Connect with us

Події

У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем

Published

on


У Національному музеї історії України у Другій світовій війні, відбулася прем’єра документального фільму “Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зібралися тут з гарної нагоди – у межах паралельної програми до виставки For Freedom, яку реалізували спільно з Фондом R. T. Weatherman, презентуємо фільм “Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”. Наша виставка, відкрита 27 лютого цього року, є даниною шани всім іноземцям, які воюють у лавах Сил оборони України. Для українців велика честь стояти пліч-о-пліч із такими відважними та благородними людьми, як кожен із вас”, – зазначив заступник генерального директора музею Юрій Горпинич.

Він підкреслив, що цей фільм допоможе всьому світу краще зрозуміти події в Україні та роль, яку відіграють іноземні добровольці й волонтери.






У Києві відбувся показ фільму «Томмі Ган: На шляху до Куп’янська» / Фото: Данило Антонюк, Укрінформ

Автор стрічки – Марк “Джино” Джаннетті іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР і взяв участь у трьох військових операціях. У боях поблизу Куп’янська, Джино дістав тяжке поранення, а його життя урятував Томас Гарріс (позивний “Томмі Ган”). На честь свого рятівника Джино й створив цей фільм, повернувшись до України після реабілітації.

Стрічка вже здобула визнання на міжнародному рівні, отримавши численні нагороди та призи на престижних кінофестивалях.

Читайте також: На кінофестивалі центральної та східної Європи покажуть п’ять українських фільмів

Після показу фільму глядачі мали змогу поставити запитання режисеру Марку Джаннетті та батькові загиблого воїна Томаса Гарріса – вони приєдналися до обговорення в онлайн-форматі.

Як повідомляв Укрінформ, український документальний фільм “2000 метрів до Андріївки” Мстислава Чернова здобув нагороду на фестивалі документального кіно CPH:DOX – 2025 в Копенгагені.



Джерело

Події

У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки

Published

on


У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки, яка має назву «Що в твоєму смартфоні?». Вона присвячена можливостям сучасних мобільних пристроїв.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На виставці представлені понад 50 експонатів, частина з яких була в музейних фондах, ще частину принесли самі працівники.

Друкарські машинки, вінілові та касетні програвачі, радіоелектронні пристрої, кінопроєкційні апарати, фото та відеокамери, телевізори різних модифікацій, ігри, квитки – раніше були окремими речами, а сьогодні – звичайні мобільні додатки.







У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Серед експонатів – гасовий ліхтар початку ХХ століття. Такими користувалися, коли перевіряли залізничні вагони. Арифмометр «Фелікс», друкарська машинка «ОРТІМА», на якій відвідувачі можуть написати своє повідомлення…

«Я на своїх антресолях знайшла мобільні телефони. Самсунг 2005 року – мій перший телефон, мені його купили батьки в Бердянську на ринку. Я була тоді студенткою другого курсу. Телефон перемотаний скотчем, але для мене він дуже цінний. Він – дорога мені річ. Вчора, до речі, був день народження мобільного телефона», – зазначила завідувачка відділу новітньої історії Запорізького обласного краєзнавчого музею Ірина Коробова.

Читайте також: У Львові відкрили виставку картин та кераміки важкопоранених військових

Вона говорить, що мета виставки – продемонструвати відвідувачам, наскільки багатофункціональним став звичайний мобільний телефон. Адже речі, якими ми раніше користувались, сьогодні замінили застосунки в телефоні.

Виставка працюватиме згідно з графіком роботи музею: четвер, п’ятниця, субота та неділя з 9:00 до 16:30 (каса завершує роботу за годину до закриття музею).

Як повідомляв Укрінформ, у Національному музеї Тараса Шевченка в Києві 2 квітня відкрилась виставка «Мистецтво жити».



Джерело

Continue Reading

Події

У Гарварді припинили фінансування перекладу й видавництва книжок українських авторів

Published

on



У США припинили фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, у межах якої виходили книжки українських письменників англійською мовою.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Суспільне Культура з посиланням на керівника програми Олегу Коцюбу.

Як зазначив Коцюба, “у мене сьогодні сумний день народження: Національний фонд гуманітарних наук припинив дію нашого гранту на видання української літератури в англійському перекладі”.

За його словами, у листі пояснили припинення фінансування тим, що фонд “перерозподіляє свої фінансові ресурси в новому напрямі для просування порядку денного президента”.

Коцюба поінформував, що за цей грант мали вийти антологія українсько-єврейської поезії, книжка “Подорож вченого доктора Леонардо” Майка Йогансена і дві драми Лесі Українки. Він зауважив, що були наміри “винайняти ще одного редактора за ці кошти, але тепер не вийде”.

За словами Коцюби, ідея започаткування видавничої програми виникла кілька років тому, але остаточно оформилася у проєкт у 2021 році — з видання книжок “Бабин Яр. Голосами” Маріанни Кіяновської” та “В ізоляції” Станіслава Асєєва.

Читайте також: Гарвардський університет розширює програму безкоштовного навчання

З того часу вийшли друком 14 книжок. 

Коцюба зазначив, що “у планах ще щонайменше 16 видань, над якими працюють”.

“Ми продовжимо робити те, що можемо, в міру наших можливостей, враховуючи ті ресурси, які у нас є. Але через три роки війни з Росією це буде набагато складніше, оскільки вся команда видавництва складається з мене та одного редактора”, — зауважив Коцюба.

Крім того, як поінформував Коцюба, Університет Нова-Саутістерн у Флориді нещодавно ухвалив рішення про ліквідацію програм з історії і філософії. Серед іншого закрили програму історика Джона Вестечка, який спеціалізується на Східній Європі, зокрема на історії України XX століття, Голодомору, наслідках насильства і перехідного правосуддя.

Як підкреслив Коцюба, “це означає, що уже наступного навчального року нові студенти більше не зможуть здобувати освіту за цими спеціальностями”.

На його переконання, “хоча рішення про скасування програм є внутрішньою справою закладу, це відбувається на тлі загального скорочення гуманітарних програм у багатьох університетах США”. 

Читайте також: Які українські книжки перекладуть іноземними мовами у 2025 році

“Це стало наслідком рішень адміністрації Трампа, яка заборонила викладання деяких дисциплін, оскільки вони підпадають під категорію “Різноманітність, рівність і включення” (DEI), яку Трамп намагається знищити”, — додав Коцюба.

Як повідомляв Укрінформ, команда мільярдера Ілона Маска з Департаменту урядової ефективності США зупинила 89 контрактів в освітній сфері. Більшість були спрямовані на фінансування освітніх інновацій і досліджень, вивчення та запровадження найкращих освітніх практик.

Фото: harvard.edu



Джерело

Continue Reading

Події

Точицький і міністр культури Данії обговорили співпрацю між музеями

Published

on



Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і міністр культури Королівства Данія Якоб Енгель-Шмідт під час телефонної розмови обговорили перспективи співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У відомстві зауважили, що сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва, зокрема підтримку європейської інтеграції України та міжнародні зусилля зі збереження культурної спадщини, яка постраждала внаслідок російської агресії.

Під час розмови Точицький висловив вдячність за внесок Данії у нову програму Ukraine2EU, яку спільно ініціювали Європейський Союз, Данія, Литва і Швеція з метою сприяння євроінтеграції України.

За його словами, трирічна програма, бюджет якої становить €16,7 мільйона, стане одним із ключових інструментів підтримки прогресу України на шляху до членства в ЄС.

Також український міністр подякував Данії за участь у першій міжнародній конференції «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, та за приєднання до Декларації про посилення стійкості культурного сектору в Україні, ухваленої за результатами конференції.

Окрім цього, Точицький відзначив роль Декларації для розвитку міжнародної співпраці у сфері культури. «Консолідація міжнародної підтримки культурної спадщини України, оцінки втрат і збитків, посилення співпраці у сфері протидії незаконній торгівлі культурними цінностями сьогодні мають критичне значення», – наголосив він.

Читайте також: Точицький обговорив із послом Швейцарії відновлення культурної спадщини України

Сторони також обговорили перспективи подальшої співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.

Зокрема, як нагадали у МКСК, успішним проєктом стала спільна виставка 15 музеїв із дев’яти країн ЄС «Русь – вікінги на Сході» у Møsgard Museum в Орхусі (Данія) у 2022 році, до якої долучився Національний музей історії України.

Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС.

Фото: mcsc.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.