Connect with us

Суспільство

Стартував конкурс журналістських робіт про нацспротив та оборону України

Published

on



Відділ комунікацій Командування Сил територіальної оборони ЗСУ (ТРО Медіа) оголосив конкурс журналістських робіт про національний спротив та оборону держави «Війна в об’єктиві».

Про це йдеться в пресрелізі, який був наданий Укрінформу.

Конкурс проводиться з метою відзначення професіоналізму журналістів, які висвітлюють героїчну боротьбу українського народу проти російської агресії, мужність та звитягу українських воїнів в умовах повномасштабного вторгнення. Організатори прагнуть до Дня журналіста 2025 року вшанувати авторів найцінніших та найвпливовіших матеріалів, що сприяють розумінню суспільством важливості національного спротиву та обороноздатності держави”, – йдеться у повідомленні.

До участі у конкурсі запрошуються представники усіх видів медіа, які протягом періоду з 23 квітня 2024 року по 21 квітня 2025 року опублікували або оприлюднили в ефірі журналістські матеріали, що відповідають тематиці конкурсу.

Конкурс «Війна в об’єктиві» охоплює дев’ять номінацій: відеорепортаж, текстовий репортаж, радіорепортаж/подкаст, фоторепортаж, інтерв’ю, кращий оператор, улюбленець глядацьких симпатій, документальний фільм, найкращий комунікаційник ЗСУ.

Журналістські роботи, подані на конкурс, будуть оцінюватися авторитетним журі, до складу якого увійдуть колишні журналісти, які сьогодні несуть службу в лавах Збройних Сил України. Основними критеріями оцінювання є відповідність Кодексу етики українського журналіста, актуальність та важливість теми для України, суспільний резонанс та потенціал матеріалу для вирішення суспільних проблем.

Особлива увага приділятиметься номінації «Кращий комунікаційник ЗСУ». Колективи медіа мають можливість висунути кандидатури пресофіцерів, прессержантів чи інших військовослужбовців різних підрозділів Сил оборони, що відповідають за комунікаційну складову, які, на їхню думку, зробили значний внесок у висвітлення діяльності ЗСУ та підтримку зв’язків з громадськістю.

При поданні кандидатури необхідно надати обґрунтування та гіперпосилання на журналістські матеріали, створені за підтримки або участі номінанта.

Попередній відбір заявок: з 22 квітня по 4 травня 2025 року. Оцінювання заявок представниками журі: з 5 травня по 1 червня 2025 року. Оголошення шортлистів (5 претендентів у кожній з номінацій): упродовж 2-5 червня 2025 року

Оголошення переможців/нагородження: 6 червня 2025 року.

Читайте також: МЗС засудило конкурс World Press Photo через урівняння української дитини та російського солдата

Для того, щоб подати заявку зі своїми журналістськими матеріалами на участь у конкурсі «Війна в об’єктиві», необхідно заповнити цю гуглформу.

Для висування представниками медіа кандидатур на відзначення у номінації «Кращий комунікаційник ЗСУ», необхідно заповнити цю гуглформу:

Як повідомлялося, Міністерство культури та стратегічних комунікацій оголосило конкурс задля створення газет для людей, що живуть на прифронтових і деокупованих територіях.

Фото: Unsplash



Джерело

Суспільство

У Литві 124 українських поліцейських пройшли реабілітацію від початку повномасштабної війни

Published

on


Як повідомляє Національна поліція України, під час робочої зустрічі представники Нацполіції України, посольства Литви і Міністерства закордонних справ Литовської Республіки обговорили робочі питання та подякували одне одному за плідну співпрацю у напрямку підтримки України в умовах війни, передає Укрінформ.

Одним із пріоритетних напрямків у співпраці двох країн є реабілітація поранених військових, поліцейських та членів сімей загиблих захисників.

Цього разу на реабілітацію вирушать поліцейські полку поліції особливого призначення КОРД (стрілецький) з Дніпропетровської області, які отримали поранення під час виконання бойового завдання.

Литва стала першою країною, яка прийняла дітей українських поліцейських на оздоровлення під час війни.

У 2023-2024 роках 67 дітей отримали можливість оздоровитися й відпочити у Каунасі і Калтаненаї.

Керівництво Нацполіції веде переговори з генеральним комісаром поліції Литовської Республіки Арунасом Паулаускасом щодо організації відпочинку українських дітей у Каунасі влітку 2025 року.

Посол Литви в Україні Інга Станітє-Толочкєнє зауважила, що Литва реалізує проєкти у Львові, Дніпрі і Житомирі та надає підтримку у реконструкції реабілітаційних центрів.

Велика увага приділяється підтримці військових, поліцейських та їхніх родин, яким надається можливість відновитись після поранень у лікарнях та реабілітаційних центрах Литви.

Читайте також: Україна і Литва ніколи не визнають вкрадені Росією території – глави МЗС

Посол також відзначила ефективну співпрацю з проєктом Консультативної місії Європейського союзу в Україні у розрізі реформування правоохоронних органів та надання всебічної допомоги в цьому напрямку.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство довкілля Литви оголосило про виділення понад 4,6 млн євро на встановлення сонячних електростанцій із накопичувачами енергії в медичних закладах України.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Миколаївський суд звільнив причетного до злочинної схеми військового Анонси

Published

on



У Миколаївській області суд виніс вирок щодо крадіжок кабелів, організованих злочинною групою, до складу якої входив військовий. Обвинуваченого звільнили від покарання, хоч йому загрожувало 5 років позбавлення волі.

Жовтневий районний суд виніс вирок у справі щодо крадіжок кабелів зв’язку, організованих організованою злочинною групою, до складу якої входив і військовий. Уродженець села Зелене Петрівського району Кіровоградської області, який проходив службу за мобілізацією, після поранення був звільнений зі ЗСУ та залучений до злочинної діяльності.

За матеріалами справи, один із фігурантів організував групу з метою викрадення підземних металевих кабелів, що належали “Укргазтехзв’язку” АТ “Укртрансгаз” на території Миколаївського району. Злочинці за допомогою металошукачів визначали місцеперебування кабелю, викопували його, проводили термічну обробку, вилучали мідну частину і здавали на металолом.

До групи входили ще четверо осіб, кожен з яких мав чітко визначені ролі: від забезпечення транспорту та техніки до виконання робіт із вилучення кабелів та їх обробки. В ході реалізації злочинної схеми було викрадено кабель загальною довжиною понад 17 кілометрів. Загальні збитки підприємству склали майже 1,8 мільйона гривень.

Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 28 та ч. 2 ст. 360 КК України та звільнив з відбування покарання з випробувальним терміном на 3 роки, з дотриманням умов пробації.

Чоловік має зареєструватися в органі пробації, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, також йому заборонили виїзд за межі України без погодження. 

Нещодавно військовослужбовцю на Херсонщині висунули підозру у розголошенні інформації про розташування ЗСУ та самовільному залишенні частини. У жовтні 2024 року, перебуваючи в місці тимчасової дислокації, він зняв на мобільний телефон відео, на якому відображалася оперативна інформація, зокрема карти та умовні позначення. Наразі йому загрожує до 10 років тюрми.

Також жителя Херсонщини засудили до ув’язнення за допомогу окупантам. Він займав керівну посаду на Херсонській залізниці та забезпечував залізничне сполучення між окупованими територіями, організовуючи ремонт і модернізацію вантажних вагонів для вивезення вкраденого українського зерна.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Суд арештував причали “Чорноморського рибного порту” на Одещині

Published

on


Суд наклав арешт на сім державних причалів ТОВ «Чорноморський рибний порт», розташованих у селі Бурлача Балка міста Чорноморська Одеської області.

Про це редакція 368.media дізналася з ухвали Київського райсуду за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 362 КК.

Скандал розгорнувся навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП»), яке, за даними слідства, у змові з державними реєстраторами незаконно зареєструвало право приватної власності на операційні акваторії причалів № 1, 2, 3, 4, 5, 6 та 4 (до реконструкції причали № 7-10). Ці об’єкти є частиною гідротехнічних споруд Сухого лиману в акваторії морського порту Чорноморськ і належать державі, перебуваючи в суборенді у ТОВ «ЧРП» на підставі договору від 23 червня 1997 року.

За версією слідства, у лютому 2019 року службові особи ТОВ «ЧРП» змовилися з державним реєстратором КП «Агенція державної реєстрації» для заволодіння операційними акваторіями з метою отримання доходів від корабельного збору. У квітні 2019 року на підставі сфабрикованих документів, зокрема технічних паспортів від ТОВ «Пром-Строй лтд», було незаконно зареєстровано право власності на акваторії за ТОВ «ЧРП». Державний реєстратор, усвідомлюючи протиправність дій, вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, хоча законних підстав для цього не було, адже майно належить державі в особі Фонду державного майна України (ФДМУ).

Слідство встановило, що причали та їхні операційні акваторії є нероздільними об’єктами, які не можуть функціонувати окремо. У лютому 2025 року причали № 1–6 та № 4 (колишні № 7–10) визнано речовими доказами у справі. Прокуратура наполягала на арешті майна з забороною відчуження та розпорядження, щоб запобігти його незаконному переоформленню чи використанню.

Представники ТОВ «ЧРП» заперечували проти арешту, стверджуючи, що причали перебувають у державній власності, а розслідування стосується лише акваторій, а не самих причалів. Вони також наголосили, що заборона експлуатації призведе до зриву роботи підприємства, яке має статус критично важливого, та міжнародних контрактів. ФДМУ, як орендодавець, не висловив претензій до ТОВ «ЧРП» і залишив рішення на розсуд суду.

Суддя, врахувавши аргументи сторін, дійшов висновку, що причали є речовими доказами, а їх арешт необхідний для збереження майна та забезпечення розслідування. Арешт не передбачає заборони на користування, а лише обмежує відчуження та розпорядження, що, на думку суду, відповідає принципам пропорційності та законності.

Компанія належить ПрАТ «Антарктика», яке, своєю чергою, має офшорне коріння. За даними порталу Opendatabot засновниками фірми є Espert Holdings ltd, Meidcom ltd та ZAO Ukrtransitservice ltd.

 



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.