Відбудова
Точицький розповів про перспективи відновлення костелу Святого Миколая у Києві

Костел Святого Миколая у Києві потребує повноцінної реставрації. Для цього потрібно зібрати кошти, що потребує часу.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
«Це питання дуже важливе, адже костел Святого Миколая має величезне значення для збереження нашої культурної спадщини. Проблеми костелу не можуть бути вирішені виключно фінансуванням з боку ЮНЕСКО. У цьому питанні має бути комплексний підхід, ми повинні все відреставрувати. Для повноцінної реставрації потрібно зібрати кошти, що потребує часу. Ми спілкуємося з міжнародними партнерами, і не лише з ЮНЕСКО, щоб внести цей об’єкт до Фонду української спадщини з метою його подальшого відновлення», – підкреслив Точицький.
За його словами, цей об’єкт є пріоритетом для повноцінного відновлення, щоб римо-католицька громада могла ним користуватися. З іншого боку, як зауважив міністр, слід пам’ятати, що в Україні на сьогодні 5483 об’єкти культури та туристичної інфраструктури, які повністю або частково знищені.
Точицький повідомив, що за підрахунками українського уряду, Світового банку та ООН Росія завдала збитків українському культурному сектору на суму 3,5 мільярда доларів.
«Жодна країна світу не була б у змозі відразу все відреставрувати. На це потрібен певний час», – резюмував глава МКСК.
Як передавало агентство, від початку повномасштабного вторгнення Росії для реставрації та експозиції за кордоном переміщено 162 колекції з України.
Росіяни викрали на окупованих територіях понад 1,7 млн одиниць української культурної спадщини. Вони торгують ними на «чорному» ринку, але завдяки співпраці із західними партнерами Україна повертає вивезені для продажу за кордон артефакти.
Відбудова
У Білозерській громаді Херсонщини відновлюють водопостачання

У Білозерській громаді Херсонщини за кошти, які торік уряд виділив з резервного фонду для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.
Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
«Відвідав Білозерську громаду. Тут працюємо над відновленням водопостачання. Торік уряд виділив з резервного фонду близько 19,4 млн гривень для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине», – написав Прокудін.
За його словами, згідно з проєктом, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.
Крім цього, відновлять чотири свердловини у громаді, що дасть змогу утворити єдину систему водопостачання.
Наразі, за словами Прокудіна, роботи підрядником призупинені. Аби отримати додаткове фінансування подали заявку у 2025 році в екосистемі «DREAM» у межах програми «Субвенція МІУ в рамках фінансової угоди між Україною та ЄІБ «Програма відновлення України ІІІ». Як наголосив начальник ОВА, заявку було погоджено, тож найближчим часом чекають надходження коштів на суму понад 29 млн грн.
Крім того, Прокудін оглянув знищений дитячий садочок. Окупанти використовували дах будівлі як плацдарм для кулеметів. У селі зараз проживають лише двадцятеро дітей дошкільного віку, тому нагальної потреби у відновленні навчального закладу немає.
Під час російської окупації у також був розбитий місцевий ФАП. Втім, завдячуючи волонтерам місії «Лікарі без кордонів» у Правдиному встановили мобільний ФАП.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині відновили амбулаторію у Білозерській громаді, що постраждала понад рік тому від російських ракет.
Відбудова
Партнери підтримають постраждалі від війни в Україні громади на £150 мільйонів

Мінрозвитку запустило другу фазу донорської програми “Партнерство за сильну Україну” з підтримки постраждалих від російської агресії громад разом із Великою Британією, Естонією, Канадою, Норвегією, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.
Відповідний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством та міжнародними партнерами щодо реалізації другої фази підписали у вівторок у Києві, передає кореспондент Укрінформу.
Метою програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством та приватним сектором.
“Це підвищення спроможності регіонів, розиашованих поруч із лінією зіткнення, які щодня стикаються з неймовірними обстрілами, агресією РФ. Це і підвищення спроможностей, громад та регіонів, культурні та освітні заходи, тренінги та відновлення обʼєктів на прифронтових територіях, що напряму дотично до політик нашого Міністерства”, – наголосила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.
Друга фаза програми встановить механізм швидкого реагування, зокрема спеціалізовані установи, щоб швидко доставляти необхідні ресурси до найбільш вразливих громад, що межують із лінією фронту або кордоном з РФ. Механізм зосередиться на двух ключових пріоритетах: по-перше, систематична допомога громадам на відстані 30 км від зони активних бойових дій і, по-друге, надання ресурсів для реагування на кризи в будь-якому постраждалому від російської агресії регіоні.
Програма діятиме до жовтня 2027 року і залучить £150 мільйонів (близько $200 мільйонів). Керування Фондом здійснюється за допомогою трирівневої структури управління – політичного, стратегічного та технічного комітетів. Пріоритетними областями визначені Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська та Чернігівська.
Як повідомляв Укрінформ, нещодавно Президент Володимир Зеленський запевнив, що уряд готовий розглянути програми підтримки для прифронтових регіонів та закликав громади подавати пропозиції.
Фото ілюстративне: developpp.de
Відбудова
Жителі Покровської громади подали понад 1,3 тис. заявок на компенсацію за зруйноване житло

Жителі Покровської громади у Донецькій області подали 1344 заявки на отримання державної допомоги за зруйноване житло.
Про це в Телеграмі повідомила Покровська міська військова адміністрація, передає Укрінформ.
«У Покровській громаді зареєстровано 1344 заяви про зруйноване житло. Вже сформовано 144 житлові сертифікати на загальну суму понад 206 млн гривень», – йдеться у повідомленні.
Крім того, 785 жителям Покровської громади нараховано компенсацію за пошкоджене житло, загальна сума виплат становить майже 63,5 млн гривень.
Начальник МВА Сергій Добряк зазначив, що у міськадміністрації створюють реєстр власників, у яких було не оформлене житло, щоб вирішити питання надання таким людям соціального житла.
Як повідомлялося, в Україні реалізується державна програма «єВідновлення» – власники знищеного житла можуть подати у застосунку «Дія» заявку на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Україна6 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше