Політика
Трамп прагне перемир’я за будь-яку ціну, виходячи з власної, а не української логіки

Президент США Дональд Трамп прагне за будь-яку ціну досягти припинення вогню, використовуючи це як інструмент зміцнення власного іміджу та зміни відносин із Росією.
Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі «Радіо NV», передає Укрінформ.
«Я думаю, що Трамп дуже хоче отримати припинення вогню. Це питання для нього наразі не тільки політичне, а саме особисте. Він це обіцяв під час передвиборчої кампанії. Вся історія поваги до нього і не тільки в Штатах, а взагалі і в західному і незахідному світі зараз крутиться навколо цього питання. Я думаю, що він буде йти буквально через все, щоб цієї паузи досягти», – сказав Клімкін.
Він додав, що будь-яке припинення вогню супроводжуватиметься умовами, які «паровозам будуть причеплені».
«І це ключова історія – які умови, як вони фіксуватимуться, які гарантії їх подальшої реалізації, чи це буде закріплено чи не закріплено, чи це будуть понятійні домовленості, чи формальні і так далі. Але я бачу бажання Трампа досягнути припинення вогню будь-якою ціною, і він буде до цього йти. Це частина його особистого бачення себе як найвидатнішого президента в історії США з часів батьків-засновників. Я думаю, що його амбіція тут є ніяк не меншою», – припустив ексміністр.
Коментуючи заяви Трампа на адресу України і Президента Зеленського, дипломат зауважив, що президент США може «гратися в цю гру», але він бізнесмен, тож чудово розуміє, що вона не гарантує результату.
«Тому він буде йти до результату так, як він його розуміє…. Я думаю, він буде послідовно йти до встановлення нової якості відносин з Росією, що йому потрібно далеко за межами української логіки. Він буде використовувати нас як певний привід, щоб легалізувати ці відносини і їх розвивати. І це стосується Китаю, енергоносіїв, розподілу ринків, стратегічної стабільності. Вже почалися розмови про можливість скорочення оборонних бюджетів і ще багато речей, які Трамп не може серйозно починати без того, щоб досягти результату стосовно нас. Так що, я думаю, він вкладається в це реально на 101, якщо не на 110 відсотків», – вважає ексглава української дипломатії.
Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що в найближчі тижні може бути досягнута домовленість про припинення вогню між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський назвав «гарним сигналом» можливу зустріч з президентом США Дональдом Трампом перед переговорами очільника Білого дому з російським диктатором Володимиром Путіним.
Політика
Санду закликала передати Україні більше засобів ППО після атаки РФ

Президентка Молдови Мая Санду після масованої атаки РФ по українських містах у ніч на 12 липня закликала передати Україні більше засобів протиповітряної оборони.
Як передає Укрінформ, про це вона написала у соцмережі Х.
«Жорстока ніч в Україні. Росія обстріляла Львів, Луцьк та Чернівці, де загинули мирні жителі. Це щоденний терор. Будинки перетворилися на руїни. Україні терміново потрібно більше засобів протиповітряної оборони. Більше підтримки. Кожна затримка коштує життя», – наголосила Санду.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 12 липня під російською атакою перебували міста по всій Україні, росіяни запустили 26 крилатих ракет і 597 дронів.
Унаслідок комбінованої атаки на Львів пошкоджені будинки, дитячий садок, десятки автівок, горіла покрівля нежитлової будівлі. Повідомлялося про дев’ятьох постраждалих, серед яких 11-річний хлопчик.
У Чернівцях внаслідок російської атаки загинули двоє людей.
Фото: Facebook/Maia Sandu
Політика
Сибіга та прем’єр Хорватії обговорили у Дубровнику підтримку України

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.
Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Я подякував прем’єр-міністру Хорватії за його принципову позицію щодо підтримки України та оперативну підготовку нещодавнього 14-го пакету військової допомоги. Підтримка Хорватії у розмінуванні, оборонному виробництві та допомога нашим ветеранам сприяє безпеці не лише України, а й усієї Європи», – йдеться у дописі Сибіги.
За його словами, під час зустрічі з Пленковичем вони зосередилися на наступних кроках для зміцнення України та збільшення ціни війни для агресора, зокрема шляхом посилення трансатлантичного політичного та санкційного тиску.
Окрім цього, Сибіга провів зустріч зі своїм молдовським колегою Міхаєм Попшоєм. «Україна цінує участь президентки Маї Санду у нещодавньому саміті в Одесі та тристоронній зустрічі президентів України, Молдови та Румунії. Ми домовилися про подальші контакти в цьому тристоронньому форматі на рівні міністрів закордонних справ», – йдеться у дописі глави української дипломатії.
Також в ході зустрічі Сибіга і Попшой зосередилися на спільному прогресі України та Молдови на шляху вступу до ЄС.
«Наша спільна інтеграція до ЄС є найефективнішим способом забезпечення миру, безпеки та процвітання, а також запобігання спробам Росії дестабілізувати регіон», – зазначив глава МЗС України.
Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.
Політика
До Ради надійшов законопроєкт про вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін

До Верховної Ради надійшов законопроєкт «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення». Парламент розгляне ініціативу на найближчому засіданні.
Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«До Верховної Ради України надійшов проєкт Закону України «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення»», – зазначив він.
За словами спікера українського парламенту, відповідне рішення обумовлене безпековими викликами, пов’язаними зі збройною агресією Росії проти України та необхідністю забезпечення належного захисту держави і громадян.
«Верховна Рада розгляне цей проєкт закону на найближчому пленарному засіданні», – поінформував голова ВР.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.
Фото: facebook.com/stefanchuk.official
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі
-
Суспільство1 тиждень ago
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води