Суспільство
У Нацполіції вже мають «певні напрацювання» щодо встановлення особи нападника на журналіста Макарова

Працівники поліції вже мають певні напрацювання щодо встановлення особи нападника на журналіста Юрія Макарова.
Про це у телеефірі повідомила речниця Нацполіції України Юлія Гірдвіліс, відповідаючи на питання, чи розслідування вже наблизилося до встановлення особи нападника, передає кореспондент Укрінформу.
«Тривають оперативні заходи з метою встановлення і затримання нападника, встановлюється особа, причетна до цього нападу. У нас є певні напрацювання і за результатами ми будемо обов’язково інформувати громадськість щодо подальшого розслідування і коли будуть відомі деталі», – заявила Гірдвіліс.
Вона нагадала, що цей інцидент стався увечері 16 квітня біля одного з житлових комплексів у Солом’янському районі Києва.
«За попередньою інформацією, невідомий несподівано вдарив ножем постраждалому українському журналісту. На часі його стан задовільний, він перебуває у лікарні. Розслідується кримінальне провадження за статтею 121 – це умисне тяжке тілесне ушкодження. Тривають слідчі дії, призначено низку експертиз», – зазначила речниця.
За її даними, наразі слідство розглядає кілька версій вчинення цього злочину, серед яких є і версія про особисті конфлікти, і версія про напад, пов’язаний із його професійною діяльністю.
«Також основна із версій, як вчора було зазначено – це російський слід», – поінформувала Гірдвіліс.
Як повідомлялося, пізно ввечері 16 квітня невідомий скоїв напад на виконавчого продюсера Суспільного Мовлення Юрія Макарова. Зловмисник завдав журналісту ножове поранення.
Потерпілого госпіталізували у важкому стані, загрози його життю вже немає.
Заходи для затримання нападника тривають.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко взяв справу про напад на Макарова на особистий контроль.
До розслідування нападу на журналіста Макарова залучені півсотні експертів.
Суспільство
Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі

Про це в телеефірі розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає кореспондент Укрінформу.
“Учасники зі своєї волі заходять на певні телеграм-канали із промовистими назвами “інформація щодо національного мультипредметного тесту” або “все про НМТ” тощо. І чат-боти пропонують учасникам увести свої персональні дані в ці чат-боти, для того, щоб якнайраніше отримати інформацію про те, де саме той учасник чи учасниця проходитимуть оцінювання. Ми просимо учасників цього не робити. Інформацію ви отримаєте тільки у своїх персональних кабінетах на сторінці УЦОЯО. Інформація про місце і час проходження оцінювання буде там розміщена з 4 травня”, – розповіла Вакуленко.
Як додала вона, шахраї, які організовують подібні схеми, можуть просити різні переліки даних.
“Жодні з цих даних не дадуть вам змогу раніше отримати інформацію, яку ми ще і не підготували. Її (інформації про час і локацію проходження НМТ – ред.) ще не існує, тому що реєстрація завершилася, і ми ще не розподілили учасників по локаціях і датах”, – зауважила Вакуленко.
Вона наголосила, що певні організації через такі схеми можуть збирати таку інформацію, як паспортні, контактні дані для продажу третім особам.
“Я не можу знати, які саме підстави для таких схем є в цих зловмисників, але точно це неправдиво і точно не потрібно на це вестися. Поява таких чат-ботів і телеграм-каналів свідчить про те, що у людей є запит на інформацію, хочеться дізнатися більше про НМТ”, – додала Вакуленко
Вона нагадала, що реєстрація на НМТ завершилася 3 квітня, до 8 квітня учасники НМТ могли вносити змінити до своїх реєстраційних даних. Наразі УЦОЯО допрацьовує отримані дані, і до 4 травня на персональних сторінках учасників НМТ буде розміщено інформацію про час та місце проведення тестування. НМТ пройде як в Україні, так і ще в 33 країнах світу.
Наразі, за даними УЦОЯО, на тестування зареєструвалося 312 тис. осіб, які проходитимуть тестування з чотирьох предметів. Детальна інформація про особливості проведення Національного мультипредметного тесту у 2025 році доступна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua.
Як повідомляв Укрінформ, зміни в Національному мультипредметному тестуванні цьогоріч стосуються історії України: тест буде охоплювати всі теми, передбачені програмою.
Суспільство
Труханов остаточно визначився щодо головного з безпеки в Одесі Анонси

Одеський міський голова Геннадій Труханов призначив на посаду директора департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради Володимира Харіщака.
Відповідне розпорядження оприлюднила пресслужба муніципалітету.
Підставою для призначення назвали заяву самого Володимира Харіщака та подання заступника міського голови Валерія Сіліна.
Також новому директору департаменту надали восьмий ранг посадової особи місцевого самоврядування. Фактично Володимир Харіщак позбавився статусу тимчасового виконувача обов’язків. Адже департамент він очолює вже з початку березня 2025 року коли Геннадій Труханов призначив його на цю посаду замість звільненого Віктора Кузнєцова.
Віктора Кузнєцова та його заступника Юрія Савченка підозрюють у зловживаннях під час закупівель для Сил оборони. За інформацією прокуратури, вони придбали у підприємства тактичний одяг та бронеплити для тероборони та добровольчих формувань Одеси за цінами, що були вдвічі вищими за реальні. У результаті переплата склала 3,9 мільйона гривень.
У серпні 2024 року Труханов тимчасово усунув їх від виконання обов’язків, проте вже в листопаді Кузнєцов повернувся до виконання своїх обов’язків.
У липні Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід для Кузнєцова, якого підозрюють у підробленні документів і перевищення службових повноважень. Тоді осадовцю залишили альтернативу у вигляді застави у 2,3 мільйона гривень, повідомляє Центр публічних розслідувань із посиланням на пресслужбу Одеської обласної прокуратури. За даними відомства, так само у СІЗО відправили й заступника Віктора Кузнєцова.
Перед тим в Одеській міській раді правоохоронці проводили обшуки в департаменті муніципальної безпеки.
Суспільство
Отключение света в Одессе 24 марта: что известно

Дом в Одессе без света. Фото иллюстративное: Новини.LIVE
Ситуация в энергосистеме Украины остается сложной. Однако на 24 марта жителям Одессы пока не прогнозируют почасовых отключений электроэнергии для населения.
Об этом свидетельствует отсутствие официальных сообщений от Укрэнерго и ДТЭК.
Реклама
Читайте также:
Впрочем, энергетики призывают экономить электроэнергию, поскольку ситуация может измениться. Чтобы избежать перегрузок сети, жителям рекомендуют:
- не включать одновременно мощные электроприборы,
- пользоваться энергосберегающими лампами,
- по возможности уменьшить использование электрообогревателей.
Где узнать графики
Если отключения все же введут, то энергетики проинформируют заранее, а проверить, к какой группе относится ваш дом, можно на сайте местного оператора системы распределения. В ДТЭК призывают жителей Одесского региона с пониманием отнестись к ограничениям, уменьшить потребление электроэнергии при наличии света во избежание перегрузок системы.
Как узнать время включения света
Время восстановления света можно узнать с помощью:
- сайта ДТЭК Одесские электросети (раздел “Отсутствует электроэнергия?”);
- чат-бота в Viber;
- чат-бота в Telegram;
- личных сообщений в Facebook;
- подать заявку на сайте ДТЭК.
Напомним, в Украине уже вскоре должна заработать новая тарификация цен на электроэнергию. Также в Украине может стать на одну коммунальную платежку меньше.
Реклама
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»
-
Відбудова1 тиждень ago
на Рівненщині вже 20 громад підтримують постраждалі від війни регіони
-
Відбудова1 тиждень ago
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення