Відбудова
У Мінрозвитку обговорили з представниками місії МВФ нові підходи до відновлення інфраструктури

Представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України обговорили з місією Міжнародного валютного фонду стратегію забезпечення житлом, нові підходи до відновлення інфраструктури та підготовку до Міжнародної конференції з відновлення URC-2025.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.
Зазначається, що зустріч відбулася під головуванням віцепрем’єр-міністра з відновлення України-міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби. Місію МВФ представляли голова місії Гевін Грей, заступник голови Тревор Лесард, постійна представниця МВФ в Україні Прішила Тофано, старший економіст Хейко Хессе, економіст-дослідник Андреа Манера та виконавчий директор Фонду Владислав Рашкован.
Зокрема, Кулеба поінформував делегацію про роботу з міжнародними партнерами для забезпечення відновлення прифронтових територій. Окремо у Мінрозвитку акцентували на комплексному підході до вирішення житлових проблем ВПО: компенсації за зруйноване майно, програма “єВідновлення”, запуск механізмів соціального житла.
“Під час зустрічі окрему увагу було приділено підготовці України до Міжнародної конференції з відновлення (URC-2025). Це ключова можливість для українських громад заявити про свої потреби та отримати міжнародну підтримку”, – повідомляє міністерство.
Голова місії МВФ Гевін Грей / Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум наголосила, що одним із завдань на конференції є продемонструвати міжнародним партнерам реальні досягнення у відновленні. Міністерство прагне, щоб це стало підставою для укладення нових угод на підтримку України.
Сторони також обговорили реформу управління публічними інвестиціями (PIM), що базується на європейських принципах прозорості та ефективності. Основним інструментом її реалізації є цифрова платформа DREAM.
Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко обговорив із директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою пріоритетні реформи для посилення фінансової стійкості України.
Міжнародний валютний фонд є третім найбільшим партнером України за обсягом спрямованої фінансової допомоги (після ЄС та США) під час повномасштабного вторгнення.
Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Відбудова
У Запоріжжі завершують ремонт зруйнованої російськими обстрілами багатоповерхівки

У Запоріжжі завершують відбудову багатоповерхового будинку на вул. Незалежної України, зруйнованого російськими обстрілами у жовтні 2022 року.
Про це у Телеграмі повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, передає Укрінформ.
«Вже скоро мешканці зруйнованого ворогом будинку на вул. Незалежної України повернуться в свої оселі. Відбудова почалася у 2024 році. Вже відновлені під’їзди, влаштована покрівля, інженерні мережі та виконаний ремонт квартир та сходових клітин», – написав Федоров.
За його словами, наразі будівельники виконують оздоблювальні роботи та опорядження балконів.
Зазначається, що росіяни поцілили у цей житловий будинок у жовтні 2022-го року, вбивши вісьмох людей та залишивши без житла 59 родин.
Як повідомлялось, у Запоріжжі з 2022 року ворог зруйнував 21 багатоповерхівку. П’ять будинків уже відновлені, один – на завершальному етапі. Ще сім будинків – у активній стадії реконструкції. По двох розробляється проєктно-кошторисна документація, мешканці трьох будинків отримають житлові сертифікати.
Фото ілюстративне
Відбудова
Визначено переможця закупівлі капітального ремонту лікувально-діагностичного корпусу Охматдиту

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба НДСЛ “Охматдит”, передає Укрінформ.
“Сьогодні, 23 травня, за результатами відкритої процедури закупівлі, проведеної на платформі Prozorro (посилання в коментарях), було визначено переможця на проведення капітального ремонту будівлі лікувально-діагностичного корпусу НДСЛ «Охматдит». Найбільш економічно вигідну пропозицію — 293 мільйони гривень — надало ТОВ «Ріола-Модуль ЛТД»”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що уповноважена особа лікарні за участі міжнародної інжинірингової компанії Eptisa Servicios de Ingeniería провела перевірку всієї документації. ТОВ «Ріола-Модуль ЛТД» відповідає всім кваліфікаційним вимогам, передбаченим умовами закупівлі.
Платником у зазначеній закупівлі виступає благодійний фонд «Охматдит — здорове дитинство». Кошти, що були зібрані влітку минулого року, буде використано за цільовим призначенням — на відновлення лікарні.
У лікарні зазначають, що попри ремонтні роботи, корпус буде залишатися функціональним — лікарі продовжуватимуть надавати допомогу пацієнтам. Основне завдання капітального ремонту — якнайшвидше відновити повноцінні умови для роботи відділень.
У НДСЛ “Охматдит” наголосили, що рішення щодо відновлення лікарні обговорюються та ухвалюються на засіданнях Ради з відновлення, до складу якої входять представники НДСЛ «Охматдит», МОЗ України та благодійники.
Як повідомляв Укрінформ, на початку травня НДСЛ “Охматдит” оголосив тендер на закупівлю капітального ремонту будівлі лікувально-діагностичного корпусу медзакладу.Як заявили в МОЗ, будівельні роботи по капітальному ремонту лікувально-діагностичного корпусу НДСЛ «Охматдит» МОЗ України мають розпочатися у червні 2025 року.
20 травня низка ЗМІ повідомила, про те, що “Охматдит” почав закупівлю капітального ремонут лікувально-діагностичного корпусу.
Згідно з інформацією в Прозоро, на тендер подалися три учасники: “Ріола-Модуль ЛТД”, “Український виробничо-будівельний альянс “Центр”, консорціум “ПБФ”.
Найдешевшу пропозицію подала “Ріола-Модуль ЛТД” – 292 998 016,30 грн
На сайті Прозоро очікувана вартість робіт визначена в 367 448 347, 00 грн.
Як передавав Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.
Відбудова
Для відновлення житлового сектору потрібно близько $84 мільярди впродовж 10 років

Обсяг потреб у повному або частковому відновленні житлової інфраструктури, за попередніми оцінками, перевищує 83,7 млрд доларів, левову частку цих потреб становить багатоквартирний житловий фонд.
Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська на другій зустрічі Recovery Operational Group, передає Укрінформ з посиланням на Мінрозвитку.
“Житловий сектор – один з найбільш постраждалих від повномасштабного вторгнення. Загальна вартість збитків у житловому секторі становить близько 56,5 млрд доларів. А для успішного його відновлення Україні знадобиться близько 83,7 млрд доларів протягом 10 років”, – зазначила Козловська.
За її словами, вже є ініціативи щодо відбудови житла, частина проєктів реалізовується. Йдеться про державну програму компенсацій для відновлення пошкодженого житла та компенсації для придбання житла замість зруйнованого за програмою “єВідновлення”, капітальне відновлення багатоквартирних будинків, соціальне житло, програми пільгового кредитування для ВПО, роботу з Фондом енергоефективності.
Унаслідок збройної агресії РФ мільйони українців або втратили житло, або не мають до нього доступу, понад 4,6 млн стали внутрішньо переміщеними. Одним із інструментів роботи з ними є пільгове кредитування для ВПО, які є офіційно працевлаштованими. Це довгострокове іпотечне кредитування під 3% річних із першим внеском 6%, що дає змогу працюючим ВПО придбати власне житло на доступних умовах.
Однак для того, щоб подібні інструменти працювали ефективно, необхідним є повний перезапуск житлової політики України. “Комплексна реформа житлової політики є однією з реформ в межах Ukraine Facility Plan, і ми чітко координуємось з Європейською комісією на цьому шляху”, – наголосила Козловська.
Як повідомлялося, Recovery Operational Group (Оперативна група з відновлення) започаткована в межах Української платформи донорів як формат взаємодії та координації нагальних потреб відновлення між урядом України, секторальними робочими групами, спеціальними уповноваженими з питань відновлення, членами платформи.
Попередня подібна зустріч відбулася у лютому цього року. Тоді у фокусі зустрічі був захист енергосистеми та теплозабезпечення регіонів, модернізація та оптимізація водної інфраструктури, відновлення водопостачання та водовідведення у південних областях України. Наступні зустрічі групи будуть присвячені транспорту та соціальній інфраструктурі.
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Усі новини1 тиждень ago
Дівчина заховала сумку в кущах на випускному – для чого вона це зробила
-
Війна1 тиждень ago
На Сумщині росіяни активно застосовують малі групи піхоти
-
Війна1 тиждень ago
Українська компанія розробила лазерну турель
-
Політика1 тиждень ago
проти Алхім відкрите кримінальне провадження, — нардепка Піпа (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
вони знайшли підказку в підводних «хімічних садах»
-
Усі новини7 днів ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування