Суспільство
Суд покарав бухгалтерку Чорнобаївської сільради, яка “помилково” нарахувала премії на майже пів мільйона Анонси

Херсонський апеляційний суд виніс вирок колишній бухгалтерці Чорнобаївської сільської ради Тамарі Сторожук, яка помилково виплачувала працівникам сільради премії та надбавки.
Як розповів “Міст”, вирок опубліковано на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Суд встановив, що протягом 2023 року при нарахуванні заробітної плати працівникам Чорнобаївської сільської ради вона нараховувала завищені надбавки та доплати, видавала премії за невідпрацьований час, неправильно обрахувала кількість відпрацьованих днів при нарахуванні та виплаті премій, матеріальної допомоги та інших виплат. Загалом вона перерахувала з бюджету громади зайвих 228 тисячі 400 гривень.
Також Сторожук безпідставно виплатила працівникам сільської ради 168 тисячі 060 гривень надбавок за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи та доплат до мінімального розміру заробітної плати та не маючи підтверджуючих документів перерахувала 9 тисячі 141 гривню відпускних за час простою.
Загалом вона спричинила місцевому бюджету збитків на 451 тисячі 088 гривень.
За це Тамарі Сторожук суд призначив 3 роки позбавлення волі, але звільнив від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік. Також вона має сплатити 5 тисячі 100 гривень штрафу.
Раніше колишня директорка однієї зі шкіл Херсона, яка також є депутаткою районної ради, скориставшись воєнним станом, незаконно преміювала колег на півмільйона гривень. У 2022 році обвинувачена, не маючи на це законних підстав, видала наказ про преміювання 23 працівників закладу середньої освіти за липень. При цьому розмір премій для кількох з них складав 60 тисяч гривень.
Також оголосили про підозру й бухгалтерці сільської ради на Херсонщині. Слідство встановило, що 55-річна обвинувачена працювала бухгалтером в одній із сільських рад Херсонського району. Під час нарахування премій співробітникам впродовж 2023 року, жінка збільшувала оклади, що не відповідало штатному розпису. Крім того, вона безпідставно нараховувала надбавки та доплати.
Суспільство
Україна вшанувала пам’ять жертв концтабору «Ебензее» в Австрії

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко та колектив постійного представництва вшанували пам’ять загиблих українців-вʼязнів концтабору “Ебензее”, на місці якого зараз знаходиться меморіал у Верхній Австрії.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.
“Сьогодні, схиляючи голови перед пам’яттю українців, замордованих у концтаборі “Ебензее”, ми згадуємо не лише жахи минулого, а й болісні реалії сьогодення. Як і 80 років тому, українці знову гинуть – закатовані в російському полоні лише за те, що вони українці, за свою мову, гідність і свободу”, – зазначив під час церемонії вшанування Юрій Вітренко.
Пам’ятник українським жертвам нацистського концтабору був відкритий у 1995 році. Він має форму хреста, українською та німецькою мовами на ньому написано: “Синам України – жертвам концтабору Ебензее”.
У концтаборі “Ебензее”, за різними оцінками, загинули декілька тисяч українців.


Як повідомляв Укрінформ, у тунельних комплексах концтабору “Ебензее”, розташованого в горах біля озера Траунзее, працювали понад 20 тисяч в’язнів, чверть з яких становили в’язні з СРСР.
“Ебензее” був однією з найбільших філій “Маутгаузену” – єдиного концтабору на території Рейху, який за нацистською класифікацією належав до “категорії ІІІ”. Ця категорія означала “знищення через працю”. Умови утримання у таборі були найтяжчими в системі нацистських концтаборів. За час існування концтабору через нього та його понад 50 філій пройшло близько 200 тисяч в’язнів 40 національностей. Загалом у концтаборі “Маутгаузен” та його філіях з 1938 року і по 5 травня 1945 року загинули близько 120 тисяч осіб.
Суспільство
Віруючих політв’язнів із Криму карають за молитви у російській колонії Анонси

Українські громадяни, яких росія незаконно утримує у в’язницях після примусового вивезення з окупованого Криму, стикаються із систематичними утисками та порушеннями прав.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Зокрема, мова йде про кримськотатарського журналіста і громадського активіста Ремзі Бекірова, якого позбавляють можливості виконувати релігійні обов’язки відповідно до норм Ісламу. Через спроби здійснювати щоденні молитви, в’язня неодноразово відправляли до штрафного ізолятора. Бекіров оскаржив дії адміністрації колонії, однак його скаргу відхилили, після чого умови утримання лише погіршилися.
Омбудсман наголосив, що випадок із Бекіровим — не поодинокий. До Офісу Уповноваженого регулярно звертаються родичі інших кримських політв’язнів із повідомленнями про тиск через дотримання релігійних норм. Йдеться, зокрема, про перешкоджання у прийманні їжі під час розговіння після посту, заборону п’ятничних молитов та інші форми утисків.
Такі дії з боку російської пенітенціарної системи мають ознаки катувань і грубо порушують міжнародні стандарти у сфері прав людини. Дмитро Лубінець закликав міжнародну спільноту відреагувати на утиски громадян України з тимчасово окупованих територій, посилити тиск на РФ та добиватися звільнення всіх незаконно ув’язнених українців.
Раніше Інтент писав, що громадського журналіста з Криму Ремзі Бекірова, який вже понад п’ять років знаходиться у російському полоні, перевили до колонії суворого режиму.
Тим часом Україна змогла довести в Європейському суді з прав людини, що рф веде системну політику порушення прав людини в окупованому Криму. Як повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко, суд визнав, що порушення не були поодинокими випадками у 2014 чи 2015 роках, а є сталою практикою, яка почалась з моменту захоплення півострова і триває дотепер. Масовість цих порушень прямо пов’язана із впровадженням на анексованій території російського законодавства.
Суспільство
Росіяни обстріляли Одещину: в прокуратурі показали наслідки

Росіяни обстріляли Одещину: в прокуратурі показали наслідки
Джерело
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Суспільство5 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії