Суспільство
В Одесі бійців реабілітують стрільбою з лука (фото) — УСІ Online

Одеська обласна організація ФСТ «Динамо» ще в жовтні минулого року підписала меморандум з санаторієм про співпрацю в напрямку реабілітації наших воїнів. З того часу поранені військові проходять фізичну та психологічну реабілітацію на заняттях зі стрільби з лука, які проводить багаторазова призерка чемпіонатів світу Наталія Бурдейна.
Кореспондент Української Служби Інформації побував на заняттях.
Наталія Бурдейна – заслужений майстер спорту зі стрільби з лука, чемпіонка світу, рекордсменка світу, багаторазова призерка чемпіонатів світу, срібна призерка Олімпіади в Сіднеї.
Багато з хлопців ніколи не займалися спортом і навіть думки не гадали, що вони будуть стріляти з лука. І коли вони приходять до нас і кажуть, що все не так просто, як здається. С хлопцями ми почали працювати восени минулого року, – розповіла Наталія Бурдейна.
Наталія Бурдейна
За цей проміжок часу приблизно 50 хлопців взяли участь у заходах реабілітації.
Але ми прийняли для себе таку методику – вести більш просвітницьку роботу. Бо ми працюємо з хлопцями, які проходять реабілітацію та більшість з них повертаються на службу, на фронт. Тому цих хлопців, які до нас попадають, ми знайомимо з тими видами зброї, яка у нас є: класичний лук, блочний лук, й розповідаємо про осередки, які є в Україні, де вони можуть взяти участь. Та даємо контакти тренерів, – каже Наталія.
Лук — це більш ментальний вид спорту. Це про концентрацію, медитацію й відчуття своїх можливостей й свого тіла.
Лук мобілізує й це така гарна можливість на деякий час забути про все, що відбувається. Крім того, включається багато м’язів, які у звичайному житті не залучені. Це і дрібна моторика, і зір, – каже тренерка.
Звісно в школі до кожного підходять з огляду його фізичних можливостей. Так, наприклад хлопець без руки стріляв, натягуючи тятиву зубами.
Навчаючи їх так само навчаємося самі. Як співпрацювати, як спілкуватися, як навчити, як краще показати. Як найти той момент, що зацікавить людину. Всі хлопці в захваті та намагаються ще прийти до нас, – розповіла Бурдейна
Взагалі «курсовка» у хлопців — 21 день, тобто вони приходять на заняття 2-3 рази.
Але ми будемо раді, якщо хтось повернеться до нас і ми будемо тренуватися, але на жаль всі поки що повертаються на службу, – резюмувала Наталія.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.
Суспільство
У вересні відбудеться спеціальна сесія для вступу в магістратуру та аспірантуру

Вступникам до магістратури та аспірантури цьогоріч буде надано можливість за бажанням скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) під час спеціальної сесії.
Як повідомив Український центр оцінювання якості освіти, відповідний наказ затвердило Міністерство освіти і науки, передає Укрінформ.
“У цій сесії можуть взяти участь вступники, які не реєструвалися для участі в основній або додатковій сесіях ЄВІ, а також яких було зареєстровано, але вони не з’явилися на іспит. Крім того, можливість скласти ЄВІ надано тим, хто бажає покращити свій результат і скористатися додатковим шансом для вступу до аспірантури / магістратури у 2025 році”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що спецсесію ЄВІ проводять за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб. Вартість послуги буде оголошено до 28 липня.
Згідно з Календарним планом, реєстрація на спеціальну сесію ЄВІ триватиме 1 – 8 серпня. Вступникам необхідно звернутися до приймальних комісій закладів вищої освіти.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 11-14 вересня. Результати за шкалою 100-200 балів буде розміщено в кабінетах учасників вступних випробувань на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти до 23 вересня включно.
Проведення спеціально організованої сесії єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ) не передбачено, додали в УЦОЯО.
Як повідомлялося, основна сесія ЄВІ відбувалася 24 – 27 червня.
Фото ілюстративне
Суспільство
Американці отримали контроль над зерновим терміналом в порту Одеси Анонси

Американські інвестиційні фонди Argentem Creek Partners і Innovatus Capital Partners отримали контроль над зерновим терміналом Olimpex у порту Одеси.
Адміністрація Володимира Зеленського нещодавно допомогла двом американським фондам стягнути борг у розмірі 95 мільйонів доларів з одеських магнатів, які раніше володіли терміналом і не здійснювали платежі за кредитами, а також які нібито неправильно представили зерно, що мало бути заставою, повідомляє Financial Times.
Раніше фонди виграли міжнародний арбітраж на 150 млн доларів і кілька справ у судах Великої Британії, але довго не могли домогтися визнання в Україні. Перелом настав після арешту бізнесмена Володимира Науменка в травні й рішення Верховного суду в липні.
Прокурори стверджують, що GNT — група Володимира Науменка, яка володіла терміналом, — обдурила Innovatus щодо кредиту в розмірі 20 мільйонів доларів, зокрема, через схему, яка спотворювала наявність зерна як застави, а потім симулювала знищення нібито зіпсованого продукту протягом місяців після вторгнення росії.
Керівництво Argentem Creek планує запустити роботу термінала вже влітку, можливо у вересні. Наразі розпочинається збирання врожаю, тому запуск об’єкта вкрай важливий для експорту.
У квітні 2024 року західний господарський апеляційний суд Львова у четвер відхилив клопотання акціонерів Olimpex Coupe International, що входить до GN Terminal Enterprises., про звільнення з призначення незалежних керуючих банкрутством.
До того у 2023 році окружний суд міста Нікосія (Кіпр) ухвалив наказ, який забороняє кредитору – американському хедж-фонду Argentem Creek Partners (ACP) продавати зерновий термінал в Одеському морському торговельному порту, який належить компанії GNT Group.
6 лютого того ж року кредитори Argentem Creek Partners (“ACP”) та Innovatus Capital Partners (“Innovatus”) ініціювали справу про банкрутство Olimpex Coupe International, дочірньої компанії GNT Group, яка управляє зерновим терміналом в Одесі.
Як стверджували в GNT Group, компанія взяла кредит в Argentem Creek Partners на суму 75 мільйонів доларів у 2019 році під заставу корпоративних прав компанії, вартість яких в рази перевищувала цей кредит. Через війну з росією погашення кредиту ускладнилося. Але з початком роботи “зернового коридору” з’явилась можливість розрахунків по кредитах.
GNT Group стверджувала, що неодноразово заявляла про свою готовність погасити заборгованість будь-яким цивілізованим способом. Кредитор категорично відмовлявся йти на переговори з GNT Group. Натомість ініціював примусове стягнення боргу з елементами рейдерського захоплення компанії.
Суспільство
Пов’язані з ексдепутатом три бізнес-центри в центрі Одеси готують до продажу

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) готує до продажу три бізнес-центри в центрі Одеси, які пов’язані з одеським забудовником і ексдепутатом міськради.
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на пресслужбу АРМА.
Зазначається, що фахівці АРМА провели огляд трьох офісних об’єктів, переданих в управління рішенням Приморського райсуду Одеси.
Ці активи пов’язані з одеським забудовником і ексдепутатом міськради, який перебуває в розшуку з 2017 року через підозру у розкраданні понад 300 млн грн.
Що за об’єкти?
В АРМА зауважують, що всі три об’єкти мають вигідне розташування, повну технічну готовність, високий рівень інженерного забезпечення та представляють інтерес для інвесторів, девелоперів і компаній, що шукають офісну нерухомість в Одесі:
- Бізнес-центр класу “А” на вул. Ніни Строкатої (2011 рік) — 7 363 кв.м, вартість ~220 млн грн.
- Історична будівля на Приморському бульварі (1830 р., реконструкція — 2017) — 3 487 кв.м, вартість ~133 млн грн.
- БЦ “Марсель” на Ніжинській — 3 750 кв.м (орендна площа 2 900 кв.м), оцінка — 142 млн грн. Варто зазначити, що у звʼязку з пошкодженнями центрального входу, агентством будуть здійснені додаткові ринкові консультації, з метою розрахунків потрібного інвестування майбутнім управителем в обʼєкт для можливості здійснення управління.
В АРМА повідомили, що незабаром інформація про активи з’явиться на Prozorro для подальшої їхньої передачі в управління.
Нагадаємо, АРМА оголосило ринкові консультації щодо управління трьома готельними комплексами в Одесі. Йдеться про об’єкти в центрі міста та курортній зоні: історичний готель “Моцарт”, функціонуючий бізнес-готель “ОК Одеса” в Аркадії та великий комплекс “Аркадія”.
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області
-
Війна1 тиждень ago
У Дніпропетровській області боїв з ворогом не відбувається
-
Відбудова1 тиждень ago
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі
-
Усі новини1 тиждень ago
їм понад 300 000 років (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна5 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Португальська декларація ПА ОБСЄ: основні пункти
-
Війна1 тиждень ago
В Україні оголошували повітряну тривогу через зліт МіГ-31К