Connect with us

Відбудова

Японська компанія готова надавати обладнання для відновлювальних робіт в Україні

Published

on



Японська компанія DENZAI, яка надає послуги з експлуатації важкопідйомного та габаритного обладнання, завершує підготовку до відкриття представництва в Україні і готова надати техніку для потреб відновлення.

Про це повідомило у Фейсбуці Агентство відновлення за результатами зустрічі голови Агентства Сергія Сухомлина з делегацією компанії DENZAI, передає Укрінформ.

«Ключовими напрямками роботи Агентства відновлення є відбудова житлової, транспортної, соціальної та комунальної інфраструктури в громадах та регіонах, що постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Не менша увага приділяється реалізації проєктів для забезпечення стабільності енергетичної системи України. Співпраця з DENZAI допоможе оптимізувати час та зусилля під час відновлювальних робіт в Україні», – зазначив Сухомлин.

За словами народного депутата України, члена групи з міжпарламентських звʼязків з Японією Сергія Нагорняка, нині одна з державних компаній України вже розпочала процес залучення Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) для закупівлі у DENZAI вживаних гусеничних кранів вантажопідйомністю 350 т.

Своєю чергою, президент та генеральний директор DENZAI Кокі Уемора розповів про досвід компанії в реалізації проєктів високої складності інженерних умов в різних країнах світу. Він зауважив, що компанія готова надавати послуги для України та висловив наміри співпрацювати у найближчому майбутньому з урахуванням особливостей запиту від української сторони.

Читайте також: Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення

Як повідомлялося, DENZAI – одна з найбільших компаній в Азії, що спеціалізується на інженерних рішеннях для підйому і транспортування великогабаритних конструкцій та обладнання. Вона має 26 локацій у Японії та офіси в 11 країнах світу. В арсеналі компанії близько 530 одиниць кранів, включаючи гусеничний кран вантажопідйомністю 2 500 т.

Фото: Держагентство відновлення 



Джерело

Відбудова

Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк», відновленої після обстрілу

Published

on


Зазначається, що у виданні зібрані 20 історій українського бізнесу, який, попри війну, руйнування та релокацію, продовжує працювати і створювати робочі місця в Україні. Серед героїв — підприємства з Краматорська, Покровська, Нікополя, Гуляйполя, Харківщини та інших регіонів.

«Це видання, як і загалом павільйон України на EXPO 2025, розповідає світові про нашу силу та цінності. Український бізнес продовжує працювати попри надскладні обставини. І навіть саме по собі “Фактор Друк” є прикладом цієї стійкості. Ми горді, що можемо розповісти історії таких українських підприємців на таку велику аудиторію, адже цьогоріч очікується, що Expo2025 відвідає 23 мільйонів людей”, — наголосила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Видання створене у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні і є одним із перших продуктів, які «Фактор-Друк» виготовив повністю власними силами після знищення частини виробництва.

У міністерстві зауважують, що до війни «Фактор-Друк» друкував близько 40% українських шкільних підручників та іншу літературу, але після руйнування палітурного цеху працював лише частково. На початку 2025 року друкарня повністю відновила свою роботу, зокрема завдяки допомозі американського філантропа Говарда Баффета.

Серед підприємств, представлених у виданні, «Інтерпайп Ніко Тьюб», який продовжує працювати в Нікополі попри постійну загрозу обстрілів. Підприємства «Д Лайт» та UBC Group були змушені релокуватися з Харківщини, але змогли відновити свою діяльність на нових локаціях. Компанія Delta Food переїхала з Гуляйполя, а Ecosoft відновилася після значних руйнувань.

Попри близькість до фронту, «Крамтехцентр» продовжує працювати в Краматорську. Київський годинниковий завод випускає нові унікальні моделі українських годинників KLEYNOD у столиці. COLLAR Company з прикордонного з Росією Чернігова зростає і виходить на міжнародні ринки, а компанія Kronospan навіть під час війни відкриває нові виробничі потужності.

У виданні представлені історії «Керамічні маси Донбасу», більшість виробництва якого залишається у Слов’янську; ТОВ «Контакт», що релокувалося з Донеччини до центральних областей; «Сем Екопак», який запустив нову виробничу лінію попри війну; Ancientsmithy та Vitrage Art Souvenirs, які збільшили поставки своєї продукції по всьому світу; Цітіус-С та АЕРОМЕХ, що продовжують працювати після двох вимушених релокацій; та «Імпексмаш», що відновився після руйнувань. Ливарно-механізований завод у Покровську став прикладом незламності промисловості на прифронтових територіях.

Як повідомлялося, друкарня «Фактор-Друк» — найбільший в Україні поліграфічний комплекс повного циклу з виготовлення газетно-журнальної та книжкової продукції. Кожна третя книга, яка видавалась в країні, друкувалась цією типографією. Після ракетного обстрілу з боку Росії було зруйновано майже половину технологічних ліній компанії. Наразі триває відновлення повного циклу виробництва.

Читайте також: У Харкові відновили друкарню «Фактордрук» після ракетного удару

14 квітня Український павільйон «Not For Sale» офіційно відкрив свої двері на Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці, представивши унікальну концепцію “Магазину, у якому нічого не можна купити”.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Польща розбудовує залізничний термінал «Славкув», який буде ключовим у логістиці для відбудови України

Published

on



Польща розпочала роботу з розбудови залізничного терміналу «Славкув» у Сілезькому воєводстві (південь країни) з думкою про майбутню відбудову України.

Про це під час виступу на Європейському форумі нових ідей (EFNI) у Варшаві заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми дуже інтенсивно розпочали роботу над терміналом «Славкув». Це місце має і може мати дуже велике значення. Там завершується широка колія зі сходу, і багато компаній, не лише із Західної Європи, гострили на нього зуби», – сказав Туск.

За його словами, ця інфраструктура є «дуже ласим шматком», тому польський уряд ухвалив рішення, що «нагляд над розвитком й інвестиціями у цьому місці на 100% матимуть поляки, польські компанії, польська держава».

«Ми на цьому зароблятимемо. Таким чином Польща і весь світ допоможуть у відбудові України, адже «Славкув» і цей термінал будуть ключовим місцем з точки зору логістики і транспорту», – констатував польський прем’єр.

Читайте також: В Україні до кінця року запрацюють сканери для огляду залізничних вагонів та контейнерів

Як повідомляв Укрінформ, попередній уряд Польщі у травні 2022 року заявляв, що Польща готова розширити власну залізничну інфраструктуру для транспортування заблокованого Росією українського збіжжя на Близький Схід та країни Африки і потребує для цього “кількох місяців”.

У грудні 2023 року Укрзалізниця організувала перевезення вантажівок до Польщі контрейлерним поїздом як альтернативу проїзду через автомобільні пункти пропуску, заблоковані через страйк польських автоперевізників.

Фото: PAP/Paweł Supernak



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Бельгія надасть Україні €150 мільйонів технічної допомоги на відновлення критичної інфраструктури

Published

on


У межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine) Бельгія надасть 150 млн євро технічної допомоги.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.

«BE-Relieve Ukraine — це не лише технічна допомога. Цей проєкт спрямований на партнерство між Україною та Бельгією у сфері відбудови нашої країни. Основний принцип нашої співпраці – “Відбудувати краще, ніж було”. BE-Relieve Ukraine триватиме до кінця 2028 року. За цей час Україна отримає від уряду Бельгії 150 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення і підтримку критичної інфраструктури, підготовку до зими, а також створення інклюзивного середовища”, – зазначив заступник міністра розвитку громад і територій Костянтин Ковальчук.

Наголошується, що проєкт реалізує уряд Королівства Бельгія через агентство з розвитку Enabel, і він охопить як національний рівень, так і конкретні регіони. Зокрема, серед учасників зазначені Чернігівська та Київська області, а також місто Київ.


Фото: Міністерство розвитку громад та територій


Проєкт передбачає модернізацію енергетичної інфраструктури України (впровадження децентралізованих систем опалення й електропостачання, передачу мобільних котелень та генераторів), реконструкцію медичних закладів, впровадження реабілітаційних програм та інклюзивних послуг.

Серед першочергових заходів — передача 212 генераторів для закладів освіти, мобільних котелень для лікарень і комунальних підприємств, ремонт об’єктів медичної інфраструктури.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Крім того, в межах проєкту планується оновити інфраструктуру шкіл і професійно-технічної освіти, а також провести заходи, які сприятимуть реалізації реформ та зміцненню зв’язків з бельгійськими партнерами.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Бельгії отримав за минулий рік податки, згенеровані від заморожених на території країни російських активів, на суму 1,7 мільярда євро і спрямує ці гроші на програми допомоги Україні.

Фото: omr.gov.ua 



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.