Connect with us

Відбудова

У Бучанській громаді стартує відновлення багатоквартирних будинків у межах проєкту HOPE

Published

on



У Бучанській громаді Київської області стартує відновлення багатоквартирних будинків у межах проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей».

Як передає Укрінформ, про це Міністерство розвитку громад та територій повідомляє у Фейсбуці.

Зазначається, що заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська разом із представниками Світового банку відвідала Бучанську громаду в Київській області для того, щоб наочно побачити житло, яке буде відбудоване у рамках проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей».

Також до поїздки долучилися представники країн-донорів Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) – Бельгії, Канади, Ірландії, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Литви та Японії.

Як зауважили у Мінрозвитку, Бучанська громада є однією з п’яти українських громад, що братимуть участь у проєкті, яким передбачані два етапи:

фінансування заходів із підготовки проєктної документації;

проведення капітальних ремонтів для кластерів багатоквартирних будинків.

«Ми відібрали перші громади, де буде відбудовуватися житло в рамках проєкту HOPE. Проєкт передбачає розробку проєктної документації та капітальний ремонт багатоквартирних будинків. Все це стане можливим завдяки початковому грантовому фінансуванню від Світового Банку на загальну суму 12 мільйонів доларів», – зазначила Козловська.

Також вона висловила вдячність партнерам зі Світового банку за сприяння реалізації проєкту. «Безумовно він є надзвичайно важливим для всіх мешканців громад-учасників, включно з ВПО. Тільки у Бучанській громаді мешкає близько 12 тисяч ВПО. До того ж відбудова житла дає можливість повертатися тим, хто був вимушений поїхати через те, що їхня оселя була пошкоджена чи повністю зруйнована», – додала Козловська.

За словами заступниці міністра, серед планів також розширювати географію відбудови, зокрема Ірпінська громада розглядається як пріоритетна для участі в подібних проєктах, адже саме там одні з найбільших масштабів руйнувань в Київській області.

Під час поїздки Козловська разом із міжнародними партнерами та Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком оглянула низку об’єктів у селі Гаврилівка, що належить до Бучанської громади, де очікується відбудова багатоквартирних будинків у межах проєкту HOPE.

Читайте також: Світовий банк продовжить підтримувати проєкти відновлення в Україні

Зокрема, вони оглянули три багатоквартирні будинки, які зазнали значних руйнувань внаслідок обстрілів й вибухових хвиль та які потенційно сформують єдиний кластер та будуть відновлені разом із прибудинковою територією.

«Всі будинки, які будуть відібрані для участі у HOPE, будуть об’єднуватися у групи (кластери), відповідно до схожості планування та характеру руйнувань. Таке об’єднання дозволяє спростити планування ремонту та оптимізувати відповідні процеси. Капітальний ремонт включатиме заходи з енергоефективності, безбарʼєрності та оновлення прибудинкової території», – поінформували у Мінрозвитку.

Окремо, безпосередньо у місті Буча, Козловська відвідала квартири, відновлені завдяки державній програмі єВідновлення. Зазначається, що компенсації на ремонт пошкодженого житла, що українці можуть отримати у межах програми, також є компонентом проєкту HOPE.

«Станом на сьогодні 85,5 тисяч людей отримали компенсації через єВідновлення. Це компенсації на понад 210 мільйонів доларів. Найбільше українців подається на програму з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської та Херсонської областей. Для нас важливо те, що ми отримуємо заявки не тільки з тилових регіонів, але й з тих, які знаходяться у відносній близькості до лінії фронту. Це означає, що люди хочуть продовжувати жити вдома, що безперечно добре», – акцентувала Козловська.

За її словами, при цьому програма продовжує постійно розширюватися, додаються нові типи компенсацій, щоб якомога більше наших громадян змогли відбудуватися або придбати нове житло.

«Ми переконані, що результати єВідновлення, які ми вже можемо бачити на власні очі – позитивний приклад спільної роботи самих українців, громад, влади та міжнародних партнерів для відбудови України“, – підсумувала заступниця міністра.

Як повідомляв Укрінформ, на компенсації за пошкоджене та знищене житло внаслідок бойових дій українцям вже нарахували понад 30 млрд грн.

Фото: Міністерство розвитку громад та територій



Джерело

Відбудова

В Одесі визнали аварійною багатоповерхівку, в яку 1 травня влучив російський дрон

Published

on


В Одесі 16-поверховий житловий будинок, в який 1 травня влучив російський дрон, визнали аварійним, його мешканців відселяють.

Про це в Телеграмі повідомили в Одеській міськраді, передає Укрінформ.

«За висновками експертного обстеження та міської комісії Техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), будівля визнана аварійною та потребує тимчасового відселення для проведення протиаварійних робіт», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гроші на відновлення будинку виділять на позачерговій сесії 13 травня.

Читайте також: Атака дронів на Одесу: пошкоджені 11 будинків і 56 квартир, четверо поранених – у лікарнях

Мешканцям будинку запропонували скористатися міською програмою компенсації оренди житла. Також Київська районна адміністрація продовжує збір документів для надання мешканцям пошкоджених квартир матеріальної допомоги з міського бюджету на відновлення вікон та дверей. Окрім того, людям надаються консультації щодо отримання компенсації за державною програмою єВідновлення.

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники у ніч проти 1 травня атакували Одесу ударними безпілотниками, є пошкодження цивільної інфраструктури, спалахнули пожежі. Зокрема, в 16-поверховому будинку постраждали три поверхи, а триповерховий будинок не підлягає відновленню.

Фото: Телеграм/Одеса.Офіційно



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Італія виділить понад €60 мільйонів на відбудову Одещини

Published

on



Уряд Італії виділить кошти на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі, а також на будівництво лікарні у місті та ремонт зрошувальних систем в області.

Про це у Фейсбуці повідомила перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум, передає Укрінформ.

За її словами, три угоди підпишуть на конференції з відновлення України, яка пройде 10-11 липня у Римі.

Йдеться про грантову угоду на 27,5 млн євро на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі. Це будівля філармонії, палац Потоцьких, палац Абази та Одеський літературний музей.

Також до підписання готуються кредитна угода на будівництво за 30 млн євро нового корпусу обласної дитячої лікарні в Одесі і грантова угода на 6,1 млн євро – на реконструкцію зрошувальних систем в Одеській області.

Читайте також: Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDFпаливі зацікавились корейці

«Ці три проєкти – частина нашого великого пакету по Одещині, над яким ми працюємо в рамках Меморандуму з Італією. Усі деталі погоджено, всі кроки пройдено – попереду важливий момент підготовки і підписання», – додала Шкрум.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі у Спасо-Преображенському соборі, який постраждав унаслідок ракетного удару в липні 2023 року, за гроші Італії відремонтують котельню.

Фото: Фейсбук Альона Шкрум



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів і доріг

Published

on


Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) передало Державному агентству відновлення обладнання для обстеження транспортної інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.







Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів та доріг Фото: mindev.gov.ua

Зокрема, передано високоточне обладнання для обстеження транспортної інфраструктури, насамперед зруйнованих мостів, а також спеціалізовані автомобілі, які будуть використовуватись для обстеження автомобільних доріг державного значення.

Читайте також: Україна отримає від Японії близько $3 мільярдів кредиту, який погасять із доходів від заморожених активів РФ

Крім того, передбачене також надання навісного обладнання для цих автомобілів.

У пресслужбі уточнили, що обладнання передається в межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції, який JICA реалізовує спільно з Мінрозвитку.

Як повідомлялось, з початку 2023 року Україна та Японія домовилися про виділення (зокрема, в межах проєктів JICA) понад 700 млн дол. на потреби відновлення.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.