Connect with us

Відбудова

На реконструкцію системи водопостачання в Україні потрібно $11 мільярдів

Published

on



Кабінет міністрів планує використати фінансування Європейського інвестиційного банку на впровадження проєкту відновлення у сфері водопостачання та водовідведення, потреби якого досягають 11 мільярдів доларів.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 1 квітня, передає Укрінформ.

“Наступне рішення уряду сьогодні спрямоване на відновлення у сфері водопостачання та водовідведення. Тут наші потреби в реконструкції становлять понад 11 млрд доларів. Ми домовилися про фінансування в розмірі 100 млн євро від Європейського інвестиційного банку в межах інструменту Ukraine Facility. Ці кошти спрямуємо на відбудову водогонів та каналізацій і приведення їх до сучасних стандартів”, – заявив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, квітня 2025 року експертна робоча група Міністерства розвитку громад та територій схвалила 14 проєктів у різних регіонах в межах Програми відновлення ІІІ на загальну суму майже в 1 млрд грн.

Читайте також: Уряд надасть пільгові кредити на забезпечення житлом понад 1000 родин переселенців – Шмигаль

У червні 2024 року Україна та Європейський інвестиційний банк уклали фінансову угоду, яка передбачає залучення 100 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів та забезпечення муніципальним житлом у регіонах, що постраждали від воєнної агресії РФ, а також у тих областях, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Субвенція надаватиметься громадам через державний бюджет місцевим бюджетам.

Кредитний портфель ЄІБ в Україні є одним із найбільших серед міжнародних фінансових інституцій і складається з 24 активних проєктів загальною вартістю 4,3 млрд євро.

Зокрема, ЄІБ фінансує: два інвестиційні проєкти на суму 178 млн євро у сфері забезпечення енергоефективності будівель закладів освіти та розвитку закладів професійно-технічної освіти; два інвестиційні проєкти на суму 400 млн євро у сфері забезпечення рухомого складу міського громадського транспорту у містах України; три проєкти на суму 640 млн євро у сфері відновлення соціальної інфраструктури у регіонах із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб та у регіонах, що постраждали від збройної агресії РФ.



Джерело

Відбудова

Фонд енергоефективності знову прийматиме заявки на програму «ВідновиДІМ» із 15 липня

Published

on



Із 15 липня відновлюється прийом заявок на участь у програмі «ВідновиДІМ».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДУ «Фонд енергоефективності».

«Наглядова рада Фонду енергоефективності ухвалила рішення про відновлення прийому заявок – і вже з 15 липня пошкоджені будинки, у яких створено ОСББ, знову можуть стати учасниками програми «ВідновиДІМ», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що був збільшений граничний розмір гранту, який ОСББ може отримати на один об’єкт відновлення, — з 8,8 млн грн до 10 млн грн. До переліку прийнятних заходів за програмою внесли встановлення індивідуального теплопункту.

Крім того, відтепер на фасадах зі значними пошкодженнями внаслідок бойових дій можна замінити старі дерев’яні світлопрозорі конструкції опалювального контуру (вікна або балконні блоки квартир) навіть без візуальних ознак пошкоджень, якщо вони не є енергоефективними.

Згідно з оновленими умовами програми «ВідновиДІМ», ОСББ отримуватиме 60% гранту на першому етапі та 40% — після завершення робіт. Розмір гранту на технічний нагляд становить 1,5% від вартості будівельних робіт, що оплачуються за рахунок грантових коштів, але не більше 80 тис. грн.

Читайте також: Мінрозвитку підписало в Римі угод і меморандумів про залучення €3,55 мільярда на відновлення

Як повідомлялося, Фонд енергоефективності отримає 18 млн євро від ЄС та Німеччини на розширення програм для житлового сектору.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

українці отримали іпотечні кредити на понад ₴30 мільярдів

Published

on



Програмою доступного іпотечного кредитування “єОселя”, яка діє з жовтня 2022 року, скористалися вже 18 тисяч українців, загальна сума виданих кредитів перевищила 30 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Міністерство економіки, передає Укрінформ.

“Вісімнадцять тисяч кредитів, понад 11,5 тис. дітей, забезпечених житлом, і понад мільйон квадратних метрів житлової площі — такими є результати програми на сьогодні. Сума виданих кредитів вже перевищила 30 млрд грн”, – наголосила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, попит на доступну іпотеку залишається високим. Після оновлення програми в листопаді 2024 року зросла кількість українців, які обирають житло в новобудовах – якщо торік частка таких придбань становила 33%, то зараз 60%. Це важливий сигнал для будівельної галузі, яка набирає обертів і відновлюється.

Більше половини позичальників – це військовослужбовці ЗСУ за контрактом та представники сектору безпеки, які отримують кредити під 3%. Загалом пільговими умовами за цією ставкою вже скористалися: 9 331 родина військових за контрактом та представників сектору безпеки; 1 413 медиків; 1 406 педагогів; 369 науковців.

Ще понад 5,5 тис. українців скористалися іпотекою під 7%, серед них: 4 496 українців, які не мають житла або мають житло меншої площі, ніж передбачено нормативом; 672 внутрішньо переміщені особи; 411 ветеранів.

Майже 45% учасників програми — українці віком від 26 до 35 років, ще 33% — у віці 36-45 років. Загальна площа житла, придбаного за програмою, перевищує мільйон квадратних метрів.

Найпопулярнішим залишається компактне житло — близько 80%: 39% — житло площею менше ніж 50 кв/м, ще 39% — у межах 50–73 кв/м.

За типом нерухомості: 11 466 кредитів видано на житло вторинного ринку, 6 632 — на житло першого продажу, з яких 1 449 — у будинках на етапі будівництва.

Читайте також: Скільки українців придбали житло за програмою «єОселя» – дані Мінекономіки

Найбільше житла за програмою придбано: Київська область — 5 002 кредити, м. Київ — 3 885, Львівська — 1 101, Одеська — 841, Вінницька — 790, Івано-Франківська — 787, Рівненська — 744, Волинська — 723, Дніпропетровська — 571, Хмельницька область — 565.

Зазначається, що у 2025 році українці отримали близько 3,3 тис. кредитів, 60% із яких — на житло в новобудовах.

Як повідомлялося, програма “єОселя” є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», яка спрямована на стимулювання попиту на українські продукти та одночасно на створення сприятливих умов для розвитку виробництва.

Програма стартувала в жовтні 2022 року. Реалізовують її у Міністерстві економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Sense Bank, Банк Кредит Дніпро, Таскомбанк, BISBANK, Радабанк.

Фото: freepik



Джерело

Continue Reading

Відбудова

у Мінекономіки підбили перші підсумки Конференції з відбудови в Римі

Published

on



Четверта Конференція з питань відновлення України зібрала в Римі понад 6 тисяч учасників, представників 43 міжнародних організацій, майже 100 урядових делегацій з усього світу, стала місцем підписання понад 200 документів і нових зобов’язань.

Такі дані навів перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев на церемонії закриття дводенного форуму, який проходив у Римі 10-11 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також навів попередній баланс.

«Ми вже бачили понад 200 угод між державними та приватними структурами, загальна вартість перевищує 10 млрд євро… ЄС оголосив про новий пакет угод на суму 2,3 млрд євро в рамках Інвестиційної програми для України», – зазначив він, додавши, що на минулорічній конференції був оголошений пакет на суму 1,4 млрд євро.

Соболев також виділив флагманський Європейський фонд для реконструкції України, сформований Єврокомісією, Італією, Польщею, Францією і Німеччиною разом із міжнародними фінансовими установами, а також пакет макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро.

Читайте також: Україна підписала з Британією та Швецією угоди про фінансову підтримку у сфері верховенства права

Досягнуто дуже важливих угод з приймаючою країною – Італією, а також зі Швейцарією, Норвегією, Францією, Великою Британією, Бельгією, Німеччиною, Литвою, Польщею, Словаччиною та іншими країнами, банками тощо.

«Ми з нетерпінням чекаємо остаточних цифр, які відображатимуть повний масштаб спільних зусиль, але вже можемо сказати, що це найбільший і найпродуктивніший захід URC, який коли-небудь проводився. Це факт», – констатував Соболев.

Як повідомлялося, захід спільно організовано урядами Італії та України. На його полях відбулося багато політичних подій, зокрема, зустрічей Президента України Володимира Зеленського з низкою світових лідерів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.