Політика
Трамп заявив, що переговори щодо України можуть йти добре, але інколи треба «щось робити або замовкнути»

Президент США Дональд Трамп заявив у суботу, що переговори, спрямовані на припинення війни в Україні, можуть йти добре, але «є момент, коли треба або робити щось, або замовкнути».
Трамп зробив цей коментар журналістам на борту літака Air Force One, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
«Я думаю, що відносини між Україною і Росією можуть розвиватися добре, і ви дізнаєтеся про це дуже скоро. (Але – ред.) є момент, коли треба або робити щось, або замовкнути, і ми побачимо, що станеться, але я думаю, що все йде добре», – сказав Трамп.
Його слова прозвучали на наступний день після того, як він висловив розчарування Росією і закликав її «рухатися» у досягненні угоди.
Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю спеціальний посланник Трампа Стів Віткофф провів переговори з Володимиром Путіним.
У Кремлі повідомили, що крім обговорення «різних аспектів українського врегулювання», можлива також розмова про потенційну зустріч Путіна з президентом США.
Фото: Sarah Silbiger/The New York Times
Політика
Сенатор Кейн обговорював у Києві продовження американської підтримки України

Американський сенатор-демократ, член комітету зі збройних сил Тім Кейн під час візиту до Києва обговорював питання продовження Сполученими Штатами військової та гуманітарної підтримки Україні.
Про це він сказав на брифінгу у Києві, передає кореспондент Укрінформу.
Сенатор нагадав, що брав участь у розробці законопроєкту щодо надання Україні 61 млрд доларів на оборону та додаткову гуманітарну допомогу рік тому, а влітку США потрібно буде переглянути “наступну главу” своєї підтримки України.
Тож Кейн приїхав в Україну поспілкуватися з урядовцями, неурядовими організаціями, ветеранами, законодавцями, щоб отримати останню інформацію. Він також планує обговорити питання з німецькими та польськими посадовцями, щоб отримати аргументи для продовження двопартійної підтримки України, її самооборони, відбудови та гуманітарної допомоги.
“Моя мета — дізнатися якомога більше і щоб це було корисно, щоб я міг повернутися назад і відстояти свою позицію, щоб ми продовжили нашу рішучу підтримку української свободи, української незалежності та української самооборони”, – сказав американський політик.
Як повідомляв Укрінформ, сенатор Тім Кейн у понеділок прибув із візитом до Києва.
Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine / Facebook
Політика
Генсек ООН після ракетного удару по Сумах закликав до тривалого припинення вогню в Україні

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, закликав до тривалого припинення вогню в Україні та підтвердив підтримку організації значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру.
Про це йдеться у заяві речника генерального секретаря ООН Стефана Дюжарріка, передає Укрінформ.
«Генеральний секретар був глибоко стривожений і шокований, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, Україна, у неділю, 13 квітня, у результаті якого, як повідомляється, загинуло щонайменше 34 людини, у тому числі двоє дітей, і ще майже 100 зазнали поранень», – йдеться у повідомленні.
Речник констатує, що атака у Вербну неділю та на початку Страсного тижня продовжує руйнівну серію подібних нападів на українські міста та селища протягом останніх тижнів, що призвело до жертв серед цивільного населення та масштабних руйнувань.
Генеральний секретар підкреслив, що «напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти заборонені міжнародним гуманітарним правом, і що будь-які такі напади, де б вони не відбувалися, повинні бути негайно припинені».
«Генеральний секретар знову закликає до тривалого припинення вогню в Україні та підтверджує підтримку ООН значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру, який повністю підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та відповідних резолюцій ООН», – наголосив речник генсека.
Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами. Кількість загиблих унаслідок російського удару зросла до 34, зокрема – двоє дітей. Також повідомлялося про 120 постраждалих, серед них – 15 дітей.
Балістичні ракетами типу «Іскандер-М/KN-23» випустили розрахунки 112-ї та 448-ї бригад армії РФ.
Фото: ЕРА
Політика
Україна досі не отримала системи Patriot, обіцяні під час Вашингтонського саміту НАТО

Президент Володимир Зеленський заявив, що системи Patriot, які обіцяли ще під час Вашингтонського саміту НАТО, досі не надійшли до ЗСУ, й підкреслив, що Україна готова купувати Patriot у США, кожен з яких коштує близько 1,5 млрд доларів.
Про це глава держави повідомив в інтерв’ю CBS news, передає Укрінформ.
«У нас недостатньо систем протиповітряної оборони. Я вдячний всім партнерам за те, що вже нам давали. (…) Але, коли під обстрілами ракет діти гинуть і дорослі, всіх шкода. Всі люди. Чесно, я не розумію, чому ми не можемо домовитись про додаткові системи Patriot. Тим більше, що домовленість така на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні була. І ми так і не отримали ті додаткові системи Patriot», – розповів Зеленський, відповідаючи на запитання, чому українським військовим не завжди вдається відбивати російські балістичні удари.
Він наголосив, що питанні Patrio Україна «готова на будь-який формат».
«Питання не в грошах і деякі європейські партнери готові допомагати фінансово, щоб ми могли отримати відповідні дороговартісні системи. Але Сполучені Штати кажуть, що сьогодні немає можливості, але водночас вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю. Я не про те, що Ізраїлю це не потрібно. Але якщо ми справедливі партнери, невже не можна знайти можливість захистити Україну?» – зауважив Президент.
Він також повідомив, що сьогодні одна система Patriot коштує близько 1,5 мільярда доларів. Для того, аби прикрити «певні українські міста» їх потрібно принаймні 10.
Як повідомляв Укрінформ, ювілейний 75-й саміт НАТО відбувся у Вашингтоні у липні минулого року. Одним з головних питань порядку денного саміту було нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу. Участь у роботі саміту взяв Президент України Володимир Зеленський.
Успіхами України, досягнутими під час саміту НАТО, є рішення з посилення протиповітряної оборони п’ятьма системами Patriot, а також щорічні фінансові зобов’язання, передбачені безпековими угодами, які сягають 40 мільярдів доларів.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини5 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика5 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
Мінісеріали на Netflix: що подивитись на вихідних
-
Політика1 тиждень ago
Слабка реакція США на ракетний удар по Кривому Рогу неприємно дивує
-
Україна6 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)