Війна
в РФ заявили, що Україна ніколи не поверне кордони 1991 року

В російському Міністерстві закордонних справ заявили, що Кремль ніколи не допустить повернення тимчасово окупованих територій України до кордонів 1991 року.
Заяву опубліковано на сайті МЗС РФ 1 травня.
Росіяни звинуватили Збройні сили України в обстрілі вранці 1 травня FPV-дронами “російського цивільного об’єкта” — ринку в місті Олешки на тимчасово окупованій території в Херсонській області, внаслідок якого нібито загинули та були поранені мирні люди.
“Сьогоднішня злочинна акція київських головорізів також на совісті західних спонсорів, які постачають їм озброєння і фінанси. Цілком очевидно, що за марними та безпідставними домаганнями “київського режиму” і сил, які підтримують його на Заході, на так зване відновлення України в кордонах 1991 року стоїть людожерський інстинкт винищення всього російського. Зрозуміло, Росія ніколи не допустить реалізації такого сценарію”, — написали у відомстві РФ.
Офіцер Сил оборони Херсона Руслан Михайлевський в коментарі Суспільному повідомив про атаку дронами на російських військовослужбовців у тимчасово окупованих Олешках. Пізніше в Силах оборони Херсона спростували заяви окупантів про масований удар ЗСУ по Олешках та розповіли, що внаслідок удару загинули двоє й отримали поранення п’ятеро військових РФ, а цивільне населення не постраждало.
Український журналіст Денис Казанський зазначив, що на поширеному гауляйтером окупованих територій у Херсонській області України Володимиром Сальдо відео помітно удар по групі російських військових.
“На відео добре видно, що дрон вдарив точно в групу військових, які тусувалися за ларьком. Ніхто з цивільних не постраждав і жодних 20 поранених, про які набрехав Сальдо, не було теж. А ось військові були філігранно ліквідовані, що підтвердили самі росіяни”, — написав журналіст.
OSINT-дослідники з WarArchive у своєму Telegram-каналі також зауважили, що на території ринку в Олешках серед цивільних людей знаходилися російські солдати, які прикривалися мирними людьми.
“Щоб уникнути жертв серед мирного населення, українські сили застосували FPV-камікадзе для точкових ударів. У результаті місце перебування ворога знищено, ліквідовано п’ятьох окупантів, які спокійно курили сигарети”, — написали аналітики.
Повернення окупованих територій у переговорах з РФ
Видання The Wall Street Journal (WSJ)18 квітня писало, що спецпредставник президента США з питань Близького сходу і головний перемовник у контактах з РФ щодо війни в Україні Стів Віткофф назвав роль ТОТ в мирній угоді ключовою. При цьому він припустив, що українська сторона може “менше піклуватися” про деякі окуповані території, оскільки там нібито переважає російськомовне населення. Президент України Володимир Зеленський у відповідь зазначив, що Віткофф повторює російські наративи, і наголосив, що Київ не визнаватиме тимчасово окуповані території російськими за жодних умов.
23 квітня журналісти WSJ писали з посиланням на джерела в дипломатичних колах, що влада Франції та Великої Британії готова до втрати частини територій України “де-факто” заради припинення вогню.
Війна
про Сумський напрямок: Сили оборони виконали всі завдання, визначені тиждень тому

Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовими та міністром оборони Рустемом Умєровим щодо ситуації на фронті, зокрема на Покровському та Сумському напрямках.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.
Щодо Покровського напрямку, глава держави висловив вдячність за стійкість усім підрозділам Сил оборони, кожному воїну, який виконує завдання на цій ділянці фронту. Там, як зауважив Президент, сконцентроване значне угруповання російських військ, ворог здійснює багато штурмів.
«Сумщина – цей напрямок обговорили сьогодні окремо. Тиждень тому визначили для наших військ спеціальні завдання, конкретні рубежі. Станом на сьогодні визначені завдання повністю реалізовані. Це важливо», – зазначив Зеленський.
Він констатував, що російський задум наступу в Сумській області не реалізовується, і це результат кожного українського підрозділу, який діє на напрямку.
Активні дії Сил оборони в межах Курської операції теж тривають. Мета операції, акцентував Президент, забезпечується впродовж уже майже десяти місяців.

Також під час наради детально обговорили фінансування, виконання контрактів, виробництво та постачання українських дронів, зокрема дипстрайків і перехоплювачів.
«Темп виробництва нарощуємо. Найближчим часом говоритиму з керівниками Євросоюзу щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв», – зазначив Президент.

Українське лідерство в технологіях війни, за його словами, має бути й надалі забезпечене.
Як повідомляв Укрінформ, у Сумській області Сили оборони звільнили Андріївку та просунулися в районі Олексіївки, відтіснивши російські війська далі від Сум.
Фото: Зеленський/Фейсбук
Війна
В Україні створили новий дрон на оптоволокні Ронні-13

Дрон, який має оптоволоконне управління, створений українським підприємством з урахуванням бойового досвіду наших захисників.
Вже найближчим часом Сили оборони отримають в користування нові дрони на оптоволокні “РОННІ-13”. Міністерство оборони України кодифікувало та допустило їх до експлуатації. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Дрон на оптоволокні створило одне з українських підприємств з урахуванням бойового досвіду українських захисників.
Ці “бойові пташки” мають міцну легку раму, акумулятори великої ємності та потужні безколекторні двигуни, які дозволяють нести бойовий заряд для ураження живої сили та техніки противника на значні відстані.
Крім цього “РОННІ-13” можуть бути оснащені різними видами камер в залежності від поставленими перед ними завданнями. Вони можуть використовуватися у різний час доби.
Нагадаємо, що українські розробники за стандартами НАТО створили нові набої для Сил оборони. Вони допомагатимуть боротися з ворожими дронами.
Також повідомлялося, що Міжнародний легіон Головного управління розвідки Міноборони України розпочав виробництво власного наземного роботизованого комплексу під назвою “Легіт”. Він може виконувати як логістичні, так і ударні завдання. Для транспортування боєприпасів, продовольства та іншого вантажу до наземної платформи під’єднується причіп.
Війна
На Київщині та ще в низці областей оголошували повітряну тривогу
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Усі новини6 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Політика6 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини5 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня