Connect with us

Події

У Сумах ракетним ударом пошкоджені заклади культури та пам’ятки

Published

on


Внаслідок російського ракетного удару в Сумах зазнали пошкоджень заклади культури та пам’ятки культурної спадщини.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«У Вербну неділю, день життя та оновлення, російська федерація завдала ракетного удару по центру Сум та забрала життя мирних людей», – ідеться у повідомленні.

За даними відомства, внаслідок ракетного удару пошкоджені пам’ятки культурної спадщини та заклади культури, зокрема Сумський обласний художній музей імені Онацького, обласний краєзнавчий музей, обласний академічний театр для дітей та юнацтва, національний академічний театр драми та музичної комедії імені Щепкіна, обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, обласна філармонія, обласна бібліотека для дітей, майстерня обласної організації Національної спілки художників України.

«Цей жорстокий акт терору показує справжню суть агресора, для якого немає жодних моральних меж. День, який мав би бути символом миру та благословення, стає днем скорботи та невимовного болю», – наголосили у МКСК.

Як зауважили в МКСК, на жаль, є втрати і серед працівників культури. Так, внаслідок російської атаки загинула – викладачка Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Бортнянського, артистка солістка-інструменталістка, концертмейстерка Сумської обласної філармонії, артистка оркестру Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені Щепкіна Олена Когут.

«Народ України щодня платить жахливу ціну, і міжнародна спільнота не має залишатися осторонь, коли відбувається черговий удар по людяності та демократичних цінностях, що лежать в основі цивілізованого світу», – наголосили у МКСК і додали: «Схиляємо голови у пам’ять про невинно вбитих».

Читайте також: Ракетний удар по Сумах: у МВА розповіли, що спричинило таку кількість жертв

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами.

Унаслідок ракетного удару російських військ зруйновані будівлі Сумського державного університету.

Також відомо, що російським ракетним ударом повністю знищений Центр захисту прав людини – регіональне представництво уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Фото: Суспільне Суми



Джерело

Події

Помер відомий український режисер та сценарист Олександр Муратов

Published

on



Олександр Муратов народився 21 квітня 1935 року і пішов із життя, не доживши кількох днів до свого 90-річчя.

“Він залишив після себе свої ігрові та документальні фільми, кіносценарії, літературну спадщину і добрі спогади колег та друзів… Достойно, плідно прожите життя”, – зазначили в спілці.

Прощання з Олександром Муратовим відбудеться у четвер, 17 квітня об 11.00 в приміщенні Київського крематорія (вулиця Байкова, 16).

Олександр Муратов – український кінорежисер, кіносценарист, поет, літератор, публіцист, член правління Національної спілки кінематографістів України. Заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена “За заслуги” III ступеня.

Серед його фільмів міська поетична мелодрама “Чи вмієте ви жити” (1970); кілька фільмів у співавторстві з Кірою Муратовою, зокрема “Наш чесний хліб” (1964), трилогія екранізацій Миколи Хвильового і ще з кількадесят зовсім різних робіт.

Фото: Національна спілка кінематографістів, ФБ



Джерело

Continue Reading

Події

Бібліотечні фонди мають поповнюватися щонайменше на 3 мільйони книжок щороку

Published

on



Бібліотечні фонди мають поповнюватися щороку на 3–5 мільйонів книжок.

Про це Укрінформу повідомили в Українському інституті книги.

“Необхідно активно проводити поповнення бібліотечних фондів, закуповуючи хоча б по 3-5 млн книжок на рік”, – йдеться у повідомленні.

В УІК зазначили, що за комплектування публічних бібліотек відповідають органи місцевого самоврядування, але вони роблять це вкрай непослідовно.

У 2023 році було започатковано проєкт «Національні книжкові полиці в бібліотеках України», мета якого — заміщення російських перекладів світової літератури українськими перекладами.

“У межах проєкту у 2023 році було видано та доставлено до публічних бібліотек 1500 комплектів (19 перекладів від 9 видавців) Польської книжкової полиці (загальний бюджет проєкту 150 тисяч євро), у 2024 році – 1000 комплектів (14 перекладів) Німецької книжкової полиці (загальний бюджет проєкту 100 тисяч євро). Ми сподіваємося, що надалі в українських бібліотеках з’являться й інші національні полички, які частково замінять російські переклади світової літератури”, – додали в УІК.

Читайте також: Уряд ухвалив Стратегію розвитку культури України до 2030 року

Як повідомлялося, Фонди публічних бібліотек у 2024 році отримали 137,5 тисячі книг, які були видані у межах другого мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів.

Фото: Pixabay 



Джерело

Continue Reading

Події

В Українському культурному центрі в Парижі провели благодійний Великодній ярмарок

Published

on


Упродовж двох днів в будівлі в центрі Парижа можна було послухати музику, придбати книги, прикраси та сувеніри, взяти участь у майстер-класах, передає кореспондент Укрінформу.

«Десять років тому цю подію започаткував Василь Сліпак. Тепер ярмарок відбувається в культурному центрі його імені. Цього року ми його трохи переформатували – на різних поверхах створили кілька секцій: книжкову, гастрономічну, сувенірну, а також секцію одягу від наших дизайнерів, окремо прилавки з прикрасами», – розповіла директорка центру Світлана Фоменко.

Також було влаштовано три майстер-класи для дітей та дорослих – виготовляли воскові свічки, прикрашали великодні кошики та розписували пряники у формі великодніх крашанок. Свої вироби представили 28 майстринь, долучились і працівники посольства, які окремо спекли паски та тістечка.

За словами організаторів, цього року у культурному центрі було особливо багато французької молоді та іноземних студентів, які навчаються в Парижі. Усього за два дні на ярмарку побувала понад тисяча людей.

За два дні вдалось зібрати понад 4 тисячі євро на підтримку дітей, які постраждали від війни або втратили своїх близьких.

У музичній програмі були твори Лисенка, Скорика, Шамо від скрипальок «The Divky project», веснянки, великодні та козацькі пісні від хору «Вирій» а також виступали альтист Андрій Малахов та піаніст Орландо Басс з українськими та європейськими класичними творами.

Читайте також: У Відні для дипломатів і представників ОБСЄ провели майстер-клас з писанкарства

«На таких подіях якнайкраще відчувається українсько-французька солідарність, єднання на рівні людського спілкування. Ми бачимо, що це дає поштовх нашим майстриням проявити себе з творчого боку. До того ж це популяризація нашої культури та креативних індустрій. Тож ми вирішили проводити подібні ярмарки не лише до Різдва і до Великодня, а зробити їх сезонними. Щоб промотувати нашу культуру та наші сучасні креативні індустрії», – підсумувала Фоменко.

Як повідомляв Укрінформ, Українська спілка в Анкарі (Туреччина) запрошує всіх охочих на традиційний великодній ярмарок «Світло Великодня».

Фото: Лідія Таран



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.