Суспільство
У столиці відбувся мистецький захід, присвячений 30-річчю відновлення Київської митрополії УГКЦ

У Києві в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся мистецький захід “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!”, присвячений 30-річчю відновлення Київської митрополії УГКЦ і 20-річчю повернення осідку глави УГКЦ до Києва.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.
Захід, який відбувся 17 березня, відвідали глава УГКЦ Святослав і владики Київської архиєпархії Йосиф Мілян та Андрій Хім’як.
Концертна програма була створена на основі музичних композицій сестер Тельнюк і щоденних звернень глави УГКЦ, виголошених упродовж першого року повномасштабного вторгнення Росії.
У концерті взяли участь Президентський симфонічний оркестр та Академічний камерний хор “Хрещатик”.
Сестри Тельнюк виконали пісні, створені на вірші Тараса Шевченка, Василя Стуса, Богдана-Ігоря Антонича, Кароля Войтили (Папи Івана Павла ІІ) та інших поетів.
Художній супровід текстів книги блаженнішого Святослава “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться” здійснював актор театру і кіно Євген Нищук.
Глава УГКЦ заявив, що “сьогодні з цією унікальною мистецькою, духовною програмою ми тут у Києві хочемо подякувати Господу Богу за ті глибокі ювілеї: тридцять років відновлення нашої Київської митрополії тут, де народилася наша церква, та двадцять років повернення до Києва осідку отця і глави нашої церкви”.
Він висловив вдячність артистам, митцям “за цей мистецький відгук на почуття Божого Слова”.
“Цей музичний проєкт справді народився в дуже такий цікавий спосіб. Сестри Тернюк разом з п. Олегом до мене прийшли одного разу і сказали, слухаючи ці чудові звернення першого року війни, що хочуть на це відповісти. І вони втілили звернення у мистецький твір, який сьогодні ми чули, вони вже об’їхали майже цілий світ”, – повідомив глава УГКЦ.
Він пригадав розмову із президентом Литви Гітанасом Науседою та прем’єр-міністром Італії Джорджею Мелоні, які зазначили, що кожного ранку прокидалися і хотіли чути, що Київ стоїть.
“Наші воїни, священники, які перейшли жахіття пекла російського полону, говорили, що навіть там, із зв’язаними руками, з замотаними були вільніші. Вони були вільними щодо тих катів, які над ними знущалися. Тої свободи з їхнього серця ніхто не міг здолати. Ми сьогодні, слухаючи вас, розуміємо зміст покликання діяльності нашої церкви в Києві, центральній, східній, південній частинах Україні, але також в нашому місці як центрі”, – наголосив Блаженніший Святослав.
“Нехай весь світ чує, що ми – живі, ми є конструктивні. Ми звідси голосом надії промовляємо на цілий світ”, – додав глава УГКЦ.
Владика Йосиф Мілян зазначив, що “сьогодні, у час війни, ці слова набувають ще більшого значення. Ми бачимо, як Україна стоїть – не лише на фронті, а й у своїй духовній стійкості. Ми бачимо, як Україна бореться – не тільки проти ворога, а й за свою ідентичність, за правду, за людську гідність. Ми бачимо, як Україна молиться – бо тільки з молитви народжується справжня сила, яка веде до перемоги”.
Він зауважив, що “cьогодні слова нашого патріарха Святослава “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!“ стали голосом не тільки УГКЦ, але й голосом усієї України, який лунає по всьому світі”.
Як повідомляв Укрінформ, члени Спілки української молоді Канади молилися за Україну, її захисників та весь український народ під час літургії, яку в катедральному соборі Святих Володимира і Ольги у Вінніпегу очолив глава УГКЦ.
Суспільство
Змушував підлеглих будувати йому будинок: затримали проректора академії Держприкордонслужби

Працівники ДБР за матеріалами Управління внутрішньої та власної безпеки ДПСУ затримали проректора національної військової академії, який змушував співробітників зводити будинок на його земельній ділянці.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
За даними слідства, з початку 2024 року посадовець систематично залучав співробітників академії до будівельних робіт на своїй ділянці замість належного виконання ними службових обов’язків і проходження військової служби.
Встановлені щонайменше п’ятеро таких осіб, перевіряється інформація щодо можливого використання праці курсантів.
ДБР затримало проректора військової академії / Фото: ДБР
6 травня працівники ДБР провели обшуки за місцем проживання підозрюваного та у приміщеннях навчального закладу. На території будівництва була виявлена велика кількість майна з інвентарними номерами академії, зокрема ліжка, кондиціонери, обігрівачі, сувенірна продукція та будівельні матеріали (плитку, ламінат), придбані за кошти державного бюджету.
Точний розмір збитків, завданих державі, встановлюється.
Посадовця затримали та повідомили про підозру за ч. 5 ст. 426-1 та ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою службових повноважень та привласнення військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Проректору обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 450 тис. грн також він відсторонений від посади.
Як повідомляв Укрінформ, командира батальйону військової частини, яка дислокується в Донецькій області, викрили в оформленні незаконних виплат своїй підлеглій, котра фактично не перебувала в районі бойових дій.
Фото: ДБР
Суспільство
Управління освіти Миколаєва витратило 200 мільйонів на опалення, ремонт і безпеку шкіл Анонси

Управління освіти Миколаєва у 2025 році витратило понад 223 мільйони гривень на тепло, ремонти, інтернет, охорону та підвезення учнів. Найбільше коштів пішло на опалення, техобслуговування систем безпеки та поточні ремонти шкіл і дитсадків.
Інтент вирішив дізнатись за допомогою майданчика закупівель Zakupivli.pro, скільки витратило бюджетних коштів Управління освіти Миколаївської міської ради за 2025 рік.
Початок року одна з найвартісніших послуг, яку замовило Управління освіти Миколаївської міської ради, стосувалась закупівлі теплової енергії, на які запланували витратити 158 мільйонів гривень. Ще 17 мільйонів витратили на електроенергію, 8 мільйонів — на водопостачання та водовідведення, 5 мільйонів — на вугілля, 5,1 мільйона — на поводження з відходами. Розподіл природного газу й обслуговування теплових пунктів обійшлися у понад пів мільйона гривень.
На поточні ремонти шкіл і дитсадків, включно з ремонтом дахів, вікон, дверей, інженерних мереж та укриттів, пішло понад 7,7 мільйона гривень. Зокрема, лише на ремонт захисної споруди у садку №66 витратили 547 тисяч гривень.
Окремо близько 3 мільйонів гривень витратили на облаштування кабінетів інформатики в Миколаївській гімназії №50, гімназії №56, ліцеї №28, ліцеї імені професора М. Александрова та ліцеї №2.
Поточні ремонти систем опалення, електропостачання та водовідведення коштували ще понад 1,1 мільйона гривень. Також у бюджет закладали витрати на послуги з перевезення учнів — 3,3 мільйона, на підвезення підручників — 879 тисяч гривень, а на встановлення електропідйомників для дітей з інвалідністю — понад пів мільйона гривень.
Також провели тендери на обслуговування систем безпеки. На технічне обслуговування відеонагляду передбачили понад 700 тисяч гривень, а на системи автоматичної пожежної сигналізації — понад 12 мільйонів гривень загалом. Обслуговування систем захисту від блискавки обійшлося у 1,9 мільйона, а інтернет — у 1,6 мільйона гривень.
Таким чином найбільші витрати за чотири місяці 2025 року охопили комунальні послуги, ремонти закладів освіти, безпекові заходи, інтернет та підвезення підручників.
Також у 2025 році Управління освіти Херсона вже витратило десятки мільйонів гривень на опалення, електроенергію, ремонти шкільних будівель та обслуговування обладнання. Основні суми спрямували на забезпечення енергоносіями, технічне обслуговування та усунення аварій.
Суспільство
Військового з Одещини засудили за «прогулянку» вулицею з двома бойовими автоматами

Комінтернівський районний суд Одеської області виніс вирок неодноразово судимому військовослужбовцю, який мобілізувався за контрактом, за незаконне придбання та зберігання двох автоматів. Викрили правопорушника правоохоронці, коли він ніс зброю вулицею. Чоловік отримав понад 5 років позбавлення волі. Автомати повернули до військової частини.
Обставини справи
На лаві підсудних опинився уродженець Кілії Одеської області, кулеметник батальйону «Шквал», який, попри вже наявні судимості, знову вчинив тяжкий злочин. До цього чоловік тричі притягувався до кримінальної відповідальності, зокрема за крадіжки, та був достроково звільнений з колонії для проходження військової служби за контрактом.
Слідством встановлено, що обвинувачений, діючи умисно та без відповідного дозволу, заволодів двома одиницями бойової зброї – автомати Калашникова калібру 7,62×39 мм. Обидва автомата були справними та придатними до стрільби.
Викрили чоловіка 22 жовтня 2024 року близько 17:30, коли його зупинили поліцейські біля залізничної станції «Східна» в селі Ілічанка. Під час перевірки він самостійно дістав з ковдри, яку переносив у руках, два автомати, після чого зброю вилучили правоохоронці. Надалі її було визнано речовим доказом у справі.
Розгляд справи у суді
У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. Суд не вважав за доцільне досліджувати додаткові докази, оскільки версії сторін збігалися, а добровільність зізнання не викликала сумнівів.
Суд врахував як пом’якшувальні обставини щире каяття та сприяння розкриттю злочину. Водночас, серед обтяжувальних обставин – рецидив та вчинення правопорушення під час умовно-дострокового звільнення.
Вирок суду
За результатами розгляду справи суд визнав військовослужбовця винним у незаконному поводженні зі зброєю та призначив йому 4 роки позбавлення волі. Також суд частково приєднав до цього строку невідбуте покарання за попереднім вироком. У підсумку, остаточне покарання склало 5 років і 2 місяці позбавлення волі.
«На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання, призначеного вироком Суворовського районного суду міста Одеси від 25.01.2024 року, у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 2 (два) місяці. Призначити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 2 (два) місяці», – йдеться в матеріалах суду.
Автомати, які вилучили в якості речових доказів, повернули до військової частини. А чоловіка додатково зобов’язали виплатити близько 6400 гривень, щоб покрити витрати держави на проведення експертиз.
Читайте також: Смертельна музика: на Одещині жінка з пасажирського сидіння випадково запустила авто і переїхала чоловіка
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
Лавров про пропозицію перемир’я Путіна (відео)
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії