Суспільство
У Верховному Суді пояснили доцільність ухвалення закону про легалізацію зброї

Без закону про легалізацію зброї в Україні може збільшитись кількість кримінальних проваджень із застосуванням зброї після закінчення війни.
Про це заявила суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Надія Стефанів під час судового форуму Асоціації адвокатів України, передає кореспондент Укрінформу.
“Прийняття закону про легалізацію зброї зараз дуже на часі. Зброя є, особливо у військовослужбовців. Важливо визначити порядок легалізації цієї зброї. Як суддя і правник я вважаю, що Верховній Раді слід зайнятись саме такими нагальними питаннями щодо розробки відповідного законопроєкту. В Раді є депутати, які це підтримують, і є напрацьовані рішення. Тому потрібно це винести на обговорення та ухвалювати. Просто я, як суддя-криміналістка, також переживаю, що в Україні збільшиться кількість кримінальних проваджень із застосуванням цієї зброї після закінчення війни і нашої перемоги”, – заявила Стефанів.
За її словами, під час повномасштабної війни з РФ в Україні спостерігається збільшення ринку незаконного обігу зброї.
Суддя наголосила, що лише за один рік суди в Україні розглянули дуже велику кількість справ за 263 статтею Кримінального кодексу (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років – ред.)
“З 1 січня 2022 року по 1 січня 2023 року суди ухвалили 3 921 вирок. Це не тільки по 263-й окремій статті, а й стаття 263 ККУ, яка йшла у поєднанні з іншими кримінальними правопорушеннями. Суди апеляційної інстанції ухвалили 87 вироків і 305 ухвал, а касаційна інстанція Верховного Суду ухвалила 128 постанов і 176 ухвал. Це цифри тільки за один рік. Динаміка збільшується”, – заявила Стефанів.
За її словами, з 1 січня 2023 року судами першої інстанції було ухвалено на 20% більше рішень.
“Мова про те, що в Україні дуже багато насильницьких злочинів вчиняються саме із застосуванням зброї, яка перебуває в населення України і є не зареєстрованою. Хоча на початку повномасштабного вторгнення роздано дуже велику кількість зброї для захисту нашої Батьківщини. Є умови її легалізації. Однак ринок незаконного обігу залишається дуже великим”, – розповіла Стефанів.
За словами судді, органам досудового розслідування слід більше працювати з цією категорією справ, пов’язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин під час воєнного стану.
Як повідомляв Укрінформ, від початку процесу декларування вогнепальної зброї українці зареєстрували у поліції понад тисячу одиниць зброї й понад 80 тисяч боєприпасів.
У 2024 році правоохоронці ухвалили вже 461,8 тис. рішень про надання різних видів дозвільних документів за заявами громадян України, поданими через Єдиний реєстр зброї.
Суспільство
Уряд розширив перелік підстав для реєстрації авто, ввезених як гумдопомога

Кабмін розширив перелік підстав для реєстрації та тимчасового обліку авто, ввезених як гуманітарна допомога.
Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, передає Укрінформ.
«Нові правила стосуються автівок, завезених з 24 лютого 2022 року до 1 грудня 2023 року за постановою Кабінету Міністрів України № 174», – йдеться у повідомленні.
Це означає:
- юридична особа може поставити гуманітарну автівку на державну реєстрацію;
- військові можуть оформити тимчасовий облік авто;
- державна реєстрація дозволяє призначити належного користувача.
Зазначається, що послуга може потребувати часу – митниця має підтвердити інформацію щодо законності перетину кордону автомобілем.
Як повідомлялося, 31 жовтня 2024 року уряд дозволив ставити гуманітарні автомобілі на тимчасовий облік за військовослужбовцями.
Фото: mtu.gov.ua
Суспільство
На Херсонщині при реконструкції дитсадка зник мільйон Анонси

Реконструкція дитячого садка в Білозерському районі Херсонської області завершилась кримінальною справою проти директорки будівельної компанії.
Як повідомили у Херсонській обласній прокуратурі, жінку підозрюють у службовій недбалості, яка коштувала місцевому бюджету понад мільйон гривень.
За інформацією відомства, керівниця підрядної фірми у 2019–2020 роках не забезпечила належного контролю за обсягами та якістю ремонтних робіт. Як з’ясувалося, частина реконструкції існувала лише на папері — акти, які вона підписала, містили неправдиву інформацію про фактично виконані роботи.
Слідство встановило, що низка будівельних робіт на об’єкті взагалі не проводилася, хоча була задекларована і оплачена з бюджету. Сума збитків перевищує один мільйон гривень.
За ці дії директорці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Фігурантці загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Перед тим інженера з технічного нагляду звинуватили у службовій недбалості під час реконструкції садочка на Херсонщині. Це призвело до втрати понад мільйона гривень з місцевого бюджету.
Тим часом в Одеській області перед судом постане директор будівельної компанії, який привласнив бюджетні гроші, виділені на ремонт школи. Йдеться про суму у 240 тисяч гривень. Під час капітального ремонту покрівлі навчального закладу в Білгород-Дністровському районі підприємець сфальсифікував документи, завищивши обсяг робіт і вартість матеріалів. У результаті бюджетні гроші безпідставно перерахували на рахунок його фірми.
Суспільство
Ремонт моста Измаил – Вилково почти завершен

Мост через канал Кофа. Фото: Служба восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области
Стратегически важный мост через канал Кофа в Одесской области уже почти готов. Завершено устройство верхнего слоя асфальтобетона, а само сооружение уже имеет новое перильное ограждение.
Как проходят ремонтные работы, показали в Службе восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области.
Реклама
Читайте также:
Мост через канал Кофа: какие работы осталось провести
Сейчас дорожники уже уложили верхний слой асфальтобетона на всей протяженности мостового участка. Ранее было смонтировано новое перильное ограждение, установлены сепараторы и обустроен нижний слой асфальта.
Сейчас специалисты занимаются завершением работ на съездах с моста, в частности, укладывают водоотводные системы, армируют откосы и монтируют габионные конструкции. Вскоре начнется нанесение дорожной разметки, установка знаков, укрепление обочин и засев травы на склонах. Завершающим штрихом станет покраска моста.
Чем важен мост
Этот мост имеет ключевое значение для Измаильского района — он соединяет сразу четыре громады и обеспечивает быстрое сообщение с речными портами Измаила и Килии. Восстановленная инфраструктура будет способствовать более безопасному и быстрому движению как гражданского, так и грузового транспорта, в том числе машин экстренных служб и логистических перевозок.
Напомним, этим летом в Китае откроют самый высокий мост в мире. Также мы писали, что постоянные ремонты на Южном мосту в Киеве будут продолжаться еще долгий промежуток времени.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика1 тиждень ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі