Connect with us

Україна

військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)

Published

on


Офіцер Іван Галенко опублікував фото, за його словами, курсантів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою з радянським прапором у руках. За два дні він повідомив, що курсантів і офіцерів після його скарги було покарано. Проте керівництво закладу офіційно інцидент не коментувало.

Фото армійський офіцер із позивним “Юнкер” Іван Галенко опублікував у мережі Х (раніше — Twitter) 3 квітня.


Fullscreen

Офіцер звинуватив Волинський ліцей ім. Героїв Небесної Сотні у поширенні символіки СРСР

Фото: скриншот

Він звинуватив Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні у тому, що в ньому панує “дідівщина та проросійське середовище”.

“Я не розумію, якого х** наші військові ліцеї, куди батьки віддають дітей після 9 класу ще досі не відчувають ніяких реформ”, — написав Галенко і вимагав реакції від керівництва закладу.

У дописі 6 квітня Іван Галенко повідомив, що ліцеїсти та офіцери, яких він звинуватив у поширені комуністичної символіки, були покарані, проте деталей не навів.

На момент публікації матеріалу адміністрація ліцею офіційно не коментувала інцидент.

прапор СРСР, радянський прапор, Волинський ліцей, фото з прапором СРСР, ліцеїсти з прапором СРСР, Іван Галенко


Fullscreen

Іван Галенко стверджує, що ліцеїсти отримали покарання за фото з радянським прапором

Фото: скриншот

Нагадаємо, в опублікованому 4 квітня інтерв’ю народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак сказав, що заборона російської мови в освітніх закладах може ускладнити інтеграцію України до Європейського Союзу.

Також 4 квітня в мережі поширилося відео з кадрами конфлікту під час уроку, на якому викладач вінницького ліцею дав запотиличника учню.

10 березня в Службі безпеки України повідомляли, що в Черкасах викрили угруповання екскомуністів, яким дистанційно керував із Росії колишній нардеп-комуніст Петро Симоненко.



Джерело

Україна

в Україні скасували спецдозволи для цілителів

Published

on



Народні цілителі тепер працюватимуть без спеціального дозволу. В Україні скасували заборону, яка діяла з 2012 року.

Про це стало відомо з постанови Кабінету міністрів України від 8 квітня 2025 р. № 402.

Своїм рішенням Кабмін скасував постанову від 3 грудня 2012 р. № 1145 “Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством)”.

У 2018 році колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун хотіла скасувати видачу спеціальних ліцензій цілителям.

“Що це за методи та як їх можна обґрунтувати з наукової точки зору — доказовій медицині невідомо. По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів”, — писала Супрун у своєму Facebook.

На її думку, якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування, то цього не може визнавати закон і держава.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства в березні повідомили про початок роботи інформаційно-комунікаційної системи “єКоноплі”. Вона допоможе підприємцям, які займаються вирощуванням та переробленням медичних конопель. Щоб отримати доступ до системи, потрібно мати кваліфікованих електронний підпис та скористатись вебпорталом “Дія”.

Також Фокус писав про те, що освітяни та медичні працівники, які вирішили не виходити на дострокову пенсію за вислугою років, можуть розраховувати на одноразову виплату, що дорівнює десятикратному розміру їхньої щомісячної пенсії, за дотримання низки умов.



Джерело

Continue Reading

Україна

Farmak спростовує фейк про завищену ціну на “Тріомбраст” у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника

Published

on



У зв’язку з публікацією в окремих ЗМІ інформації щодо нібито завищеної на 40% вартості лікарського засобу “Тріомбраст” при його постачанні для потреб Міністерства оборони України, компанія Farmak заявляє, що така інформація є неправдивою та спрямованою на дискредитацію українського виробника.

Контракт на постачання ліків “Тріомбраст” був укладений із Головним військовим клінічним госпіталем МОУ 27 березня 2025 року за процедурою запит пропозицій через Prozorro Market (ідентифікатор оголошення: UA-2025-03-13-011363-a) відповідно до чинного законодавства.

Угода передбачала постачання 1100 шт ампул препарату. Ціна за одну ампулу склала 119,40 грн без ПДВ. Відповідно ціна за упаковку (5 шт в коробці) – 597 грн. без ПДВ. Гранично-оптова (референтна) ціна, зареєстрована в Міністерстві охорони здоров’я України на цей лікарський засіб складає 597,45 грн без ПДВ.

Публікації, в яких стверджується, що закупівля відбулася без тендеру та за завищеною ціною, не відповідають дійсності. Закупівля здійснена відповідно до Постанови 1178 КМУ, яка визначає порядок і перелік товарів, обов’язкових до закупівлі закладами охорони здоров’я через Prozorro Market.

Щодо ціни: згідно з даними сайту tabletki.ua, вартість “Тріомбрасту” в аптечних мережах коливається від 423,72 грн до 1070 грн. Ціна 423,72 грн представлена лише в кількох аптеках мережі “Бажаємо здоров’я” по всій Україні, де в наявності по 1–2 ампули з терміном придатності до 06.2025.

Водночас на офіційному сайті аптеки “Бажаємо здоров’я” ціна препарату з тривалим терміном придатності становить 857 грн.

Відповідно аптеки можуть самостійно формувати ціну, враховуючи в тому числі термін придатності. І якщо він закінчується, аптеки можуть робити знижку, щоб швидше реалізувати продукт.

Узагальнений аналіз цін на “Тріомбраст” на tabletki.ua демонструє, що роздрібні ціни значно перевищують гранично-оптову ціну, затверджену МОЗ. Тому порівняння вартості в межах державного контракту з ціною продукту, який представлений в аптеці однією ампулою з майже вичерпаним терміном придатності є некоректним та свідчить про поверховість аналізу й недостатню обізнаність автора публікації.

Компанія Farmak закликає представників медіа дотримуватись журналістських стандартів, ретельно перевіряти інформацію перед її публікацією та не поширювати недостовірні або перекручені дані.

Вдячні тим медіа, які розібравшись в ситуації, спростували чи видалили неправдиву інформацію.



Джерело

Continue Reading

Україна

Чи зростуть тарифи на газ та світло — відповідь Міненергетики

Published

on



Нещодавно деякі засоби масової інформації зазначали про підвищення тарифів на газ та електроенергію. Однак ці повідомлення є неправдивими.

Про це повідомляє пресцентр Міністерства енергетики України.

Там зазначили, що ця інформація не відповідає дійсності. У відомстві додали, що мета подібних заяв — дестабілізація соціальної ситуації в країні.

“Будьте уважними, не поширюйте неперевірену інформацію і довіряйте офіційним джерелам” — йдеться в повідомленні.

Раніше в ЗМІ писали, що зокрема тариф на газ можуть підняти влітку 2025 року, оскільки в цей період підвищення буде менш відчутним для домогосподарств. Тоді зазначалось, що тариф на газ для споживачів може зрости до 9,5-10 грн за кубометр.

Нагадаємо, 31 березня комунальне підприємство “Рівнеоблводоканал” повідомило, що частина містян будуть без води у певні години через фінансові проблеми та великі борги за електропостачання й очищення стоків. Пізніше голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш повідомив, що того ж дня з представниками обласної та міської влади й водоканалу провели екстрену нараду, на якій вирішили, що у квітні подачі води рівнянам із пониженим тиском і за графіками не буде.

Однак ситуація залишається критичною. Причина — “необґрунтовані тарифи”, фінансові труднощі підприємства та відсутність належної підтримки з боку обласної влади. Після скандалу з графіками постачання води у Рівному, Фокус дослідив ситуацію із водопостачанням в країні загалом та з’ясував, чи загрожує українцям водний колапс.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.