Connect with us

Суспільство

В Україні почали діяти нові правила оплати лікарняних

Published

on



Із 4 квітня застраховані українці матимуть право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах не тільки за основним місцем роботи, а й за сумісництвом.

Про це повідомив Пенсійний фонд України, передає Укрінформ.

Відповідні зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року №4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування», набувають чинності з 4 квітня 2025 року.

Так, внесені зміни до абзацу другого частини першої статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якими передбачено надання застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах як за основним місцем роботи (діяльності), так і за місцем роботи за сумісництвом. Обмежень щодо кількості місць роботи за сумісництвом застрахованих осіб, за якими вони мають право отримати страхові виплати, не передбачено.

Наголошується, що зазначена норма застосовуватиметься до страхових випадків, які настануть з 4 квітня 2025 року.

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і при цьому перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником (за іншим місцем роботи ніж те, де стався нещасний випадок), такий страхувальник оплачує потерпілому перші 5 днів тимчасової непрацездатності за власні кошти у розмірі 100% середньої зарплати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу працівника.

З шостого дня тимчасової непрацездатності фінансування лікарняних здійснюється Пенсійним фондом України.

Читайте також: Пенсійний фонд у березні перерахує деяким домогосподарствам розмір призначеної субсидії

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Основні зміни в законі передбачають звільнення релігійніх організацій від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, заміну особистого страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду на загальнообов’язкове соціальне страхування, надання право на допомогу з тимчасової непрацездатності та вагітності не тільки за основним місцем роботи, але й за сумісництвом, створення можливості отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі в умовах форс-мажору тощо.



Джерело

Україна

Farmak спростовує фейк про завищену ціну на “Тріомбраст” у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника

Published

on



У зв’язку з публікацією в окремих ЗМІ інформації щодо нібито завищеної на 40% вартості лікарського засобу “Тріомбраст” при його постачанні для потреб Міністерства оборони України, компанія Farmak заявляє, що така інформація є неправдивою та спрямованою на дискредитацію українського виробника.

Контракт на постачання ліків “Тріомбраст” був укладений із Головним військовим клінічним госпіталем МОУ 27 березня 2025 року за процедурою запит пропозицій через Prozorro Market (ідентифікатор оголошення: UA-2025-03-13-011363-a) відповідно до чинного законодавства.

Угода передбачала постачання 1100 шт ампул препарату. Ціна за одну ампулу склала 119,40 грн без ПДВ. Відповідно ціна за упаковку (5 шт в коробці) – 597 грн. без ПДВ. Гранично-оптова (референтна) ціна, зареєстрована в Міністерстві охорони здоров’я України на цей лікарський засіб складає 597,45 грн без ПДВ.

Публікації, в яких стверджується, що закупівля відбулася без тендеру та за завищеною ціною, не відповідають дійсності. Закупівля здійснена відповідно до Постанови 1178 КМУ, яка визначає порядок і перелік товарів, обов’язкових до закупівлі закладами охорони здоров’я через Prozorro Market.

Щодо ціни: згідно з даними сайту tabletki.ua, вартість “Тріомбрасту” в аптечних мережах коливається від 423,72 грн до 1070 грн. Ціна 423,72 грн представлена лише в кількох аптеках мережі “Бажаємо здоров’я” по всій Україні, де в наявності по 1–2 ампули з терміном придатності до 06.2025.

Водночас на офіційному сайті аптеки “Бажаємо здоров’я” ціна препарату з тривалим терміном придатності становить 857 грн.

Відповідно аптеки можуть самостійно формувати ціну, враховуючи в тому числі термін придатності. І якщо він закінчується, аптеки можуть робити знижку, щоб швидше реалізувати продукт.

Узагальнений аналіз цін на “Тріомбраст” на tabletki.ua демонструє, що роздрібні ціни значно перевищують гранично-оптову ціну, затверджену МОЗ. Тому порівняння вартості в межах державного контракту з ціною продукту, який представлений в аптеці однією ампулою з майже вичерпаним терміном придатності є некоректним та свідчить про поверховість аналізу й недостатню обізнаність автора публікації.

Компанія Farmak закликає представників медіа дотримуватись журналістських стандартів, ретельно перевіряти інформацію перед її публікацією та не поширювати недостовірні або перекручені дані.

Вдячні тим медіа, які розібравшись в ситуації, спростували чи видалили неправдиву інформацію.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Понад 40% українців отримують недостатньо інформації про міни і вибухівку

Published

on


В Україні 42% громадян вважають, що отримують недостатньо інформації про вибухонебезпечні предмети.

Про це свідчать результати дослідження, оприлюдненого Програми розвитку ООН, передає Укрінформ.

«Відповідно до ключових результатів дослідження, 42% українців вважають, що інформації про ВНП недостатньо, причому найбільший дефіцит інформації відчувають жителі сіл, а також мешканці західного регіону. 25% українців вважають ризик дістати поранення від вибухонебезпечних предметів високим; цей показник зростає до 30% серед мешканців південних регіонів України», – зазначили у ПРООН.

За даними дослідження, загроза від мін та інших ВНП посідає 11 місце серед проблем, які хвилюють населення України найбільше. «Такий низький показник викликає занепокоєння, враховуючи високий рівень забруднення України вибухонебезпечними предметами», – зауважують у ПРООН.

Згідно з дослідженням, 13% українців особисто бачили ВНП, а 31% бачили позначки «Небезпечно, міни!».

На запитання про свої дії у разі виявлення підозрілого предмета 90% опитаних сказали, що вжили б безпечних заходів: не торкалися б його, відійшли якомога далі, попередили людей поблизу і зателефонували до екстрених служб.

Водночас більше половини респондентів (63%) помилково вважають, що позначення місця навколо підозрілого предмета є безпечною дією. Крім того, 21% українців підійшли б і розглянули підозрілий предмет, а 14% спробували б прибрати такий предмет.

Читайте також: Найбільш потенційно небезпечними щодо мін є три райони Київщини – ДСНС

«Згідно з результатами дослідження, українці рідко наражають себе на небезпеку свідомо, а переважна більшість ситуацій ризику — це неусвідомлюваний ризик, викликаний робочою необхідністю», – зазначають у ПРООН.

За їхніми даними, 17% українців мають роботу на відкритому повітрі на потенційно забруднених територіях, але не вважають, що ризикують.

Основним чинником ризикованої поведінки, за даними ПРООН, є надмірна впевненість у власній обізнаності з територією: люди продовжують займатися своїми звичними справами, вважаючи, що обізнаність з територією допоможе їм уникнути небезпеки.

При цьому 9% респондентів зазначили, що пішли б на територію, потенційно забруднену вибухонебезпечними предметами, якби це було пов’язано з робочою необхідністю або задоволенням нагальних потреб.

У ПРООН вважають, що підвищення обізнаності населення щодо цього виду небезпеки та сприяння прийняттю рішень щодо безпечної поведінки має вирішальне значення для запобігання трагедіям та захисту здоров’я і підвищення рівня безпеки населення України.

Дослідження проведене BBC Media Action в межах проєктів Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Humanity & Inclusion (HI) у партнерстві з Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Збір даних тривав із січня по травень 2024 року. Воно фінансувалося урядами Японії та Нідерландів.

Було опитано 2421 респондента з підконтрольних Україні територій, організовано 12 фокус-груп, до складу яких входили люди, які проживають у регіонах із середнім та високим рівнем забруднення вибухонебезпечними предметами, а також проведено 10 детальних інтерв’ю з аграріями та особами, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.

Як повідомлялося, за даними ДСНС, із лютого 2022 року через вибухонебезпечні предмети в Україні загинуло 336 осіб, з них 18 дітей.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В університеті внутрішніх справ Одеси оновлять аудиторії та коридори за понад 3 мільйони Анонси

Published

on



Одеський державний університет внутрішніх справ (ОДУВС) оголосив ще один тендер з ремонту навчального закладу.

Інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro.

На цей раз йдеться про поточний ремонт аудиторій, коридору 2-го поверху та сходової клітини в будівлі їдальні під літерою “В”, розташованій на провулку Сабанському, 4, в Одесі.

Роботи оцінили в 3,45 мільйона гривень, кошти виділять з держбюджету. Замовником виступив сам університет.

Потенційні підрядники мають до 11 квітня 2025 року подати свої тендерні пропозиції. У цей же день і проведуть аукціон у форматі відкритих торгів з особливостями, що передбачає скорочені терміни подачі заявок та оскарження. Завершити ремонт планується до 25 грудня 2025 року.

Раніше ОДУВС обрав компанію для виконання капітального ремонту приміщень першого поверху будівлі Їдальня (літера “В”). Тендер провели у форматі відкритих торгів з особливостями. Єдиним учасником стала ТОВ “Виробничо-будівельна фірма “Олександр”, яка запропонувала виконати роботи за 3,3 мільйона гривень.

За інформацією YouControl, компанія зареєстрована в Одесі з 1991 року, а її власником є Олег Макар. Він також володіє підприємством “Південь Газифікація”, яке у 2024 році ледь не отримало контракт на реконструкцію школи №39 на вулиці Успенській.

Це вже не вперше університет обирає цю компанію без аукціону для виконання робіт. У лютому ТОВ “ПГС” без онкурентів отримало підряд на поточний ремонт сходової клітини за 1 мільйон 400 тисяч грвиень. 

Також у вересні 2022 року Одеський державний університет внутрішніх справ уклав угоду із товариством з обмеженою відповідальністю “Грін Трейдінг” про те, що товариство до 25 грудня 2022 року завершить будівництво навчального корпусу Одеського державного університету внутрішніх справ за адресою: провулок Сабанський, 4.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.