Події
У МКСК обговорили популяризацію читання

У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій обговорили заходи, які сприятимуть популяризації читання в Україні і забезпеченню доступу українців до друкованих та електронних видань за кордоном.
Як передає Укрінформ, про це повідомило МКСК.
24 березня міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький разом із командою провів зустріч з представниками і новообраним керівництвом Громадської спілки “Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів”.
Співрозмовники обговорили питання популяризації читання в Україні, підтримки книговидавничої інфраструктури, поповнення бібліотечних фондів, а також пріоритетні напрями допомоги авторам, зокрема ветеранам. Окрему увагу приділили міжнародній співпраці у сфері книговидання і забезпеченню доступу українців за кордоном до друкованих та електронних видань.
Представники МКСК наголосили на важливості досліджень у сфері книговидання і книгорозповсюдження, а також аналізу потреб читачів.
Також Точицький провів зустріч із наглядовою радою Українського інституту книги. Співрозмовники обговорили ключову роль цієї інституції у промоції читання.
За словами Точицького, промоція читання є одним із пріоритетів МКСК, адже саме воно формує критичне мислення. Для міністерства, підкреслив він, також важливо забезпечити доступ до української книги для громадян України за кордоном. Крім того, наголосив Точицький, “Україна має стати повноцінним партнером міжнародних культурних заходів, зокрема бути представленою на всіх ключових книжкових ярмарках. Це частина нашої стратегії”.
Окрему увагу учасники зустрічі приділили операційному плану заходів на 2026–2028 роки у межах Стратегії популяризації читання як життєвої звички. Також були обговорені способи реалізації програми “єКнига”, яка є важливим інструментом залучення молоді до читання, та можливість її розширення на батьків новонароджених дітей у наступному році.
Крім того, йшлося про популяризацію України через книжки, зокрема переклади українських творів іншими мовами та іноземної літератури українською, створення українських книжкових полиць у бібліотеках інших країн і представлення України на міжнародних книжкових ярмарках у Франкфурті, Лондоні, Болоньї, Лейпцигу, Варшаві та Вільнюсі.
Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулася презентація напрацювань оновленої дорожньої карти національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр” на наступні 12 місяців.
Фото ілюстративне: МКСК
Події
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»

У новому трейлері обличчя Венздей Аддамс, яку грає акторка Дженна Ортега, залите чорними сльозами. На запитання її матері про те, що вона бачила, головна героїня відповідає: «Енід помирає, і це моя провина».
Під час видіння Венздей стоїть на кладовищі біля надгробку із написом «Пам’яті Енід Сінклер». У сцені з’являється сама Енід і, стискаючи руками горло Венздей, говорить, що вона померла через неї.
«Таємниці – це основа родини Аддамсів. Чим швидше я отримаю відповіді, тим швидше я зможу врятувати Енід – або загинути, намагаючись це зробити», – говорить Венздей закадровим голосом.
Разом із випуском тизера Netflix розпочав глобальну прескампанію під назвою «Doom Tour», у рамках якої актори та творці серіалу рекламуватимуть 2 сезон не лише у Сполучених Штатах, але й у Великій Британії, Польщі, Італії, Франції, Румунії, Канаді, Південній Кореї та Австралії.
Перша частина нового сезону «Венздей» вийде 6 серпня, а друга – 3 вересня.
Як повідомляв Укрінформ, 20 червня стримінгова платформа Netflix опублікувала черговий тизер другого сезону серіалу «Венздей», де розповіла про нововведення у школі «Невермор».
Фото: JONATHAN HESSION/NETFLIX
Події
Його пісні назавжди залишаться з нами

Пісні Ігоря Поклада «Дикі гуси», «Чарівна скрипка» та «Кохана» назавжди залишаться з народом, як і памʼять про видатного композитора та українця.
Про це Президент Володимир Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Національна легенда, наш Герой України, наш Ігор Поклад. Він той, чиї пісні чули мільйони людей, і для українців різних поколінь світлі моменти життя часто пов’язані з його творчістю. Все своє життя Ігор Поклад присвятив українській музиці – пісням, музичним виставам, творам до українських фільмів. Народжений у Другу світову війну, пережив повернення зла вже у 2022-му. Сьогодні Ігор Поклад пішов із життя. Але його «Дикі гуси», «Чарівна скрипка» та «Кохана» назавжди залишаться з нами. Як і памʼять про видатного композитора та українця», – зазначив Зеленський.
Президент висловив щирі співчуття родині видатного митця.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на 84-му році життя помер Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, Герой України, лауреат Шевченківської премії, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист УРСР, Народний артист України, член Національної спілки композиторів України.
Ігор Поклад є автором пісень “Кохана”, “Два крила”, “Чарівна скрипка”, “Дикі гуси” та багатьох інших творів. У серпні 2024 року Президент Володимир Зеленський нагородив Ігоря Поклада відзнакою “Національна легенда України”.
Фото: ОП
Події
Пішов з життя композитор Ігор Поклад

На 84-му році життя помер композитор Ігор Поклад.
Як передає Укрінформ, про це повідомила у Фейсбуці його дружина Світлана Поклад.
“От і все…… Любила, люблю і любитиму завжди…. Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка…За його безсмертну душу…” – написала вона.
Як відомо, Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, Герой України, лауреат Шевченківської премії, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист УРСР, Народний артист України, член Національної спілки композиторів України.
Ігор Поклад є автором пісень “Кохана”, “Два крила”, “Чарівна скрипка”, “Дикі гуси” та багатьох інших творів.
У серпні 2024 року Президент Володимир Зеленський нагородив Ігоря Поклада відзнакою “Національна легенда України”.
Фото: Фейсбук / Ігор Поклад
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами