Connect with us

Світ

США і ЗАЕС — станцію хочуть включити в угоду щодо мінералів — ЗМІ

Published

on



Як пише видання, адміністрація Трампа вважає, що економічні інвестиції США в Україну стануть достатньою гарантією безпеки і допоможуть запобігти новому вторгненню Росії після припинення вогню.

Адміністрація Дональда Трампа хоче включити в угоду щодо мінералів ще й атомні електростанції в Україні. Зазначається, що у США розширюють економічні вимоги до Києва. Серед іншого Вашингтон хоче, щоб Київ погодився на докладні положення про те, хто володіє і контролює спільний інвестиційний фонд. Про це повідомили два неназвані чиновники в Києві, пише FT.

Це означатиме відновлення ще не підписаної угоди про мінерали, яку було складено за кілька днів до того, як президенти Дональд Трамп і Володимир Зеленський публічно посварилися в Білому домі.

Виступаючи в Білому домі 20 березня, Трамп сказав, що США прагнуть підписати угоди про рідкісноземельні метали і мінерали по всьому світу, але Україна перебуває в центрі уваги.

“У нас дуже добре йдуть справи щодо України та Росії, і одна з речей, яку ми робимо, — це підписання угоди щодо рідкоземельних металів з Україною найближчим часом”, — сказав він, але не надав додаткових подробиць.

Українські офіційні особи заявили, що занепокоєні тим, що на них чинитимуть тиск з метою отримання невигідних умов у ширшій угоді, особливо після того, як Вашингтон тимчасово призупинив постачання зброї та обмін розвідданими з Києвом на початку березня.

Трамп і Зеленський під час телефонної розмови цього тижня обговорили електропостачання України та атомні електростанції.

“Президент Трамп сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні цими станціями з їхнім досвідом у галузі електроенергетики та комунальних послуг”, — сказано в офіційному звіті після бесіди. Також наголошується, що якщо АЕС буде володіти США, то це забезпечить їм “кращий захист”.

Зеленський повідомив під час онлайн-брифінгу з журналістами 19 березня, що він обговорював із Трампом тільки один ядерний об’єкт: Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі, яка перебуває під контролем ЗС РФ із 2022 року.

Адміністрація Трампа стверджує, що американські економічні інвестиції в Україну є достатньою гарантією безпеки, щоб не допустити нового вторгнення Росії після припинення вогню.

У лютому Україна і США досягли рамкової угоди про спільну розробку мінеральних ресурсів України, включно з нафтою і газом. Угода, датована 25 лютого, являла собою скорочену версію початкової пропозиції адміністрації Трампа.

Більш ранню згадку про потенційні 500 млрд доларів доходів від видобутку корисних копалин було опущено, тоді як наявні мінеральні проєкти, що вже роблять внесок у державні фінанси України, також було виключено.

Також було додано рядок, у якому зазначалося, що США “підтримують зусилля України щодо отримання гарантій безпеки, необхідних для встановлення міцного миру”.

Однак угода, яку Київ вважав задовільною, залишається непідписаною, оскільки обидві сторони ведуть складні переговори, що включають ширші економічні та безпекові питання, заявили українські та американські офіційні особи.

“Ми готові його підписати. Було б дивно його ігнорувати”, — сказав високопоставлений український чиновник, близький до Зеленського.

Два високопоставлені українські чиновники, які брали участь у переговорах зі США щодо мінеральних ресурсів України, заявили, що адміністрація Трампа поки що не представила Києву нових умов.

“Але я розумію, що… вони працюють над більш масштабною угодою”, — сказав один із чиновників.

Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив, що “економічне партнерство, пов’язане з критично важливими мінералами, енергетикою та економічним зростанням для обох країн, залишається предметом обговорення”, перш ніж додати: “Наразі ми вийшли за його межі, щоб зосередитися на широкому припиненні вогню і шляху до міцного миру”.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що атомні електростанції належать народу України і не є приватною власністю. Тому питання передачі США права власності на всі українські АЕС точно не обговорюється.

Тим часом міністр енергетики США Кріс Райт раніше заявив про готовність Штатів керувати всіма українськими АЕС, якщо це наблизить мир. При цьому він говорив, що у США достатньо кваліфікованих фахівців для такої місії.



Джерело

Світ

Можливі проблеми зі здоров’ям та лісові пожежі: Європу накриває аномальна спека

Published

on


Європа продовжує страждати від аномальної спеки, температура може підвищитись аж до 42°. Влада багатьох країн вже перебуває в стані готовності, щоб оперативно реагувати на можливі наслідки.

Влада Іспанії, Португалії, Греції, Італії та Франції оголосила про екстремальну спеку, лісові пожежі та попередження щодо здоров’я, пише The Guardian.

Іспанія. Державне метеоролічне управління країни оголосило спеціальне попередження про спеку і повідомило, що температура в деяких південних районах вже найближчими днями може досягти 42°.

В управлінні також наголосили, що високі температури будуть триматись і вдень, і вночі, що негативно вплине на вразливі верстви суспільства.

Влада Мадрида закликала людей уникати сонця, пити достатньо води, особливо це стосується людей похилого віку, вагітних і тих, хто має хронічні захворювання.

Португалія. Дві третини країни переводять в режим підвищеної готовності через екстремальну спеку. В Лісабоні очікується підвищення температури до 42°.

Франція. В Марселі влада наказала зробити громадські басейни безкоштовними, щоб допомогти людям подолати спеку, оскільки температура наближається до 40°.

Італія. Температура у Неаполі та Палермо досягає 39°. Сицілія та Лігурія запровадили заборону на роботу на відкритому повітрі в найспекотніші години. Профспілки країни виступають за поширення цієї заборони на інші регіони.

Греція. Поблизу Афін через екстремальну температуру в 40° спалахнула лісова пожежа. Влада видала наказ про евакуацію та про перекриття доріг, що з’єднують столицю з мисом Суніон, де розташована головна туристична пам’ятка храм Посейдона.


Fullscreen

В Марселі зробилии громадські басейни безкоштовними

Фото: The Guardian

Учені попереджають, що внаслідок глобального потепління планети екстремальні погодні явища — урагани, посухи, повені та хвилі спеки — стали частішими та інтенсивнішими.

Дослідження Lancet Public Health, опубліковане минулого року, показало, що кількість смертей від спеки в Європі може потроїтися до кінця століття, причому кількість цих смертей зросте в південних країнах, таких як Італія, Греція та Іспанія.

Експерти застерігають, якщо температура підніметься на 3° вище доіндустріального рівня, це може призвести до загибелі 129 000 людей на рік.

Раніше вчені повідомляли, що глобальне потепління позбавить сну мільйонів людей.

Нагадаємо, через потепління клімату в Україні активізувались отруйні павуки.



Джерело

Continue Reading

Світ

Референдум в Угорщині — опитування Орбана провалилося

Published

on


Результати опитування громадян Угорщини за відмову або прийняття України до Європейського Союзу можуть бути сфальсифіковані, вважають в опозиції.

У п’ятницю, 20 червня, в Угорщині завершився загальнонаціональний референдум Voks 2025, ініційований прем’єром Віктором Орбаном, у якому жителям країни пропонували відповісти лише на одне запитання щодо можливого прийняття України до ЄС. При цьому лідер опозиційної партії “Тиса” Петер Мадяр вважає, що результати опитування могли бути сфальсифіковані.

За його словами, насправді в опитуванні взяли участь не більше ніж 600 тис. осіб, хоча влада заявляла про 2 млн тих, хто проголосував.


Важливо

Національна консультація: Орбан запитає угорців, чи вони не проти вступу України до ЄС


Він зазначив, що згідно з інформацією поштової служби, лише 3-7% розісланих громадянам “бюлетенів” повернулися з різних регіонів країни. Тобто в голосуванні на паперових носіях узяли участь, максимум, 500 тисяч осіб. А відповідей онлайн було набагато менше, ніж паперових.

петер мадяр, угорщина, ес


Fullscreen

Петер Мядяр

Фото: Péter Magyar

“Всупереч пропаганді, загальна кількість тих, хто “голосує”, не перевищує 600 тисяч”, — вважає політик, наголосивши, що це найнижчий результат у всій історії “національних консультацій”.

Voks 2025, Віктор Орбан


Fullscreen

Віктор Орбан заповнює бюлетень під час кампанії Voks 2025

Фото: Orbán Viktor

При цьому, як зауважив Петер Мадяр, на провокаційну рекламу і плакати кампанії, що тривала кілька місяців, було витрачено десятки мільярдів державних коштів.

Нагадаємо, у межах кампанії Voks 2025 в Угорщині розмістили агітаційні плакати з фото президента України Володимира Зеленського.

Фокус також писав, що на початку червня Віктор Орбан розмірковував, що розширення Європейського Союзу є шляхетною ідеєю, проте Україна нібито зможе висмоктати зі співдружності кожен євро, що призначався для зміцнення європейських родин, фермерів і промисловості.

До цього, у травні, Віктор Орбан заявляв, що прийняти Україну в ЄС рівноцінно тому, щоб “прийняти війну”.



Джерело

Continue Reading

Світ

Російське МЗС отримало прохання про політичний притулок для Ілона Маска, — депутат

Published

on



Про притулок для американського мільярдера Ілона Маска попросила партія «Нові люди». Відповідь від міністерства закордонних справ РФ має надійти вже протягом місяця.

“Мені здається, Ілон Маск зробив помилки, але ці помилки треба вміти прощати. Якщо не вийде, то ми його завжди чекаємо, він з погляду своєї технологічності та візіонерства дуже крутий”, — заявив у коментарі “News.ru” віцеспікер Держдуми від “Нових людей” Владислав Даванков.

Варто зауважити, що про політичний притулок для Маска заговорили у Росії не вперше. 6 червня у ТАСС передавали, що про таку можливість заявив перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Новіков. Так він прокоментував публічну суперечку мільярдера з президентом США Дональдом Трампом.

“Я думаю, що у Маска зовсім інша гра, що жодного політичного притулку він не потребуватиме, хоча, якби потребував, Росія, звісно, могла б його надати”, — підкреслив тоді Новіков.

Водночас речник президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи сварку у Вашингтоні, заявляв, що Кремль “жодним чином не збирається у це втручатися”. У США на момент публікації офіційно не коментували пропозицію щодо політичного притулку Маску, а сам мільярдер публічно про потребу у ньому не заявляв.

Нагадаємо, у The Wall Street Journal 10 червня повідомляли, що агентства США стежили за візитами іноземців до мільярдера Ілона Маска ще до його сварки з президентом. Зазначалось, що бізнесмен мав забагато громадян інших країн в оточенні й деякі з цих зв’язків особливо дивували.

Також у ЗМІ інформували, що після публічного конфлікту з Маском президент США Дональд Трамп думає позбутись свого червоного електрокара Tesla. Сварка розгорілась через обурення мільярдера законопроєктом Трампа і невдовзі вилилась у взаємні звинувачення й образи. Маск навіть закликав до імпічменту республіканця, назвавши його брехуном.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.