Connect with us

Відбудова

Точицький розповів про перспективи відновлення костелу Святого Миколая у Києві

Published

on



Костел Святого Миколая у Києві потребує повноцінної реставрації. Для цього потрібно зібрати кошти, що потребує часу.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

«Це питання дуже важливе, адже костел Святого Миколая має величезне значення для збереження нашої культурної спадщини. Проблеми костелу не можуть бути вирішені виключно фінансуванням з боку ЮНЕСКО. У цьому питанні має бути комплексний підхід, ми повинні все відреставрувати. Для повноцінної реставрації потрібно зібрати кошти, що потребує часу. Ми спілкуємося з міжнародними партнерами, і не лише з ЮНЕСКО, щоб внести цей об’єкт до Фонду української спадщини з метою його подальшого відновлення», – підкреслив Точицький.

За його словами, цей об’єкт є пріоритетом для повноцінного відновлення, щоб римо-католицька громада могла ним користуватися. З іншого боку, як зауважив міністр, слід пам’ятати, що в Україні на сьогодні 5483 об’єкти культури та туристичної інфраструктури, які повністю або частково знищені.

Читайте також: МКСК про пошкоджений костел святого Миколая у Києві: Росія нищить культурну спадщину України

Точицький повідомив, що за підрахунками українського уряду, Світового банку та ООН Росія завдала збитків українському культурному сектору на суму 3,5 мільярда доларів.

«Жодна країна світу не була б у змозі відразу все відреставрувати. На це потрібен певний час», – резюмував глава МКСК.

Як передавало агентство, від початку повномасштабного вторгнення Росії для реставрації та експозиції за кордоном переміщено 162 колекції з України.

Росіяни викрали на окупованих територіях понад 1,7 млн одиниць української культурної спадщини. Вони торгують ними на «чорному» ринку, але завдяки співпраці із західними партнерами Україна повертає вивезені для продажу за кордон артефакти.



Джерело

Відбудова

Зеленський розповів про два важливі рішення, ухвалені на конференції з відновлення

Published

on



Під час Міжнародної конференції з питань відновлення України у Римі було ухвалене рішення створити нову коаліцію з відбудови нашої держави та Європейський фонд реконструкції.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив журналістам у Римі, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми ініціювали нову коаліцію на підтримку України – коаліцію відбудови. Ми домовились, що разом створимо максимально детальний та чіткий план відбудови. Це має бути міжнародно визнаний документ – те, як ми разом з партнерами бачимо всі ключові пріоритети відновлення. Саме такий документ може стати реальною дорожньою картою для інвестицій, для залучення бізнесів, для політичної та іншої підтримки конкретних кроків», – зазначив Зеленський.

Він також повідомив про створення Європейського фонду реконструкції.

«Це буде саме європейський фонд, що створений за участі Єврокомісії, Європейського інвестиційного банку і чотирьох країн: Італії, Німеччини, Франції та Польщі. Ми розраховуємо на приєднання й інших партнерів», – додав Президент.

Він акцентував, що у проєктах відбудови братимуть участь лише друзі України.

«Це проєкт тільки для друзів. Я ще раз це підкреслюю, проєкт відновлення тільки для друзів і для справжніх захисників життя», – наголосив Зеленський.

Читайте також: Економічне майбутнє України буде набагато сильнішим, ніж її минуле – Бессент

Як повідомляв Укрінформ, 10-11 липня у Римі відбувається IV Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), участь у роботі якої бере Президент України та глави європейських держав.

Форум продовжить серію політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України, що потерпає від зовнішньої агресії. Цього разу українська делегація зосередиться на представленні практичних проєктів, які вже втілюються навіть в умовах війни або ж мають високий ступінь підготовки до реалізації.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Світовий банк надасть $116 мільйонів на підтримку енергетичної стійкості семи міст України

Published

on



Світовий банк надасть додаткові $116 млн для відновлення систем теплопостачання та підтримки енергетичної стійкості семи міст, критична інфраструктура яких зазнала серйозних пошкоджень через атаки РФ.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.

«Мінрозвитку розширює співпрацю зі Світовим банком задля відновлення систем теплопостачання та забезпечення джерелами живлення міст, де критична інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень від масових терористичних атак рф. Йдеться про Харків, Суми, Чернігів, Миколаїв, Кривий Ріг, Кременчук, Славуту», – йдеться в повідомленні.

Додаткове фінансування у розмірі $116 млн грантової допомоги буде спрямоване на реалізацію частини 2 інвестиційного проєкту «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів». Кошти будуть спрямовані на закупівлю газових когенераційних установок, спецтехніки, спеціалізованого обладнання та матеріалів, необхідних для сектору теплопостачання.

Наголошується, що відповідна домовленість була досягнута зі Світовим банком у рамках URC 2025.

Першим кроком у взаємодії зі Світовим банком в рамках цього проєкту стало виділення $47 млн на забезпечення мешканців Харкова послугами з теплопостачання та запобігання подальшому руйнуванню критичної інфраструктури. Основна частина енергетичного обладнання вже поставлена в місто та допоможе більш стабільно пройти наступні опалювальні сезони.

Читайте також: Група Світового банку застрахувала €185 мільйонів інвестицій для двох проєктів в Україні

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій на конференції з питань відновлення України в Римі підписало угод, меморандумів та спільних заяв про залучення коштів на 3,55 мільярдів євро.

Фото: Мінагро



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Закачування води у Миколаївський водогін може розпочатися після 25 липня

Published

on



В Агентстві відновлення розраховують розпочати заповнювати водою Миколаївський водогін після 25 липня.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.

«Ми бачимо, скільки ще треба зробити. Але після 25 липня очікуємо початку закачки води на першу станцію підйому», – зазначив Сухомлин.

Він підкреслив, що Миколїавський водогін – найбільш масштабний проєкт, який Агентство відновлення реалізовує цьогоріч. Процес пусконалагоджування – тривалий, але очільник установи запевнив, що термін подачі людям залишається незмінним: у серпні миколаївці отримають воду.

Читайте також: Мінрозвитку підписало в Римі угод і меморандумів про залучення €3,55 мільярда на відновлення

Як повідомлялося, питна вода у кранах жителів Миколаєва зникла 12 квітня 2022 року через перебитий загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. Відтоді там тече лише технічна вода.

Нині триває будівництво водогону з Нової Одеси, що має завершитися у серпні.

Фото: ТОВ “ГК “Автострада”



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.