Політика
У Лондоні розпочався саміт щодо ситуації в Україні

У Лондоні розпочався саміт щодо ситуації в Україні.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ОПУ.
«У Лондоні розпочався саміт щодо ситуації в Україні. Саміт організував Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер. На заході обговорять виклики, які постали перед Україною та всією Європою, боротьбу проти російської агресії та пошуки шляхів до справедливого, стійкого миру. Зокрема говоритимуть про те, як зміцнити позиції України – продовженням військової допомоги та посиленням економічного тиску на Росію», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що за результатами зустрічі союзники скоординують позиції, напрацюють спільний план дій та конкретні кроки для закінчення війни справедливим миром і надання Україні надійних гарантій безпеки.
У саміті беруть участь лідери України, Великої Британії, Данії, Італії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, а також міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, генеральний секретар НАТО Марк Рютте, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Як повідомляв Укрінформ, у суботу у Лондоні Президент України Володимир Зеленський і Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер обговорили кроки для закінчення війни справедливим миром, гарантії безпеки та конкретні кроки посилення позицій України.
Фото: ОПУ
Політика
Віткофф назвав три основні теми на можливих переговорах між Україною та РФ

Спецпосланець президента США Стів Віткофф назвав три основні теми на можливих переговорах між Україною й Росією.
Свою думку він висловив в інтерв’ю порталу Breitbart News, передає Укрінформ.
«Я вважаю, що головними проблемами (у перемовинах – ред.) є регіони (ТОТ – ред.), атомна станція (ЗАЕС – ред.), і те, як українці можуть використовувати річку Дніпро та вихід до моря. Тут є речі, які, на мою думку, не буде складно вирішити, якщо ми посадимо сторони до столу. Вони розмовлятимуть одна з одною. Ми звужуватимемо питання між ними, а потім ми знаходитимемо компроміси та творчі рішення для вирішення проблем кожної з них. Ми фізично це досягли, і я сподіваюся, що незабаром у нас будуть хороші новини, але якщо ми фізично це здійснимо, у нас, на мій погляд, є великий шанс покласти край цьому конфлікту», – сказав Віткофф.
На його думку, частково проблема полягає в тому, що США не змогли змусити обидві сторони сісти за стіл разом.
Зазначається, що сам Віткофф мав розмови як з високопоставленими представниками української влади, так і з високопоставленими росіянами.
«Я спілкувався з обома сторонами — тому що як можна брати участь у посередництві чи розробці рішень, якщо ви не спілкуєтеся з усіма. Я розмовляв з Андрієм Єрмаком, я розмовляв з Президентом Зеленським, я розмовляв з їхнім міністром оборони паном Умєровим. У нас дійсно були позитивні дискусії. Я розмовляв з усіма радниками з національної безпеки, які беруть участь у цьому, з Англії, з Франції, з Німеччини, з Італії. І я розмовляв з Путіним. Не буде угоди без підпису Путіна. Він – лідер Російської Федерації. Деякі люди чомусь проти того, щоб розмовляти з Путіним, і я не розумію такої логіки. Треба поговорити з усіма», – додав спецпредставник глави Білого дому.
Віткофф також зазначив, що Трамп «виставив ультиматум» двом сторонам, що вони повинні досягти прогресу в досягненні міцного миру, інакше США вийдуть з переговорного процесу.
«Президент висунув ультиматум обом сторонам, що без цих прямих переговорів і якщо вони не відбудуться швидко, він вважає, що Сполучені Штати повинні відійти від цього конфлікту, що б це не означало, і просто не бути залученими. Це те, у чому ми хочемо бути посередниками. Це не наша війна. Ми не починали війну, але ми хочемо допомогти її припинити», – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом російський диктатор Володимир Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною “там, де вони були перервані” у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка й особисто чекатиме на Путіна в Туреччині 15 травня.
12 травня, Трамп заявив, що розглядає можливість візиту до Стамбула, де може відбутися особиста зустріч Зеленського і Путіна.
Фото: Bloomberg
Політика
Президент підписав закон про ратифікацію угоди зі США щодо ресурсів

Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди щодо створення американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови.
Політика
Стефанчук закликав очільників іспанського парламенту до збільшення оборонної допомоги Україні

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав голову Конгресу депутатів Іспанії Франсіс Арменголь та президента Сенату Іспанії Педро Роллана Охеду до збільшення оборонної допомоги та інвестицій у військово-промисловий комплекс України.
Як передає Укрінформ, про це Стефанчук повідомив у Фейсбуці.
Голова українського парламенту подякував за особисту позицію Арменголь і підтримку України з боку іспанського парламенту, а також за приєднання Іспанії до спільної заяви глав парламентів до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії.
Окремо він звернув увагу на важливість єдиної позиції Європи у протидії російській агресії та підкреслив, що Москва реагує лише на силу, тому мир має бути справедливим “без поступок щодо українських територій, Сил оборони та права України обирати свій шлях”.
За його словами, “Україна готова до тимчасового 30-денного припинення вогню, як першого кроку до діалогу. Але водночас продовжує посилювати свою обороноздатність. Успіх на полі бою прямо впливає на результат перемовин”.
Стефанчук закликав іспанську сторону до посилення військової допомоги та інвестицій у ВПК України, підтримки ініціативи “Коаліції охочих” і розміщення безпекового контингенту, конфіскації заморожених російських активів та збереження санкційного тиску на Росію.
Також Стефанчук під час обговорення євроінтеграційного процесу наголосив, що Україна вже завершила скринінг за трьома кластерами та готова до відкриття переговорних розділів.
Як повідомляв Укрінформ, керівництво Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та представники іспанської компанії Escribano Mechanical and Engineering (EM&M) обговорили питання локалізації виробництва техніки в Україні.
Фото: Стефанчук, ФБ
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі