Connect with us

Суспільство

Суд на Одещині вирішив, що статут Свідків Єгови не забороняє їм воювати Анонси

Published

on



Захарівський районний суд Одеської області визнав винним жителя регіону в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації й призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на три роки.

Як зазначається у вироку суду, обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину не визнав та надав наступні показання. 3 липня 2024 року він добровільно прийшов до територіального центру комплектації та соціальної підтримки й того ж дня направив поштою заяву з проханням замінити військову службу не військовою та довідку, що він є священнослужителем.

Він також повідомив, що надіслав аналогічну заяву та довідку до Затишанської селищної ради. 6 липня 2024 року знову з’явився до ТЦК і усно та письмово повідомляв співробітникам ТЦК, що він є Свідком Єгови, оскільки бажав, щоб було враховане його глибоке релігійне переконання, бо слухатись наказів Бога це є сенс його життя. Чоловік охрещений у 2014 році й для нього є не прийнятним бути військовослужбовцем, складати присягу, отримувати заробітну плату та носити форму. Утім він зазначав, що бажає бути корисним для держави та суспільства, але тільки в цивільний спосіб. Зауважив, що зібрання Свідків Єгови проходять двічі на тиждень. Він надає духовну підтримку, оголошує промови, проводить зібрання, пояснює і допомагає вірянам, а також проповідує добру новину. Враховуючи сказане, просив суд його виправдати.

Утім судді, яким надали копію статуту релігійної організації “Релігійний центр Свідків Єгови в Україні” вирішили, що у жодному із пунктів положень цього документу не визначено будь-яких заборон для членів зазначеної релігійної організації стосовно носіння або застосування зброї, носіння військової форми, отримання оплати праці як військовому чи в цілому проходження військової служби.


Кирило Бойко



Джерело

Суспільство

В Україні стартував Національний тиждень безбар’єрності

Published

on



В Україні 19 травня розпочався Національний тиждень безбар’єрності, який триватиме до 25 травня.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.

“Вперше в Україні Міністерство культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і радницею — уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності проводить Національний тиждень безбар’єрності. Цьогоріч він розпочинається 19 травня та триватиме по 25 травня. У публічному просторі – в медіа, освіті, державних комунікаціях – культура спілкування має значення. Вона здатна або відкривати двері, або залишати людей “по той бік”. Саме тому важливо знати, як вживати коректні терміни і будувати поважну взаємодію”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “Довідник безбар’єрності” допомагає позбутися подібних бар’єрів у комунікації. Він створений, щоб мова в публічному просторі була гідною, зрозумілою та відкритою для всіх.

У ньому зібрано: як коректно називати різні соціальні, вікові, фізичні та ментальні групи; які слова можуть мати дискримінаційний характер; як писати і говорити з повагою в будь-якій сфері: в освіті, у публічному просторі, в культурі, медіа, у бізнесі, в політиці; як трансформувати щоденне спілкування на інклюзивне – без зайвих бюрократичних складностей.

Читайте також: «Інформація без бар’єрів»: МКСК вносить зміни в рамках проєкту

Національний тиждень безбар’єрності проводиться в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні.

Як повідомлялося, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року ухвалена з ініціативи першої леді Олени Зеленської. У квітні Кабінет міністрів оновив цю Національну стратегію та затвердив План заходів на 2025-2026 роки з її реалізації.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі два дні поспіль билися через демонтаж меморіальної таблички в сквері Анонси

Published

on



Активісти однієї з громадських організацій два дні поспіль вступали у конфлікти, які закінчувалися бійками, із захисниками меморіальної таблички у сквері Героїв Прикордонників в Одесі.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління Одеської області, наразі правоохоронці за заявами двох представників громадської організації внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за частиною 1 статті 125 (легкі тілесні ушкодження) та частиною 4 статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Також правоохоронці склали протокол відносно жінки, яка пошкодила табличку, за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Як розповіли в поліції, протягом двох днів між представниками однієї з громадських організацій, які намагалися демонтувати меморіальну дошку, та місцевими жителями відбувся конфлікт. Першого дня один громадянин завадив зірвати табличку активістам, у результаті чого вони застосували до нього газовий балончик. Заяв та повідомлень за даним фактом до поліції не надходило.

Вже наступного вечора на спецлінію 102 надійшло повідомлення щодо конфлікту групи осіб за цією ж адресою, що завершився бійкою, демонтажем пам’ятної дошки та зникненням мобільного телефону одного з учасників інциденту. 

Своєю чергою голова громадської організації “Робимо вам нерви” Катерина Мусієнко заявила, що ввечері 18 травня коли активісти її організації та громадської організації “Деколонізація. Україна” демонтували меморіальні дошки на них напали невідомі. 

“Один із постраждалих хлопців – із множинними синцями та саднами, розсіченням голови, у другого – вкрали телефон марки IPhone. І за всіх цих обставин поліція, приїхавши на виклик про напад, мала більше питань за демонтаж радянської символіки, а не за побиття і крадіжку”, – заявила вона.

Сквер Героїв Прикордонників в Одесі розташований біля колишнього кінотеатру “Вимпел” сквер отримав це ім’я у 2021 році.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Суд знову зобов’язав Кубейську сільську раду поновити на посаді голову Петра Киссу

Published

on


Питання поновлення Петра Кисси на посаді голови Кубейської сільської ради немає свого розв’язання ще з 2021 року. Наразі ухвалою Одеського окружного адміністративного суду його позов щодо визнання протиправними та скасування рішень депутатів був задовільнений. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на відповідний документ.

27 травня 2021 року на сесії сільської ради голові Кубейської громади депутати висловили недовіру та відсторонили його від виконання обов’язків.

Наприкінці серпня 2022 року Одеський окружний адміністративний суд визнав такі дії протиправними та постановив поновити Петра Киссу на посаді. Рішення набрало законної сили 22 листопада 2022 року. Ще тоді Кубейська сільська рада мала подати звіт про виконання рішення суду наданням доказів того, що Петро Кисса фактично приступив до виконання своїх посадових обов’язків.

Оскільки рішення суду так і не було виконано, Петро Кисса знову звернувся до суду із заявою у порядку статті 382 КАС України про зобов’язання подати звіт щодо його виконання. На його переконання, сільська рада свідомо затягує процес через спірні земельні питання в громаді.

Розглянувши заяву позивача та дослідивши матеріали справи, 12 травня 2025 року Одеський окружний адміністративний суд виніс ухвалу по справі № 420/9107/21 про визнання скасування рішень Кубейської сільської ради, а також поновлення на посаді голови та стягнення середнього заробітку з 27 травня 2021 року.

Сільська рада зобов’язана у 30 денний строк після отримання даної ухвали суду подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2022 року про поновлення повноважень голови Петра Кисси, а також надати  суду відомості про керівника суб`єкта владних повноважень — Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області.

“Маю намір повернутися до обов’язків, якими згідно з голосуванням виборців був наділений. Від своєї позиції не відмовляюсь та хочу, щоб рішення було виконане на законодавчому рівні”, — зазначив Петро Кисса.

Оскільки ухвала суду може бути оскаржена у П’ятому апеляційному суді, крапка у тяганинах, які тривають між головою громади та сільською радою чотири роки, ще не поставлена.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.