Суспільство
У Миколаєві вимагають звіту про виплати зарплат у лікарнях Анонси

У Миколаєві депутати розглянули ініціативу свого колеги щодо ситуації з виплатою заробітної плати в міських медичних закладах. Зокрема, йшлося про заборгованість за останні три місяці.
Про це стало відомо під час трансляції постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.
Комісія ухвалила рішення підтримати звернення до міського управління охорони здоров’я з вимогою надати письмову інформацію щодо:
- фактичної виплати заробітної плати працівникам медичних закладів за останні три місяці;
- переліку вакантних посад у кожній лікарні міста окремо — для лікарів і для молодшого медичного персоналу;
- середнього рівня заробітної плати в кожному медичному закладі.
Голова комісії наголосив, що це питання неодноразово підіймалось раніше, але озвучувані запевнення про вирішення ситуації не були підтверджені документально. Тому комісія офіційно звернеться до управління охорони здоров’я з вимогою надати повну та прозору інформацію у письмовому вигляді.
“Ми зараз підтримуємо звернення нашого колеги-депутата, тому що це питання вже неодноразово підіймалось, і то, що відбувалося на словах “так, ми закрили”, ми хочемо побачити це на папері”, – сказав він.
За відповідне рішення проголосували всі присутні члени комісії.
Як повідомляв раніше Інтент, медики пологового будинку №3 та лікарні швидкої медичної допомоги з початку року не отримували заробітної плати. В управлінні охорони здоров’я затримку пояснили пізнім укладанням договору з НСЗУ, однак пообіцяли, що борги будуть погашені до кінця лютого.
Тим часом у Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні планують провести масштабну реконструкцію, що охопить кілька корпусів медзакладу. На ці роботи планують виділити 167 мільйонів гривень упродовж 2025-2026 років.
Одеса
ЗСУ мають намір знищити ППО в Криму аби демілітаризувати та захопити півострів – Братчук

ППО в Криму. Фото: Укрінформ
Знищення російської протиповітряної оборони в Криму — пріоритет Сил оборони України. Саме це дозволить ЗСУ провести демілітаризацію півострова з метою подальшого його звільнення.
Про це розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук в інтерв’ю OBOZ.UA.
Реклама
Читайте також:
ППО в Криму
За даними Української добровольчої армії, Росія концентрує ППО в стратегічно важливих регіонах — Криму, Москві та Санкт-Петербурзі. А втрата окупованого півострова, фактично означатиме завершення війни перемогою України.
“Крим насичено озброєнням, мілітарними ресурсами. Для ворога це важливо. На заміну пошкодженим засобам ППО у Криму, Санкт-Петербурзі та Москві зтягують системи, які були вглибині території Росії. Зокрема й у Сибіру”, — каже речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
Сергій Братчук додав що знищення російської ППО в Криму відкриває небо для майбутніх ударів по інших військових цілях. І цей процес триватиме до повної демілітаризації півострова.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про штурми Херсонських островів. А також про те, яким чином був зірваний наступ на південь.
Суспільство
Прикордонники не спостерігали нестандартних ситуацій з «угорською бронетехнікою» поблизу України

На кордоні з Угорщиною обстановка не змінювалася, нестандартних ситуацій українські прикордонники не спостерігали.
Так кореспондентові Укрінформу прокоментували в Мукачівському прикордонному загоні відео з начебто угорською бронетехнікою вздовж кордону.
“Обстановка безпосередньо на кордоні не змінилася, якихось нестандартних ситуацій не спостерігали”, – сказали у пресслужбі загону.
У ніч проти 13 травня на російських ресурсах і в Телеграм-каналах поширювалося відео, на яких начебто зафіксовано рух угорської бронетехніки. В описі йдеться, що рух техніки нібито зафіксовано в угорських населених пунктах Захонь, Берегшурань, Тисабеч, Барабаш и Надьгодош, де розташовані КПП вздовж українсько-угорського кордону.
Укрінформ також звернувся по коментар до Управління СБУ в Закарпатській області щодо цієї інформації.
Суспільство
Пристрасті за Жванецьким: як Інститут національної пам’яті сколихнув Одесу :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті встановила, що географічні об’єкти, назви юридичних осіб та об’єктів права власності, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені радянському та російському письменникові-сатирику Михайлу Жванецькому, належать до символіки російської імперської політики.
В Акценті Інтента розібралися по суті у цьому питанні.
За словами експертів, творча діяльність Жванецького не пов’язана з розвитком української культури, водночас цілком відповідає визначенню русифікації. Також йдеться і про позицію письменника щодо анексії Криму. Спочатку він нібито підтримував українців, однак пізніше встиг зробити по цьому питанню і неоднозначні висловлювання. Також він брав участь у пропагандистських проєктах держави-агресора, зокрема він відвідував тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі