Події
У Львові відкрили виставку картин та кераміки важкопоранених військових

У Львові, в центрі Меркурій, відкрили виставку картин та кераміки військових, які відновлюються в реабілітаційному центрі UNBROKEN.
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Укрінформ.
«У Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій відбулося відкриття експозиції картин та керамічних виробів захисників, які відновлюються після поранень у центрі UNBROKEN», – повідомляє Львівська міська рада.
Тут зауважили, що на виставці представлені 48 робіт, які пацієнти та їхні рідні створили під час занять з арттерапії та у творчій майстерні реабілітаційного центру.
У Львові відкрили виставку «Unbroken: За обрієм» / Фото: Львівська міська рада
Мета експозиції – поділитися із суспільством переживаннями важкопоранених захисників та показати, яким терапевтичним може бути мистецтво для людей із воєнною травмою.
«Арттерапію ми іноді поміж колег називаємо нашим психотерапевтичним МРТ. Бо це чудовий інструмент, який дуже корисний для діагностики та лікування тих розладів, які пов’язані зі стресом», – зазначає лікар-психіатр, психотерапевт, керівник напрямку ментального здоровʼя Центру UNBROKEN Олег Березюк.
Експозиція військових працюватиме до 13 квітня. Тоді організатори виставки обіцяють провести «тихий» аукціон.
Як повідомляло агентство, на Львівщині запрацював перший в Україні інтегрований простір для реабілітації ветеранів.
Події
У Києві презентують документальний фільм про війну в Україні від іноземного добровольця

У Києві, в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, 3 квітня відбудеться прем’єра документального фільму про війну в Україні від іноземного добровольця “Tommy Gun: On the Road to Kupyansk”.
Про це йдеться у пресрелізі, наданому Укрінформу.
Зазначається, що ексклюзивний кінопоказ стрічки «Томмі Ган: Дорога до Купʼянська» відбудеться 3 квітня о 18:00.
Автор фільму — Марк “Джино” Джаннетт , іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР.
“Кінострічка показує війну такою, якою бачить її захисник на передовій — чесно, болісно, правдиво”, – йдеться у повідомленні.
Вхід за попередньою реєстрацією.
Як повідомлялося, на фестивалі документального кіно CPH:DOX – 2025 в Копенгагені український документальний фільм “2000 метрів до Андріївки” Мстислава Чернова отримав нагороду.
Фото: imdb.com
Події
Фільм «Ти – Космос» здобув приз журі на фестивалі наукової фантастики у Вероні

Кінокартина українського режисера Павла Острікова «Ти – Космос» (U Are the Universe) здобула приз журі на фестивалі наукової фантастики у Вероні, Італія.
Події
Одеська художниця представила провокативну виставку “Мрії про мирне літо”

Одеська художниця Оксана Церковна представила свій новий проект під назвою “Мрії про мирне літо”. Художниця працює у напрямку сюрреалізм і частина робіт виглядає доволі провокативно: вона зобразила чоловічий статевий орган з колючою проволокою, на пляжі, під водою і навіть з фотоапаратом. В галереї “Вікно” на вулиці Нежинска, 31 представлено два десятки робіт Оксани Церковної.
На поверхні тіла зберігаються сліди минулого – шрами, зморшки, змінюються вигини хребта. Як земля носить на собі рани війни, так і людське тіло є живим архівом пережитого:
– Тріщини на шкірі, як тріщини на землі після спеки або вибухів.
– Зігнуті форми – внутрішній тиск, який не видно зовні.
– Зшиті поверхні – спроби зібрати себе після втрати, відновитися…
Тілесність, як символом крихкості та водночас стійкості – того, що можливо витримати. У проєкті “тілесність” постає як простір дослідження не лише фізичної оболонки, а й соціального, емоційного та символічного виміру людського тіла – відображення наслідків соціальних норм, травм і досвіду.
Тіло як ландшафт – метафора, що проступає в проєкті через переплетення природних форм і архітектури. Шрами нагадують про історичні події, а текстури підкреслюють життєві переживання. Тіло водночас особисте і колективне, інтимне і суспільне і несе в собі досвід, який можливо відчути на глибшому рівні.
Розглянемо тілесність як поле опору: опір стереотипам, зовнішньому контролю, насильству, але водночас і як простір насолоди, сили, відновлення. Через тілесність можна говорити про мир як про стан, у якому тіло не зазнає загрози, де воно може розквітати, взаємодіяти, відчувати.
Інтимність – це завжди гра між відкриттям і закриттям, між допуском і захистом. Колючий дріт – метафора заборон, символом нав’язаного контролю над тілом. Тіло може прагнути розширення, контакту, але війна, травма чи суспільні норми тримають його в обмеженні. Прагнення дотику контрастує з фізичною дистанцією. Це дослідження того, як тіло адаптується до нових реальностей: як воно вчиться жити з болем, як змінюється в умовах страху чи втрати, як реагує на насильство та відновлюється через ніжність.
Пропонуємо розглянути тілесність не просто як об’єкт, а як поле боротьби та можливостей. Це місце, де відчувається пам’ять і біль, але й зароджується мрія про спокійне літо – про тепло, про дотики, про свободу бути в своєму тілі без страху.
Фото: Степан Алєкян/Фейсбук
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Політика7 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика6 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Відбудова5 днів ago
У НАЗК чекають єдиного закону про відбудову і відновлення