Політика
Сибіга спростував хибні припущення про ситуацію на фронті

Не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну було повною катастрофою, оскільки Москва планувала його як бліцкриг.
Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі X, передає Укрінформ.
Він зауважив, що хоч ситуація на фронті була і залишається напруженою та складною, Росія не змогла прорвати фронт і не досягла стратегічного успіху на жодному з напрямків, незважаючи на величезні зусилля і ресурси.
“Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним. Воно ґрунтується на поширеній серед іноземних аналітиків тенденції недооцінювати Україну і переоцінювати Росію. Цей підхід уже багато разів доводив свою хибність, але деякі коментатори продовжують потрапляти в ту ж пастку”, – наголосив глава МЗС.
Насправді, російські наступальні дії минулого року і цієї зими здебільшого втратили потенціал, зазначив Сибіга і додав, що Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть повернула контроль над деякою територією поблизу Покровська та інших районів.
За оцінкою міністра, Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів вбитими і пораненими щодня.
“Це найкривавіші квадратні метри, які будь-яка армія захоплювала в сучасній історії”, – підкреслив міністр.
Очільник української дипломатії акцентував на тому, що масштаб втрат був настільки високим, що Кремль був змушений звернутися за підтримкою до північнокорейського режиму, і понад 12 000 солдатів Північної Кореї були задіяні в боях у Курській області.
Він додав, що Росія планувала відвоювати Курську область за кілька місяців, але не могла цього зробити протягом майже дев’яти місяців, і за нинішніх темпів просування в Донецькій області Москві знадобиться багато років, щоб взяти її під контроль.
“Фокусуючись на поточних подіях, не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії було повною катастрофою. Москва планувала його як бліцкриг з метою знищення України і повалення її керівництва за лічені дні. За три роки Росія втратила понад 950 000 солдатів убитими і пораненими, але з моменту вторгнення 2022 року не захопила жодного нового обласного центру в Україні. Єдиним був Херсон, але Україна звільнила його у 2022 році разом із понад половиною окупованих територій”, – зауважив Сибіга.
Він відзначив той факт, що Україна розширила свою оборонну промисловість у шість разів і тепер задовольняє приблизно 40% своїх військових потреб самостійно, а також що Україна виробляє 95% дронів, якими були знищені 77 000 російських цілей на фронті лише у березні 2025 року. Цей показник на 10% вищий, ніж у лютому, і потужність українських дронів зростає із кожним тижнем, за інформацією міністра. А загалом, до трьох чвертей цілей на лінії фронту знищуються за допомогою безпілотників.
“Україна хоче миру більше, ніж будь-хто інший у світі. Ми ніколи не хотіли цієї війни, і ми хочемо, щоб вона закінчилася якомога швидше. Ми наполегливо працюємо разом зі Сполученими Штатами, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру. І цей шлях повинен базуватися на точній інформації, припущеннях і оцінках. Ми закликаємо до тиску на Росію і чіткого посилення України, що позбавить Москву будь-яких ілюзій про те, що вона може переломити ситуацію на свою користь. Такі заходи змусять Кремль замислитися над припиненням війни, а не її розширенням”, – звернувся глава МЗС України.
Як повідомляв Укрінформ, в понеділок речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нібито чекає сигналу від України для поновлення прямих переговорів.
Політика
Бразилія виступає за мир в Україні через діалог за участю ширшого кола партнерів

Бразилія виступає за дипломатичний шлях врегулювання російсько-української війни через діалог за участю ширшого кола міжнародних партнерів, а не лише Європи.
Про це у розмові з Укрінформом заявив посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.
“Народ Бразилії глибоко співпереживає стражданням українського цивільного населення — дітей, родин. Це тема щоденних обговорень, яка має сильний суспільний резонанс, зокрема й у парламенті, також тому, що в Бразилії проживає майже мільйон українців. Саме тому уряд так рішуче налаштований допомогти Україні та Росії знайти дипломатичний вихід — принаймні досягти припинення бойових дій, щоби створити умови для ширших мирних домовленостей”, – сказав дипломат.
Коментуючи безрезультатність попередніх домовленостей у врегулюванні російсько-української війни, посол Бразилії зауважив, що, можливо, потрібна нова, стабільніша домовленість із новими учасниками — не лише європейськими.
“Європейські партнери — ключові, так, але потрібні й ті, хто може ефективно вести діалог з обома сторонами та викликати довіру. Ми віримо в діалог, а не в ізоляцію. Відсторонення сторін від переговорів ніколи не приведе до миру”, – переконаний де Мелло Відал.
Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сільва заявив, що двічі розмовляв з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб переконати його розпочати мирні переговори щодо України.
Політика
Вадефуль: Військова співпраця Німеччини з Україною

Військова співпраця Німеччини з Україною – це козир, який є вигідним для обох сторін.
Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль на спільній з українським колегою Андрієм Сибігою пресконференції в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
Він поінформував, що домовився з главою МЗС України посилити співпрацю в оборонній сфері та щодо спільних підприємств, щоб Україна швидше і самостійно виробляла озброєння.
Вадефуль також приїхав до Києва разом із делегацією зі сфери оборонної промисловості.
“Наша співпраця є козирем. Це логічне продовження нашого постачання матеріалів і техніки і це для нас обопільна вигода. Ми можемо скористатися і вашим набутим досвідом. Ми хочемо допомагати Україні для того, щоб вона вела переговори з позиції сили”, – сказав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 30 червня, глава МЗС Німеччини Йоган Вадефуль прибув до Києва для обговорення підтримки України у війні з Росією.
Політика
главі МЗС Словаччини: Росія вдарить вас і по іншій щоці

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відповів словацькому колезі Юраю Бланару, який допустив можливість пробачити Росії її злочини.
Про це очільник МЗС України заявив у соцмережі X, передає Укрінформ.
“Юраю, відчуття безкарності Росії є першопричиною її злочинів. Наївно очікувати, що злочинець зупиниться, якщо його злочин буде прощений, а не покараний. Росія вдарить вас і по іншій щоці. А ті, хто нікого не втратив у цій війні, не мають права робити такі заяви”, – зазначив міністр.
Як повідомлялося, глава МЗС Словаччини Юрай Бланар припустив, що для дипломатичного вирішення російсько-української війни Захід може пробачити “все, що сталося”.
-
Усі новини6 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика6 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини5 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня