Політика
Стефанішина прибула з робочим візитом до Угорщини

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина прибула з робочим візитом до Угорщини.
Про це повідомив у Фейсбуці Офіс віцепремʼєрки, передає Укрінформ.
Зазначається, що ключовими питаннями візиту будуть розвиток двостороннього діалогу України та Угорщини, захист прав національних меншин (спільнот), можливості секторальної співпраці.
Згідно з програмою візиту, урядовиця відвідає двомовну угорсько-українську середню школу та гімназію в Будапешті, проведе консультації в розширеному форматі з питань захисту прав національних спільнот та розвитку взаємного діалогу двох країн.
До складу української делегації увійшли перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець, гендиректор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков, заступник голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський, народна депутатка Юлія Гришина, посол України в Угорщині Федір Шандор, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ігор Шинкарюк та представники МЗС.
З угорського боку делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр.
Як повідомляв Укрінформ, міністр з питань ЄС в уряді Польщі Адам Шлапка заявив, що Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина.
Політика
Росії не треба чекати до 8 травня, щоб припинити вбивства

«Наша позиція є дуже чіткою. Росія може припинити вбивства та бомбардування у будь-який час, тож абсолютно немає потреби чекати до 8 травня, – вони можуть зробити це вже зараз, просто сьогодні. …Росія має репутацію агресора. Тож ми маємо дивитися та виносити судження про Росію за її вчинками. Водночас Україна вже понад місяць тому погодилася на безумовне припинення вогню. З нашого боку, ми продовжуємо підтримувати Україну у досягненні тривалого та всеохоплюючого миру», – наголосила речниця Єврокомісії.
Коментуючи заяви американської адміністрації про ймовірний вихід із переговорного процесу щодо миру, вона зауважила, що підтримка України залишатиметься пріоритетом для європейської сторони, але Європа буде сильнішою, якщо ці зусилля будуть підтримуватися союзниками.
«Ми завжди сильніші разом із нашими союзниками. Нашим пріоритетом завжди має залишатися підтримка України, тому що це посилає правильний сигнал усім потенційним агресорам, не лише Росії у цьому випадку. Ми зосереджені на тому, щоб забезпечити для України позицію сили. Саме тому ми продовжуємо збільшувати військову допомогу Україні – країни-члени зобов’язалися виділити на це 23 мільярди євро цього року. Що сильніша Україна на полі бою, то сильнішою вона буде й за столом переговорів», – підкреслила Гіппер.
Як повідомлялося, Путін оголосив «перемир’я» з 8 по 10 травня.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для припинення вогню не потрібно чекати на 8 травня, адже це можна зробити негайно.
Фото: eumetsat.int
Політика
Україна закликає партнерів не допустити зближення російського та північнокорейського режимів

Визнання Росією і КНДР участі військовослужбовців з Північної Кореї в бойових діях на боці РФ, що донедавна заперечувалось обома режимами, підтверджує, що Володимиру Путіну і Кім Чен Ину не можна вірити на слово.
Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає Укрінформ.
“Визнання російським та північнокорейським режимами факту участі військовослужбовців з Північної Кореї у бойових діях проти України на боці держави-агресора вкотре підтверджує неодноразові попередження України про те, що Путіну та Кім Чен Ину не можна вірити на слово. Фактично, російський та північнокорейський диктатори зараз визнали те, що ще донедавна офіційні представники обох режимів категорично заперечували”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
МЗС наголошує, що участь КНДР в агресії РФ проти України загрожує не лише безпеці Європи, а й Індо-Тихоокеанського регіону. Крім того, така незаконна військова співпраця є грубим порушенням норм міжнародного права, зокрема Статуту ООН і відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.
“Закликаємо міжнародних партнерів об’єднати зусилля в тиску на Москву та Пхеньян і здійснити конкретні кроки, щоб запобігти подальшому зближенню російського та північнокорейського режимів, що може мати катастрофічні наслідки для стабільності на Корейському півострові та світової безпеки”, – заявили у МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, Центральна військова комісія Трудової партії Північної Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії. Північнокорейські військові були направлені на російсько-українську війну згідно з підписаним у червні минулого року договором про взаємну оборону між Пхеньяном і Москвою.
Напередодні начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов вперше офіційно підтвердив участь військових з Північної Кореї у війні проти України.
Політика
Сибіга спростував хибні припущення про ситуацію на фронті

Не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну було повною катастрофою, оскільки Москва планувала його як бліцкриг.
Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі X, передає Укрінформ.
Він зауважив, що хоч ситуація на фронті була і залишається напруженою та складною, Росія не змогла прорвати фронт і не досягла стратегічного успіху на жодному з напрямків, незважаючи на величезні зусилля і ресурси.
“Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним. Воно ґрунтується на поширеній серед іноземних аналітиків тенденції недооцінювати Україну і переоцінювати Росію. Цей підхід уже багато разів доводив свою хибність, але деякі коментатори продовжують потрапляти в ту ж пастку”, – наголосив глава МЗС.
Насправді, російські наступальні дії минулого року і цієї зими здебільшого втратили потенціал, зазначив Сибіга і додав, що Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть повернула контроль над деякою територією поблизу Покровська та інших районів.
За оцінкою міністра, Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів вбитими і пораненими щодня.
“Це найкривавіші квадратні метри, які будь-яка армія захоплювала в сучасній історії”, – підкреслив міністр.
Очільник української дипломатії акцентував на тому, що масштаб втрат був настільки високим, що Кремль був змушений звернутися за підтримкою до північнокорейського режиму, і понад 12 000 солдатів Північної Кореї були задіяні в боях у Курській області.
Він додав, що Росія планувала відвоювати Курську область за кілька місяців, але не могла цього зробити протягом майже дев’яти місяців, і за нинішніх темпів просування в Донецькій області Москві знадобиться багато років, щоб взяти її під контроль.
“Фокусуючись на поточних подіях, не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії було повною катастрофою. Москва планувала його як бліцкриг з метою знищення України і повалення її керівництва за лічені дні. За три роки Росія втратила понад 950 000 солдатів убитими і пораненими, але з моменту вторгнення 2022 року не захопила жодного нового обласного центру в Україні. Єдиним був Херсон, але Україна звільнила його у 2022 році разом із понад половиною окупованих територій”, – зауважив Сибіга.
Він відзначив той факт, що Україна розширила свою оборонну промисловість у шість разів і тепер задовольняє приблизно 40% своїх військових потреб самостійно, а також що Україна виробляє 95% дронів, якими були знищені 77 000 російських цілей на фронті лише у березні 2025 року. Цей показник на 10% вищий, ніж у лютому, і потужність українських дронів зростає із кожним тижнем, за інформацією міністра. А загалом, до трьох чвертей цілей на лінії фронту знищуються за допомогою безпілотників.
“Україна хоче миру більше, ніж будь-хто інший у світі. Ми ніколи не хотіли цієї війни, і ми хочемо, щоб вона закінчилася якомога швидше. Ми наполегливо працюємо разом зі Сполученими Штатами, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру. І цей шлях повинен базуватися на точній інформації, припущеннях і оцінках. Ми закликаємо до тиску на Росію і чіткого посилення України, що позбавить Москву будь-яких ілюзій про те, що вона може переломити ситуацію на свою користь. Такі заходи змусять Кремль замислитися над припиненням війни, а не її розширенням”, – звернувся глава МЗС України.
Як повідомляв Укрінформ, в понеділок речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нібито чекає сигналу від України для поновлення прямих переговорів.
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий