Connect with us

Суспільство

В Одесі не погодили виділення 7 мільйонів на укриття біля будинку, в який влучив шахед Анонси

Published

on



На засіданні постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів Одеської міської ради депутати не підтримали виділення понад 7 мільйонів гривень на дооблаштування укриття в районі проспекту Князя Володимира Великого, 134 (раніше Добровольського), де раніше безпілотник влучив у багатоповерхівку.

Мова йде про одне з найбільших укриттів мікрорайону, розраховане більш як на 650 осіб. Воно має забезпечити безпеку в тому числі й учням ліцею №22, який планують перевести на денне навчання з 1 вересня — близько 300 дітей.

Під час обговорення депутати зазначили, що питання потребує додаткового опрацювання, оскільки наразі не погоджене з Департаментом фінансів. Джерела покриття витрат на суму 7,1 мільйона гривень поки що не визначені.

Голова комісії Олексій Потапський порекомендував відпрацювати проєкт разом із фінансистами та повернутися до розгляду питання на наступному засіданні.

“На сьогодні там велика сума, 7 мільйонів 100 тисяч. І ми не розуміємо, що у нас є з ресурсом фінансовим. Тобто поки що його вільного немає”, – сказав він.

Будинок постраждав 3 березня 2024 року коли серед ночі росіяни здійснили терористичну атаку дронами-камікадзе  типу Shahed-131/136. Вісім ударних безпілотників ворог спрямував з акваторії Чорного моря на Одещину. 

Протягом  години підрозділи ППО в інтенсивному режимі відбивали цю атаку.  Сім цілей було знищено, але один з дронів під час маневрів серед житлових кварталів Одеси влучив у дев’ятиповерховий будинок спального району. Частина під’їзду з 18 квартир зруйнована.

На той час за кількістю загиблих цивільних людей ця атака рф стала наймасовішою для Одеси з початку повномасштабного вторгнення. Російська атака безпілотниками-камікадзе по місту Одеса 2 березня 2024 року забрала життя 12 цивільних людей, п’ятеро з яких – діти.

Масштаби руйнувань житлового будинку через влучання дрона давали підстави вважати, що це, ймовірно, був перший випадок застосування ударного дрона з посиленою бойовою частиною або з термобаричним зарядом. В Одеській області та місті Одеса 3 березня оголосили днем жалоби. Біля будинку, в який влучив дрон, утворився своєрідний меморіал в пам’ять про загиблих, куди жителі приносять м’які іграшки та квіти.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

Укрпошта до Великодня підготувала поштовий випуск із зображенням 27 ікон-оберегів

Published

on


«Вівтар Свободи. Святі ікони на броні» – не просто марки. Це – обереги. Це – історія. Це – мистецтво, народжене на броні, яка захищала життя. 27 ікон, написаних на бронеплитах, які витримували удари війни, стали основою для 27 поштових марок. Кожна ікона – голос однієї з наших 24 областей, АР Крим, Києва та Севастополя», – йдеться в повідомленні.

Ці зображення ікон на бронеплитах, які захистили життя воїнів, авторства команди ArtArmor. Виставка з однойменною назвою була відкрита 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни.

Серед зображень, зокрема, «Оранта-Непорушна стіна» зі столиці, яка символізує захист і стійкість, «Рельєфна пам’ятка з Криму», що нагадує про візантійське коріння регіону, «Чумацька ікона на рибі» з Херсонщини – рідкісний зразок народного іконопису, «Озерянська ікона Божої Матері» – втрачена, але жива у вірі харків’ян.

Тираж поштового випуску символічний – 27 тис. блоків. Вартість – 540 грн.

Наразі доступне передзамовлення в інтернет-магазині Укрпошти. У вільний продаж блок надійде вже наступного тижня.

Читайте також: Укрпошта підготувала четвертий блок серії «Маяки України»

Як повідомлялося, АТ «Укрпошта» 14 березня 2025 року запустила в обіг десяту марку з серії «Міста-герої». Вона випущена на честь міста Маріуполь.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів Анонси

Published

on



У Миколаївській області виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. Інформацію про виявлені речовини мають передати до державного реєстру.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

У межах Арбузинської громади екологи виявили заборонені та непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин.

За словами екоінспекторів, пестициди разом із забрудненим ґрунтом були виявлені під час комісійного обстеження 16 квітня. За словами місцевих, ці речовини були засипані землею ще у 1989 році. 

За даними інвентаризації 2023 року, загальний обсяг небезпечних залишків разом із забрудненим ґрунтом становив близько 100 тонн.

Інформацію про знахідку мають передати до загальнодержавного реєстру місць зберігання небезпечних хімікатів, який створений у рамках Національного плану управління відходами на 2025–2033 роки.

У Держекоінспекції наголосили, що самовільне поводження з такими речовинами є порушенням природоохоронного законодавства. Наразі триває робота з виявлення потенційно небезпечних місць зберігання хімікатів.

Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.

Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.

Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень. 


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі члена громадського формування викрили на хабарництві

Published

on


Поліцейські затримали зловмисника після організації двох оборудок, що були оцінені ним у 800 та 9000 доларів.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Правоохоронці встановили, що 35-річний фігурант пропонував чоловікам за 800 доларів винагороди оформлення членства у своєму громадському формуванні, яке нібито давало б можливість безперешкодно пересуватися містом і поза його межами, у тому числі в комендантську годину, та уникнути призову за мобілізацією до Збройних Сил України.

Окремо за 9000 доларів зловмисник гарантував клієнтам виготовлення військово-облікових документів з відміткою про непридатність до служби, з якими можна було б виїхати за кордон.

Слідчі та співробітники УСБУ в Одеській області задокументували обидві оборудки з одним із клієнтів.

Затримали ділка у процесуальному порядку після того, як він передав чоловіку посвідчення члена громадського формування та отримав 800 доларів за нього, а пізніше взяв ще 9000 доларів за виготовлення військово-облікових документів, які мав передати згодом.

У фігуранта вилучили останній гонорар, отриманий в незаконний спосіб, та інші речі що мають значення для слідства.

Також було встановлено, що затриманий вже має судимість за зловживання впливом.

Правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Встановлюється повне коло осіб, причетних до цих корупційних схем.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.