Події
В галереї Artodessa відкрилася виставка французького фотографа Маттьє Шазаля

В галерееї Літнього театру Міського саду Artodessa відкрилася виставка — шани та пам’яті французького фотографа Маттьє Шазалю (1975–2024), який присвятив своє життя пошуку краси на межі між Сходом і Заходом.
Фото: Світлана Корольова/Фейсбук
Маттьє Шазаль (1975 – 2024) був лауреатом багатьох премій. Він на протязі свого творчого шляху документував складнощі життя на лініях розлому між Сходом і Заходом. Любитель життя та гедоніст, Шазаль провів майже два десятиліття, подорожуючи навколо Чорного та Середземного морів, від Балкан до Кавказу, від Греції до Вірменії, від України до Туреччини, Сирії, Іраку та Ірану в пошуках краси. Але його подорож постійно вела його до потворності війни. Не будучи військовим фотографом за покликанням — титул, який він не любив — Шазаль залишив вражаючу хроніку деяких найжахливіших конфліктів цього століття.
Філософ за вдачею та освітою, Шазаль створював образи, які були непрямими та глибоко гуманними роздумами про життя з жахами війни та попри них. Солдати п’ють чай у перервах між боями, дрімають полуденними годинами, купаються в річці. Люди ходять на ринки, сміються та одружуються. Війна присутня лише натяком: зруйнований міст або зламана парасолька. Тут життя займає центральне місце, стаючи ще яскравішим через свою крихкість.
Маттьє вперше приїхав до Одеси у 2011 році, а потім неодноразово приїжджав після повномасштабного вторгнення Росії, починаючи з березня 2022 року. Він закохався в місто, і разом ми мріяли побудувати в Одесі дім фотографії. Маттьє більше немає з нами, але наша спільна мрія живе.
Всі фото – Світлана Корольова/Фейсбук.
Події
В Україні розпочалися зйомки сімейного комедійного фентезі

Розпочалися зйомки сімейного комедійного фентезі «Хрещатик 48/2» режисера Дмитра Авдєєва та продюсера Олексія Комаровського, що перенесе глядачів у паралельний світ, де народжуються герої.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.
«Це добра й захоплива історія про дружбу, пригоди та боротьбу зі злом, що сховалося просто в серці Києва», – йдеться у повідомленні.

За сюжетом 11-річні Юрко і Мія випадково знаходять вхід до Потойбічного Києва, що існує з 482 року. Там на них чекають персонажі українського фольклору, шалені випробування та зустріч із древньою Богинею смерті…

«Магія, легенди, гумор і світло – у новому фільмі, що перенесе глядачів у паралельний світ, де народжуються герої», – анонсували в агентстві.
Виробництвом стрічки займається IdeaFilms за підтримки Держкіно. Дистриб’юторами виступають UPHub та В&Н Film Distribution
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі стартували зйомки стрічки «Бачу тебе» режисера Юлії Бєляк, яка стане засобом психологічної підтримки та емоційного зцілення для українських воїнів.
Фото: NAME PR
Події
В Україні спостерігається нова хвиля інтересу до творчості Шекспіра

В Україні після 2014 року спостерігається нова хвиля інтересу до творчості Вільяма Шекспіра.
Про це сказала театрознавиця, докторка мистецтвознавства, професорка Ганна Веселовська під час круглого столу на тему: «ШекспіроБУМ українського театру воєнного часу» в Укрінформі.
“2014 рік був ювілейним для Шекспіра. У всьому світі його широко святкували — це був справжній рік Шекспіра. Ми ж той рік пропустили. І символічно, що хвиля зацікавлення Шекспіром в Україні почалася вже після 2014 року. Тобто ми не йдемо в ногу з рештою світу — ми рухаємось своїм шляхом”, — зазначила Веселовська.
За її словами, до 2014 року в Україні також ставили Шекспіра, причому чимало, однак ці постановки носили радше церемоніальний і статусний характер. Такого живого інтересу глядача, як сьогодні, тоді не було, додала вона.
“На українській сцені сьогодні домінують шекспірівські трагедії та хроніки, тоді як комедій — надзвичайно мало. І навіть коли вони з’являються, часто набувають майже трагічного звучання. Очевидно, з нами щось відбулося: ми відчули, що Шекспір бачить світ так, як бачимо його ми. Він відчуває трагізм нашої ситуації, її затяжність, невизначеність, ту безвихідь, у якій складно дати однозначну відповідь. А саме про це у Шекспіра йдеться дуже багато”, — сказала Веселовська.

За її словами, саме ця емоційна та філософська спорідненість робить Шекспіра близьким не лише митцям і режисерам, які безпосередньо працюють із його текстами, а й багатьом глядачам, які навіть не читали його п’єс, але інтуїтивно відчувають їхній настрій і сенс.
Загалом з 2014 року в театрах України зʼявилося 111 нових вистав за пʼєсами Вільяма Шекспіра, а впродовж 2024 року – 19 нових постановок за його творами.
Цей захід показує декілька маркерів, сказав у вступному слові генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий: «Найперше – наша культура живе і розвивається, не дивлячись на війну, не дивлячись на те, що наш ворог хотів би бачити нас у паніці й стресі. Але нас неможливо нічим знітити і відволікти від головного – від боротьби за Україну».

Другим маркером Череватий назвав те, що український театр дотримується світових трендів і створює постановки за творами загальновизнаних авторів, незважаючи на те, що культура в нашій країні десятиліттями перебувала в російській окупації і стані нав’язування нам дискурсу про меншовартість.
На заході виступили:
- шекспірознавиця Дженіффер Лоу з Лондона, почесна професорка Florida Atlantic University;
- поет, прозаїк, перекладач Юрій Андрухович (Івано-Франківськ);
- генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, актор Євген Нищук (Київ);

- директор-художній керівник Рівненського обласного академічно музично-драматичного театру Володимир Петрів;

- композитор неоопери-жаху HAMLET Ілля Разумейнко;

- директор Українського шекспірівського фестивалю, генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський та багато інших спікерів.
«Ми не претендуємо на лаври міжнародного шекспірівського фестивалю, чи шекспірівської конференції, у нас дещо інша стратегічна мета. Ми – національне інформаційне агентство, яке під час війни, під час становлення ідентифікації української культури має говорити з масовим читачем, з українцями зрозумілою мовою і пропагувати українське мистецтво та культуру», – сказала модераторка круглого столу Любов Базів, завідувачка відділу стратегічних комунікацій Укрінформу.
Як повідомлялося, Закарпатський муздрамтеатр поставив трагедію Шекспіра «Річард ІІІ».
Події
В Україні запрацював електронний реєстр видавців

В Україні з 22 квітня запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. До 1 листопада він функціонуватиме в режимі дослідної експлуатації.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
«Реєстр створений відповідно до Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 року № 824, яка затверджує новий порядок ведення Державного реєстру», – ідеться в повідомленні.
Як зауважили у міністерстві, наразі завершене технічне налаштування програмного забезпечення та всі необхідні інтеграції і взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Відтепер процес включення до реєстру здійснюється повністю в електронному форматі, а заявки формуються та подаються онлайн – без паперових документів і без особистого звернення до установ.
У МКСК зазначили, що відкрита частина реєстру доступна кожному, зокрема вона містить достовірну та актуальну інформацію про суб’єктів видавничої справи, які здійснюють свою діяльність на території України.
Також у відомстві акцентували, що, згідно із законодавством, ведення Державного реєстру здійснюється в електронній формі уповноваженим органом – Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, який є його адміністратором. Своєю чергою МКСК є держателем реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.
Програмне забезпечення реєстру розроблене за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» в інтересах МКСК. Роботи були здійснені в межах програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна – ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації планує цього року реалізувати проєкт Реєстру реєстрів.
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини7 днів ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Відбудова5 днів ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика7 днів ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події7 днів ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe
-
Усі новини7 днів ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Відбудова1 тиждень ago
У Житомирі власники пошкодженого та зруйнованого обстрілами житла отримали понад ₴90 мільйонів компенсації