Connect with us

Події

В одеському музеї відкрилася фотовиставка Анни Голубовської «Точки тяжіння»

Published

on


В Одеському музеї західного та східного мистецтв відкрилася фотовиставка «Точки тяжіння» Анни Голубовської. В експозиції представлено 78 чорно-білих емоційних світлин, які зроблені на плівку. На кадрах представлені портрети, пейзажі і натюрморти. Всі фото зроблені в Одесі.

«Точки тяжіння» — це 11 розділів про життя під час війни: від руйнувань до танго, від тиші до цирку. Фотографії, які мовчки говорять більше, ніж слова. Виставка створена у співпраці з куратором Еудженіо Альберті Шацем.

Виставка працює щоденно (окрім середи) з 12:00 до 18:00, (Каса до 17:30)
Квиток: 100 грн.
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний
📍Італійська, 9.

Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.





Джерело

Події

Трансляції Євробачення будуть доступні у перекладі жестовою мовою

Published

on



Трансляція півфіналів і фіналу пісенного конкурсу “Євробачення-2025” матиме жестовий переклад у повноекранному форматі на сайті Суспільне Євробачення.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Суспільне Культура.

“Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення 2025″ о 21:00 перед трансляціями також будуть транслювати жестовою мовою.

Синхронний переклад жестовою мовою робитимуть Лада Соколюк, Анфіса Худашова та Олександр Рудик.

На переконання Худашової, ця трансляція допоможе глядачам зануритися в атмосферу, навіть коли це пісенний конкурс. За її словами, переклад жестовою мовою – це “не просто переклад, а мистецтво”.

На думку Рудика, який вперше долучається до трансляції жестовою мовою, повноекранний формат може допомогти людям вловити ритм, музику, емоції кожного виступу.

Переклад жестовою мовою для всіх ефірів здійснюватиме Тетяна Журкова.

“У культурі нечуючих є окремий напрям – пісня в жестовому виконанні. Саме тому переклад “Євробачення” – надзвичайно важливий. Повноекранний формат дає можливість глядачам одночасно бачити і виступ, і перекладача – це справжня рівність у доступі до контенту. Дякую всім, хто реалізував цю ініціативу”, – зазначила Журкова.

Для українських глядачів “Євробачення-2025” коментуватиме незмінний голос конкурсу Тимур Мірошниченко. У кожному шоу (у двох півфіналах і гранд-фіналі) до нього долучиться зірковий співкоментатор: Олександр Педан, Влад Куран та Alyona Alyona у півфіналах і фіналі відповідно.

Читайте також: Євробачення 2025: головне про пісенний конкурс

Як повідомляв Укрінформ, 69 пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у швейцарському місті Базель.

Гранд-фінал конкурсу запланований на суботу, 17 травня, півфінали – на 13 та 15 травня.

У конкурсі візьмуть участь 38 країн, з яких 32 змагатимуться у півфіналах.

Український гурт Ziferblat виступатиме у першому півфіналі під номером п’ять.



Джерело

Continue Reading

Події

На Закарпатті анонсували дитячий театральний фестиваль «Золота китиця»

Published

on


На Закарпатті 12-14 травня вперше відбудеться Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».

Про це повідомила Закарпатська ОВА у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Як повідомляється, свої вистави презентують шість дитячих акторських колективів зі столиці, Запоріжжя, Вінниці, Київської та Миколаївської областей.

На великій сцені облмуздрамтеатру в Ужгороді виступатимуть понад 120 юних театралів.

“Новий унікальний фестиваль-премію за підтримки ОВА започаткували Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв спільно з дитячою театральною школою-студією «To BЕ(e)». Він стане вже третім масштабним регіональним мистецьким заходом для дітей та молоді,” – зазначив на брифінгу директор департаменту культури обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук.

Він зазначив, що протягом трьох днів на великій сцені облмуздрамтеатру найтитулованіші дитячі театральні колективи країни представлять 10 різнопланових вистав. Їхні творчі роботи оцінюватиме професійне журі під головуванням відомої ужгородки – актриси театру й кіно, громадської діячки та телеведучої Римми Зюбіної, повідомила заступниця керівника облмуздрамтеатру Наталія Васянович.

«Дуже символічною є назва нашого фестивалю – „Золота китиця“. Так ми прагнули підкреслити, що в нашому краї здавна плекають виноградарську культуру, золоті китиці зображені навіть на гербі Ужгорода. Та й самі діти, об’єднані мистецтвом, нагадують виноградні китиці, які потребують особливої уваги й тепла для розвитку», – додала керівниця дитячої школи-студії «То ВЕ(е)» Олена Грицай.

Як повідомляється, відкриє фестиваль виставою «Коло життя» вже о 18:00 театральна студія «The театр», а завершить його 14 травня о 12:20 Запорізький театр «СВіЯ» показом п’єси «Квітнева риба».

Читайте також: Барський аматорський театр запише збірку аудіоказок голосами українських ветеранів

Опісля відбудеться урочиста церемонія нагородження лавреатів фестивалю.

Як повідомляв Укрінформ, у Хусті восени 2024 року вперше пройшов відкритий театральний фестиваль-конкурс «Відлуння вічності: Українська класика сьогодні».

Фото ілюстративне: Рудольф Дзуринець/Facebook



Джерело

Continue Reading

Події

На Прикарпатті встановили танцювальний рекорд України

Published

on



В Івано-Франківській області встановили національний рекорд із наймасовішого виконання танцю «Бойківчанка», його водночас станцювали 300 артистів із трьох областей.

Про це у Фейсбуку повідомляє начальниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, передає Укрінформ.

«Наша область стала свідком унікальної події: танець «Бойківчанка», який одночасно станцювали 300 учасників із Прикарпаття, Львівщини та Буковини, офіційно внесено до Національного реєстру рекордів України як наймасовіше виконання цього народного танцю», – відзначила вона.

За словами Онищук, уперше танець «Бойківчанка» був поставлений у 1965–1966 роках, але він і сьогодні несе живу енергію Карпат, об’єднуючи покоління та зберігаючи нашу автентичну культуру.

«Цей рекорд доводить, що наша культура жива, а традиції об’єднують», – наголосила керівниця ОВА.

Окрім того, розповіла Онищук, в Івано-Франківську відбувся 12-й фестиваль «Арканове коло», під час якого масово танцюють знаменитий гуцульський чоловічий танець.

«Прикарпаття вчергове зібрало на одній сцені хореографічні колективи з різних куточків області на відкритому фестивалі народного танцю «Арканове коло». Вже 12 років поспіль він популяризує українське народне мистецтво, традиції та передає їх молодим поколінням. Особливим моментом фестивалю стало спільне виконання танцю опришків — легендарного «Аркану», що увійшов до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України№, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У будівлі Держпрому в Харкові відбувся танцювальний перформанс «Тепло холодних стін»

Зазначається, що цьогоріч фестиваль має благодійну мету – підтримати українських захисників та захисниць.

Як повідомляв Укрінформ, у травні 2024 року в селі Чортовець на Прикарпатті 225 хлопців та чоловіків встановили рекорд України, станцювавши ритуальний танець «Сербен».



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.