Connect with us

Україна

Farmak спростовує фейк про завищену ціну на “Тріомбраст” у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника

Published

on



У зв’язку з публікацією в окремих ЗМІ інформації щодо нібито завищеної на 40% вартості лікарського засобу “Тріомбраст” при його постачанні для потреб Міністерства оборони України, компанія Farmak заявляє, що така інформація є неправдивою та спрямованою на дискредитацію українського виробника.

Контракт на постачання ліків “Тріомбраст” був укладений із Головним військовим клінічним госпіталем МОУ 27 березня 2025 року за процедурою запит пропозицій через Prozorro Market (ідентифікатор оголошення: UA-2025-03-13-011363-a) відповідно до чинного законодавства.

Угода передбачала постачання 1100 шт ампул препарату. Ціна за одну ампулу склала 119,40 грн без ПДВ. Відповідно ціна за упаковку (5 шт в коробці) – 597 грн. без ПДВ. Гранично-оптова (референтна) ціна, зареєстрована в Міністерстві охорони здоров’я України на цей лікарський засіб складає 597,45 грн без ПДВ.

Публікації, в яких стверджується, що закупівля відбулася без тендеру та за завищеною ціною, не відповідають дійсності. Закупівля здійснена відповідно до Постанови 1178 КМУ, яка визначає порядок і перелік товарів, обов’язкових до закупівлі закладами охорони здоров’я через Prozorro Market.

Щодо ціни: згідно з даними сайту tabletki.ua, вартість “Тріомбрасту” в аптечних мережах коливається від 423,72 грн до 1070 грн. Ціна 423,72 грн представлена лише в кількох аптеках мережі “Бажаємо здоров’я” по всій Україні, де в наявності по 1–2 ампули з терміном придатності до 06.2025.

Водночас на офіційному сайті аптеки “Бажаємо здоров’я” ціна препарату з тривалим терміном придатності становить 857 грн.

Відповідно аптеки можуть самостійно формувати ціну, враховуючи в тому числі термін придатності. І якщо він закінчується, аптеки можуть робити знижку, щоб швидше реалізувати продукт.

Узагальнений аналіз цін на “Тріомбраст” на tabletki.ua демонструє, що роздрібні ціни значно перевищують гранично-оптову ціну, затверджену МОЗ. Тому порівняння вартості в межах державного контракту з ціною продукту, який представлений в аптеці однією ампулою з майже вичерпаним терміном придатності є некоректним та свідчить про поверховість аналізу й недостатню обізнаність автора публікації.

Компанія Farmak закликає представників медіа дотримуватись журналістських стандартів, ретельно перевіряти інформацію перед її публікацією та не поширювати недостовірні або перекручені дані.

Вдячні тим медіа, які розібравшись в ситуації, спростували чи видалили неправдиву інформацію.



Джерело

Україна

Отруєння біля Шипоту – туристи брали воду з водоспаду

Published

on


Люди використовували воду для пиття та приготування їжі, поінформували епідеміологи.

Кількість осіб, які захворіли на гостру кишкову інфекцію після відвідування водоспаду Шипіт на території Пилипецької територіальної громади, наразі становить 38 осіб, повідомили у Закарпатському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

При цьому 28 хворих проживали в наметах та брали участь у неформальному молодіжному заході поблизу водоспаду, а 10 хворих перебували у тій місцевості на екскурсії.

Встановлено, що туристи вживали воду з водоспаду Шипіт для пиття та приготування їжі.

Наразі хворі отримують належну медичну допомогу у закладах охорони здоровʼя.


Важливо

Відпустка 2025: де в Україні можна влаштувати літній відпочинок без тривог


Наголошується, що у більшості пацієнтів зафіксований перебіг захворювання середньої важкості. При цьому тяжких форм або летальних випадків не зафіксовано.

Вперше випадки гострих кишкових інфекцій були зафіксовані 8 липня у 9 учасників неформального заходу. У трьох людей зафіксовано легкий перебіг, а у шістьох — середньої важкості.

Вони були госпіталізовані до інфекційного відділення Міжгірської райлікарні.

Наразі, як наголошується, медичне спостереження та епідеміологічне розслідування триває.

Закарпатський ОЦКПХ принагідно нагадав основні правила безпеки під час відпочинку на природі:

  • не вживайте некип’ячену воду з відкритих джерел;
  • зберігайте продукти в належних умовах, особливо у спекотну погоду;
  • дотримуйтеся правил особистої гігієни.

Нагадаємо, раніше ми писали про 5 найкращих туристичних принад Карпат, які сподобаються дітям та здивують їх різноманітністю та атмосферою.

Також Фокус писав, як підкорити найвищу вершину України, піднявшись на Говерлу одним із найлегших маршрутів.



Джерело

Continue Reading

Україна

синоптикиня Наталка Діденко розповіла, де буде найспекотніше в Україні

Published

on


Синоптикиня Наталка Діденко попередила, що вихідні в Україні будуть по-липневому спекотними. Однак у частині регіонів очікується комфортна температура та дощі.

Найпрохолодніше на вихідних 12-13 липня буде у західних областях. Про це відомо з прогнозу погоди, опублікованого експерткою у Facebook.

Прогноз погоди на вихідні

Найспекотніше у суботу буде в Луганській, Харківській, Донецькій. Там стовпчики термометрів фіксуватимуть від +33 до +38 градусів.

На заході ж прогнозують від 21 до 25 градусів тепла. На півночі теж настане “комфортна літня пауза від спеки”, там фіксуватимуть від 24 до 28.

У центральних областях вдень будуть різні показники. У Вінницькій області очікується 22-24 градусі тепла, у Черкаській і Полтавській областях — 25-20, а у Кіровоградській області — 26-30. Найспекотніше буде на Дніпровщині, там стовпчики термометрів фіксуватимуть від +30 до +35 градусів.

У північній частині країни пануватиме спека, там прогнозують від +30 до +33. Винятком стануть Запорізька область, а також частина Херсонщини та степова частина Криму, де температура розпеченого сонцем повітря сягатиме до +37.



Опублікована синоптикинею карта

Фото: facebook Наталка Діденко

Де будуть дощі: прогноз погоди

12 липня дощі з грозами пройдуть місцями на заході. Також у другій половині дня вони проллються у Сумській, Черкаській, Полтавській, Харківській та Дніпропетровській областях. У решті регіонів буде сухо. У Києві можливий дощ з грозою лише вже надвечір.

“У неділю синоптична ситуація в Україні особливо не зміниться”, — зауважила Діденко.

Нагадаємо, вночі на 10 липня на Львівщині через інтенсивну зливу піднявся рівень води у річці Зубра. Затопило вулиці Львова та найближчих населених пунктів, машини перевертало та зносило.

У Львівському регіональному центрі з гідрометеорології повідомили, що у місті за 12 годин випало 115% місячної норми опадів. Таке сталося вперше за весь багаторічний період спостережень синоптиків.



Джерело

Continue Reading

Думки

Випробування на гучність: що потрібно зробити з любителями божевільних перегонів на вулицях міст України

Published

on




Любителів гучної їзди нічними вулицями — автомобілістів і мотоциклістів — потрібно прибрати з нашого життя, вважає блогер Антон Сененко. Особливо це відчутно зараз, на тлі частих обстрілів — і краще, щоб вони зрозуміли це самі, поки з ними не почали розбиратися обурені громадяни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.