Connect with us

Суспільство

Справжня жінка й на війні знайде б’юті-салон та навіть хамам

Published

on


Військова служба медика у стабпункті на першій лінії – це виснажлива робота серед крові та відірваних кінцівок, в постійному стресі, часто без перепочинку і лише з кількома годинами на сон, але молодшій лейтенантці на позивний «Sarah» вдається залишатися собою – красивою, доглянутою і неймовірно жіночною.

Як враз змінилось її життя, дівчина, яка до війни була тренеркою та моделлю в Одесі, розповіла психологині Ользі Марченко у новому проєкті Укрінформу «За спиною», що вийде у суботу, 22 березня, о 14:00.

«До війни, можна сказати, я більше займалася тим, що жила в свою насолоду. Я була інфантильна тоді. А зараз я стала дорослою. Два роки на війні для мене наче сім. Коли ти бачиш цінність життя, все змінюється», – поділилась «Sarah» своїм новим сприйняттям реальності.

За її словами, минуле життя настільки далеко, що вже й не згадується, а своєю першою справжньою роботою дівчина вважає саме роботу на війні.

«Тут немає звичайного дня, кожен день різний. Все залежить від штурмів. Нам привозять як живих, так і мертвих. Іноді більше двохсотих привозять, іноді більше важких, а можуть привезти й майже взвод легких.. команду танкістів, бувало таке. На цій роботі ти водночас і лікар невідкладної допомоги, і реаніматолог, і патологоанатом, і психотерапевт», – зауважила військова.

«Sarah» упевнена, що не збожеволіти і спокійно дивитись на кров та відірвані кінцівки їй допомагає медична освіта. За плечима – дві інтернатури та робота у психіатричній лікарні.

Читайте також: Леся Литвинова – у програмі «За спиною»: Коли приходять вбивати твоїх дітей, треба братися за сокиру

Також вона завше намагається знайти час для себе і трохи відволіктися від виснажливої роботи. Просить у командира дозволу бодай на 2 годинки з’їздити у прифронтові містечка, щоб відвідати косметолога чи масажиста, адже жінка завжди мусить бути доглянутою і здоровою, а спина на війні під особливим навантаженням.

«У Краматорську, як і в Слов’янську, дуже круто розвинута б’юті-сфера. Там є такі майстри, яких я не завжди можу знайти, наприклад, в Дніпрі. Ін’єкційна чи апаратна косметологія, професійні масажі, ламінування вій. Все, що тобі треба, – транспорт, час, дозвіл командира. Якщо захотіти, то можна і хамам знайти за 30 кілометрів від позицій», – сміється Поліна.

«До війни найлегше адаптуватися на самій війні», – пояснює «Sarah» свій вибір залишити кар’єру моделі і стати на захист країни. У війни немає статі, вважає вона. Жінка може воювати не гірше за чоловіків, якщо добре підготується фізично та виважено підійде до вибору військового екіпірування.

Яке спорядження треба купити жінці, щоб почуватися впевнено на фронті, що обов’язково має бути в аптечці військової та як підготуватися до війни заздалегідь – про все це дізнаєтесь, переглянувши повне інтерв’ю на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Поліна «Sarah» – лейтенантка медичної служби. У лавах ЗСУ перебуває з грудня 2022 року. Починала бойовим медиком розвідки, згодом стала ординаторкою та начальницею евакуаційного відділення 21 ОМБр Сухопутних військ ЗСУ.

Як повідомлялося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, котрі пережили критичні для виживання умови, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.



Джерело

Суспільство

ВМС тримають оборону на воді і на суші та прикривають небо

Published

on



Воїни Військово-Морських сил ЗСУ тримають оборону на воді, на суші, прикривають небо й роблять усе для безпеки України.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський написав у Фейсбуці з нагоди Дня Військово-морських сил Збройних сил України.

Разом з усіма Силами оборони воїни ВМС довели, що Україна здатна й захищатиме свої інтереси.

“Російського десанту не було й не буде в Одесі, “Москва” пішла на дно, острів Зміїний під контролем України, знищено та пошкоджено 28 російських кораблів та один підводний човен, а “зерновий коридор” функціонує та підтримує продовольчу безпеку світу”, – наголосив Зеленський і привітав із Днем Військово-морських сил ЗСУ.

Читайте також: Неїжпапа відвідав поранених захисників і вручив нагороди

Як повідомляв Укрінформ, День Військово-Морських сил ЗСУ відзначається з 2015 року в першу неділю липня згідно з указом Президента України від 12 червня 2015 року.

Фото: Володимир Зеленський, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В центрі Одеси встановили новий рекорд Анонси

Published

on


Курсанти на ліцеїсти Військово-морських сил України встановили в центрі Одеси національний рекорд країни.

Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

“В Одесі  встановили національний рекорд  України – наші курсанти та ліцеїсти розгорнули найбільший прапор Військово-Морських Сил ЗС України. Його довжина 35 метрів, а ширина 19,8 метра”, – повідомив він.

Подія відбулася на Гігантських сходах в Одесі.

Фото: Олексій Неїжпапа/Facebook.

Річ у тім, що день Військово-Морських Сил Збройних Сил України — професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З 2015 року відзначається в першу неділю липня. Цього року це 6 липня.

Торік 19 вересня дворічна Анна Якимчук з Чорноморська Одеської області встановила рекорд України з плавання, подолавши дистанцію у 50 метрів вільним стилем за 3 хвилини 6 секунд.

У серпні того ж року у Подільську Одеської області учениці ліцею №4 встановили світовий рекорд з виконання циркового елементу жанру каучук. Їхні досягнення будуть вписані у Книгу рекордів Гіннесса України.

У квітні 2023 року курсанти Військово-морського ліцею та Інституту військово-морських сил національного університету “Одеська морська академія” встановили національний рекорд з перетягування корабельного каната. Канат важив пів тонни, а довжиною був 200 метрів. В перетягуванні брали участь 208 курсантів. 

У березні керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова вручила сертифікат волонтерському центру “Гостинна хата” про реєстрацію першого за час війни рекорду в Одесі.

Центр роздав за часів війни 1 мільйон 80 кілограмів допомоги. Спеціалісти Національного реєстру підрахували, що це близько 30-50 вагонів допомоги, яку волонтери роздали постраждалим. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі впроваджують проекти щодо надолуження освітніх втрат у школярів – Новини Одеси

Published

on


Проєкт реалізується за підтримки UNICEF.

В Одесі впроваджують проєкти, які допомагають школярам надолужити пропущені заняття через війну, вимушене переселення або перебої в навчанні.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської міськради.

Для виявлення рівня освітніх втрат у навчальних закладах комунальної власності Одеси у червні проводяться діагностичні роботи щодо виявлення прогалин у знаннях учнів, додаткові заняття, консультації та групові форми роботи, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу.

 

Так, для ліквідації освітніх втрат для молодшої школи створено програму «КЕЧ» – проєкт громадської організації «Го Глобал», спрямований на підтримку дітей молодшої школи, які втратили частину знань через повномасштабну війну. Ціль – надати школам ефективні інструменти для роботи в умовах, що потребують адаптивного, інтенсивного підходу.

Проєкт реалізується за підтримки UNICEF в Україні, Global Partnership for Education (GPE) та студії Animagrad (FILM.UA Group).



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.