Суспільство
Укрінформу сьогодні виповнилося 107 років

107 років тому, 16 березня 1918-го, було засноване Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».
Історичний попередник нинішнього Укрінформу – Українське телеграфне агентство – почало діяти за часів Української революції 1917–1921 років. У спеціальній циркулярній телеграмі Центрального виконавчого комітету Рад України йшлося: «Почало функціонувати Українське телеграфне агентство – УкТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а».
Після утворення Української Держави на чолі з гетьманом Скоропадським у Києві запрацювало Українське телеграфне агентство (УТА). З травня по листопад 1918 року його очолював Дмитро Донцов, який одночасно керував і Бюро преси. Свої повідомлення УТА друкувало у виданнях «Бюлетені Українського телеграфного агентства» та «Телеграми Українського телеграфного агентства».
Відтоді агентство змінило чимало назв: УТА, БУП, УКРРОСТА, РАТАУ – і це ще далеко не повний перелік.
Серед фундаторів інформаційної справи в Україні – перших «укрінформівців» – було чимало відомих громадських діячів і представників культури, зокрема Рудольф Гальперін, Павло Тичина, Юрій Олеша, Іван Ле, Сергій Пилипенко, Володимир Нарбут, багато інших письменників, політиків.
Не оминули агентство сталінські репресії: у ГУЛАГу загинули перші керівники РАТАУ Володимир Нарбут та Іван Лакиза, десятки інших працівників.
Під назвою РАТАУ агентство проіснувало майже 70 років. Після проголошення незалежності України інформагентство дістало теперішню назву «Укрінформ» і набуло статусу національного.
Сьогодні Укрінформ є провідним інформаційним агентством України, яке співпрацює з багатьма зарубіжними інформаційними інституціями, є членом Європейського альянсу пресагенцій.
Вже більш як десять років укрінформівці не лише висвітлюють російсько-українську війну, даючи репортажі з лінії фронту і прифронтових регіонів, а й безпосередньо зі зброєю в руках боронять нашу землю. На сьогодні 19 наших хлопців і дівчат служать у війську.
Майже 10 років тому, у ніч на 4 вересня 2014 року, на самому початку АТО в результаті ворожого артобстрілу під Луганськом загинув журналіст Укрінформу Олег Задоянчук. Він став першим журналістом, який загинув у російсько-українській війні. Олег відмовився від пропозиції керівництва оформити відстрочку від мобілізації, сказав: «Це доля». І пішов на війну зі своїм багатократним «мінусом» по зору, в окулярах з товстезними скельцями…
На превеликий жаль, цьогоріч ми втратили свою колегу: у ніч проти 26 лютого російський безпілотник влучив у будинок у селі Крюківщина Київської області, внаслідок чого загинула разом зі своїм чоловіком журналістка Укрінформу Тетяна Кулик – авторка і ведуча проєкту «Нація непереможних», яка виконувала обов’язки головного редактора Головної редакції мультимедіа.
Варто зазначити, що попри війну агентство на сьогодні має найбільшу регіональну і закордонну кормережу. Наші кореспонденти працюють майже у всіх регіонах України та в десятьох країнах: США, Канаді, Німеччині, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Франції, Польщі, Туреччині, Китаї.
На сайті Укрінформу виходять понад 300 новин за добу, а також ексклюзивні коментарі та інтерв’ю, фоторепортажі, інфографіка, даючи читачам повну та об’єктивну картину подій.
Новини й публікації виходять українською, англійською, німецькою, іспанською, французькою, японською та польською мовами.
Укрінформ також запустив кілька мультимедійних проєктів («Командири нашої перемоги», «Станція Краматорськ», «Нація непереможних», «За спиною»), гостями яких стали військові, волонтери, відомі громадські та культурні діячі.
Крім того, агентство випускає професійні інформаційні продукти: тематичні новинні стрічки, інформаційні пакети, вісники й дайджести. Серед передплатників та партнерів Укрінформу – електронні та друковані ЗМІ, теле- і радіокомпанії України, медіа зарубіжних країн, владні та бізнес структури, посольства і консульства, підприємства, банки.
Укрінформ має професійну фотослужбу та найбільший в Україні історичний фотоархів, що налічує понад 500 тис. знімків. Наші регіональні та закордонні фотокореспонденти щодня поповнюють колекцію десятками нових фоторепортажів з важливих подій сьогодення.
Більше про історію Укрінформу можна прочитати у публікації на сайті агентства.
Суспільство
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців

Уряд Норвегії вирішив продовжити угоду з Європейським Союзом про евакуацію українських пацієнтів до 31 березня 2026 року.
Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду, передає Укрінформ.
Окрім транспорту для медичної евакуації, Норвегія також надає експертизу та здійснює поставки медичного обладнання, медикаментів та іншої матеріальної допомоги.
«Операція з медичної евакуації є хорошим прикладом того, як ми можемо працювати разом, щоб підтримати Україну. Норвезькі служби охорони здоров’я виконали величезну роботу, надавши допомогу понад 450 українським пацієнтам, які пройшли лікування в Норвегії. Я радий, що тепер ми зможемо продовжувати надавати цю життєво важливу допомогу», – сказав міністр охорони здоров’я Норвегії Ян Крістіан Вестре.
Норвегія почала транспортувати українських пацієнтів навесні 2022 року. З серпня того ж року Норвегія забезпечує регулярні щотижневі рейси для евакуації українських пацієнтів до країн Європи через Механізм цивільного захисту ЄС.
До медичної евакуації з України залучені кілька норвезьких міністерств, регіональних органів охорони здоров’я та Норвезький директорат охорони здоров’я, а також Об’єднані медичні служби Збройних сил Норвегії, авіакомпанія Scandinavian Airlines та Норвезький директорат цивільного захисту.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Норвегії виділить 10 мільярдів норвезьких крон (939 мільйонів доларів США) на оснащення та навчання української бригади.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Експортер з Одеси приховав прибутки від продажу до Туреччини Анонси

Через один з портів Одеської області за кордон експортували агропродукцію на загальну суму майже 120 мільйонів гривень. Однак експортер не задекларував реальні обсяги доходів і фактично ухилився від сплати податків на понад 21 мільйон гривень.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки.
Йдеться про експорт 6,6 тис. тонн соняшникового шроту та 5,3 тис. тонн соєвих бобів до Туреччини через один із портів регіону.
Як з’ясувалося, комерційний директор фірми, що спеціалізується на гуртовій торгівлі зерном, насінням і кормами для тварин, навмисно не задекларував отримані доходи. У фінансовій звітності підприємство вказало занижені обсяги реалізованої продукції, що призвело до несплати податків на суму майже 21,6 мільйона гривень.
У Теруправлінні БЕБ пояснили, що наразі обвинувачений вже сплатив всю необхідну суму. Втім, йому все одного оголосили підозру за ч. 2 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах). Підприємцю загрожує від 170 000 до 255 000 гривень штрафу з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років.
Раніше в Одеській області підприємство з експорту зерна умисно ухилялось від сплати податків в особливо великих розмірах. Справу щодо керівника компанії-експортера також скерували до суду.
До того компанію-експортера сільськогосподарської продукції в Одеській області змусили сплатити до держбюджету збитків на понад чотири мільйони гривень.
Також Інтент писав, що агротрейдери звинувачують представників Бюро економічної безпеки (БЕБ) у тиску та блокуванні роботи на підприємствах в Одеському порту. За словами учасників заходу, з 19 грудня детективи БЕБ, посилаючись на нібито несплату податків, паралізують діяльність десятків компаній, що працюють в Одеському порту.
Суспільство
Працівники Нацпарку на Одещині розпочали процес імунізації диких тварин – Новини Одеси

Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Працівники Нижньодністровського національного природного парку розпочали процес імунізації диких тварин спільно з представниками Держпродспожслужби, повідомили на сторінці НПП.
Так, на території Нацпарку розкладають пероральну вакцину проти сказу. Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Нагадаємо, на території Одеської області ускладнилась епізоотична ситуація зі сказу тварин. За І квартал 2025 року зареєстровано 208 випадків, з яких 96% припали на диких хижаків.
Фото: Наталія Волкодав
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року