброї в Україні та Європі, зокрема, шляхом інвестування в невеликі приватні українські компанії.

Фото: Укроборонпром



Джерело

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський


“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Published

on



Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.

Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.

Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.

“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.

Читайте також: Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога – на Покровському напрямку

Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.

“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.



Джерело

Continue Reading

Війна

ППО збила 78 із 83 дронів, якими росіяни атакували Україну

Published

on


Сили протиповітряної оборони збили 78 із 83 російських безпілотників, якими армія РФ атакувала Україну.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.

Із 22:30 суботи, 26 липня, росіяни атакували Україну 83-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Читайте також: У Волгоградській області РФ безпілотники атакували електропідстанцію

За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 ворожих БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.

Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях.

Як повідомляв Укрінформ, у Полтавській області у Кременчуцькому та Полтавському районах зафіксовано падіння уламків ворожих безпілотників, унаслідок чого пошкоджено чотири приватні будинки та три господарчі споруди.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.