Connect with us

Відбудова

В Україні напрацюють новий, ефективніший механізм відбудови

Published

on


Відбудова одного об’єкта в Україні триває занадто довго, для пришвидшення усіх процесів її механізм потребує вдосконалення.

На цьому наголосив під час форуму «Відновлення Київщини» голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.

«Враховуючи усі процедури, аби відбудувати обʼєкт, нам потрібно 763 дні! З яких лише 300 днів – безпосередньо процес будівництва. І це при ідеальному проходженні тендерів та за умови, що підрядник вчасно виконає всі зобовʼязання. Але на практиці так буває не завжди», – зазначив Сухомлин.

Багато питань у суспільства виникає також до прозорості процедур, ціноутворення, вибору підрядників.

Читайте також: Уряд виділив додаткові ₴1,5 мільярда на відбудову Київщини

За словами Сухомлина, уряд доручив провести поглиблений аналіз моделі, за якою впроваджуються проєкти відбудови, та відпрацювати новий механізм: швидший, зрозумілий, з простими процедурами, які зроблять процес відбудови максимально ефективним.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно $524 мільярдів

Фото: Сергій Сухомлин, Facebook



Джерело

Відбудова

На Київщині будують кінологічний центр поліції

Published

on



Кінологічний центр поліції Київської області наразі перебуває на завершальному етапі будівництва – попередній під час окупації знищили росіяни.

Про це у Телеграмі поінформував міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, повідомляє Укрінформ.

“Під час робочого візиту на Київщину відвідав медичний центр Нацгвардії, поспілкувався із бойовими медиками, які нещодавно повернулися з ротації – вони рятували життя військових та цивільних на східному напрямку фронту. Також побував у майбутньому кінологічному центрі поліції Київщини, який уже на завершальному етапі будівництва. Попередній під час окупації знищили росіяни”, – поінформував він.

Клименко нагадав, що три роки тому Сили оборони України визволили Київщину, і в операціях та боях за визволення області від росіян брали участь підрозділи органів системи МВС: Нацгвардія, прикордонники та поліцейські сили.

“Разом вони показали, що злагоджена взаємодія між структурами – це запорука успіху в боротьбі з ворогом. Після стабілізаційних заходів поліція оперативно відновила свою присутність у деокупованих населених пунктах Київщини. Тоді, будучи Головою Національної поліції, я особисто об’їжджав міста, які постраждали найбільше, щоб переконатися: безпека повертається до людей. Сьогодні, три роки потому, ми продовжуємо зміцнювати нашу спільну силу”, – написав глава МВС.

Читайте також: Під час окупації на Київщині від авіанальотів та ракетних ударів постраждали 65% громад – Павлюк

За його словами, взаємодія Національної поліції, Національної гвардії, прикордонників і рятувальників залишається ключовою у розбудові мережі безпекових об’єктів та посиленні присутності екстрених служб.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.

Фото: t.me/Klymenko_MVS



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення

Published

on



Кабмін схвалив постанову про створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) для Держагентства відновлення; цим документом також передбачено запровадження єдиних стандартів систем контролю та належного рівня підзвітності, що підвищить прозорість закупівель.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.

“Створення ЦЗО для Агентства відновлення – крок до того, щоб підвищити прозорість та ефективність закупівель, а як результат: покращити роботу Агентства загалом. Це вперше на рівні держави ми будемо проводити закупівлі товарів та послуг для будівництва централізовано”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Агентством презентують модель ЦЗО найближчим часом.

Діяльність ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. Закупівлі, які охоплюватиме діяльність організації: експертиза проєктів будівництва та технічний нагляд, інженерно-консультаційні послуги, будівельні роботи, а також експлуатаційне утримання доріг.

Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, визначена Кабінетом міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі».

Державна установа «Професійні закупівлі», впродовж 2017-2018 років виконувала функції централізованої закупівельної організації в межах пілотного проєкту. На основі успішного закінчення пілотного проєкту Кабінетом міністрів було прийнято Постанову № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій.”

Як додав Олексій Кулеба у Фейсбуці, створення Централізованої закупівельної організації є важливим рішенням для прозорого відновлення, яке дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.

Читайте також: В Україні напрацюють новий, ефективніший механізм відбудовиАгентство відновлення

За його словами, раніше закупівлі на місцях здійснювали обласні служби відновлення. Як пояснив Кулеба, “тепер усі ключові закупівельні процеси переходять до ЦЗО — через відкриті торги або рамкові угоди”.

“Модель створювалася у партнерстві з Антикорупційною ініціативою ЄС — дякую за підтримку і фаховий супровід”, — зауважив Кулеба.

Він зазначив, що наступним кроком буде публічна презентація моделі ЦЗО, конкурс на керівника і впровадження принципів корпоративного врядування.

За словами Кулеби, міжнародні партнери вже зараз активно долучаються до проєктів відбудови.

“Ми бачимо довіру. І маємо показати результат — не у відновлених будівлях чи метрах доріг, а й у тому, як саме ми це будуємо. Відновлення потребує довіри. А довіра – конкретних рішень”, — наголосив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2024 року Кабінет Міністрів удосконалив низку положень щодо функціонування системи публічних закупівель, зокрема Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури отримало можливість створити централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для робіт і послуг.

Фото: КМУ



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна залучає €200 мільйонів від ЄІБ на проєкти відновлення у громадах

Published

on



За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, у час, коли російська агресія щодня руйнує українські міста та села, Україна не просто ліквідує наслідки, а будує нове, сучасне, краще. Відновлення — це про повернення нормального життя.

Віцепремʼєр пояснив, що один із траншів у 100 млн євро спрямований на відбудову водогонів, каналізації та модернізації систем у громадах.

За його словами, проєкт передбачає підтримку інвестицій у відновлення та реконструкцію водної інфраструктури. Зокрема, йдеться про реконструкцію і відновлення об’єктів водопостачання та водовідведення, здійснення заходів з відновлення, відбудови та покращення критичної та соціальної інфраструктури, оптимізацію існуючих систем та приведення їх у відповідність до підвищених стандартів сталого розвитку.

“Якість води, стабільне водопостачання, сучасні очисні споруди — це базові речі, без яких неможливо уявити комфортне та безпечне життя в громаді. Ми хочемо, щоб після відбудови українські громади ставали кращими, ніж були до війни. Саме в цьому полягає сенс справжнього відновлення”, — наголосив Кулеба.

Ще один транш спрямований на продовження підтримки громад, які постраждали від війни або прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб.

У межах програми фінансуються проєкти з відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів, будівництва та капітального ремонту житла, а також забезпечення муніципальним житлом. Відбір проєктів здійснюється через цифрову систему, що забезпечує прозорість та ефективність використання коштів.

Читайте також: Єврокомісія перерахувала Україні €3,5 мільярда у межах Ukraine Facility

За словами Кулеби, програма працює з чітким фокусом на потреби людей – фінансування передбачає реалізацію близько 200 проєктів. Усі вони проходять ретельний конкурсний відбір і мають бути обґрунтованими, деталізованими та реалістичними.

“Завдяки прозорому механізму ми бачимо, як саме розподіляються кошти та хто відповідає за їх використання. Це принципово важливо — особливо в умовах війни”, — підкреслив віцепремʼєр.

Нещодавно в межах програми було затверджено ще 14 нових проєктів, зокрема на будівництво та ремонт житла у Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях. Загалом у межах попередніх двох фаз програми вже реалізується 225 проєктів на суму понад 500 мільйонів євро.

Як повідомляв Укрінформ, за словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, на реконструкцію системи водопостачання в Україні потрібно 11 мільярдів доларів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.