Війна
У Третій штурмовій розповіли, як наземні дрони замінюють піхоту на полі бою

Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України впроваджує наземну роботизовану техніку, щоб замінити піхоту на полі бою; це сприяє зниженню людських втрат і підвищує ефективність виконання бойових завдань.
Про це на брифінгу заявив командир взводу наземних роботизованих комплексів та засновник школи НРК 3 ОШБр Віктор Павлов (Старк), передає кореспондент Укрінформу.
“Всі безпілотні системи, як повітряні, так і наземні, – це змога ефективно воювати та захищати свою країну. Вони дозволяють зменшити людські втрати та економічні витрати на війну. Наземні дрони – це можливість замінити роботу піхоти. НРК виконують три основні функції піхоти: логістичну, інженерну та вогневу підтримку”, – сказав Павлов.
За його словами, за тиждень наземні роботи перевозять десятки тонн вантажу на передову. Якщо людина в середньому може перенести до 20 кілограмів, роботизована техніка здатна довезти до 200 кг.
“Логістика – це основа. Без забезпечення не буде війни. У бригаді ми навчилися багато вантажу перевозити саме роботизованими комплексами… Класичну логістику ми майже повністю замінили на логістику дронами“, – наголосив військовослужбовець.
Не менш важливими функціями роботизованої техніки є можливість евакуації поранених, мінування та розмінування, забезпечення вогневої підтримки.
Він зазначив, що на Третю штурмову бригаду зараз припадає 50-60% застосування всіх роботизованих комплексів у Силах оборони. Системно підрозділ почав їх використовувати у 2024 році в Авдіївці. “Зараз у нас великі результати, а своїм досвідом ми готові ділитись”, – додав Павлов.
У березні запрацювала Школа наземних роботизованих комплексів від Третьої штурмової бригади, за цей час навчання в ній пройшли 507 людей.
“Це і люди, які проходять курс рекрута, і цивільні, і військові. Більшість із них цивільні, бо курс для військових ми лише нещодавно запустили”, – зауважив Павлов.
За його словами, Школа НРК передусім працює для того, щоб акумулювати бойові знання, навички та досвід у цій галузі та передавати його як військовим, так і цивільним, “але для цивільних програма більш урізана, аби не відкривати військові таємниці”.
Павлов додав, що ще одним завданням школи є популяризація цього напряму та збільшення кількості підготовлених людей.
У школі пропонують базовий 5-денний курс для цивільних і військовий курс, який триває 11 днів. Навчальна програма складається з таких напрямків: інженерна підтримка, логістика, бойові платформи. Подати заявку можна за посиланням.
Як повідомлялося, Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України запустила власну школу для підготовки операторів наземних роботизованих комплексів (НРК).
Фото: Генштаб ЗСУ
Війна
Повітряні сили показали роботу зенітного комплексу Skynex по російських дронах

Повітряні сили Збройних сил України показали роботу зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall.
Як передає Укрінформ, відповідне відео оприлюднило у Фейсбуці Командування Повітряних Сил ЗСУ.
Комплекс Skynex компанії Rheinmetall на службі в Повітряних силах показує бездоганні результати із знищення ворожих ударних безпілотників, ідеться в дописі до відео.
“Час і місце залишимо в таємниці, але, як бачите на кадрах, продуктивна робота 35-мм автоматизованої зенітної гармати неабияк надихає наших захисників неба”, – зауважили в Повітряних силах.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони збили 319 безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101, якими росіяни з вечора 11 липня атакували Україну.
Фото: ПвК «Захід» ПС ЗСУ
Війна
ППО збила 319 російських дронів і 25 ракет

Сили протиповітряної оборони збили 319 російських безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101.
Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.
Із 18:00 п’ятниці, 11 липня, росіяни атакували Україну 623 засобами повітряного нападу:
- 597 ударних БПЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів із напрямків: Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Курськ, Орел, Міллєрово (339 – дрони типу Shahed);
- 26 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору Саратовської області.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними, станом на 10:00 суботи, 12 липня, ППО збила 344 засоби повітряного нападу:
- 319 БПЛА типу Shahed;
- 25 крилатих ракет Х-101.
Крім того, 258 дронів-імітаторів локаційно втрачені/подавлені РЕБ.
Зафіксовані влучання однієї ракети та 20 ударних БПЛА у 5 локаціях, а також падіння збитих – на 19 локаціях.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський зазначив, що зараз тривають перемовини з партнерами щодо нового постачання озброєння, розширення виробництва зброї в Україні та посилення систем протиповітряної оборони.
Фото: Калашник/Телеграм
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі
-
Суспільство1 тиждень ago
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води