Війна
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки

За допомогою українських безпілотників на полі бою було знищено 65% російських солдатів та 75% ворожої техніки.
Про це сказав секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко у програмі Ігора Долгова на YouTube-каналі Укрінформу.
«Згідно зі статистикою минулого року, 65% російських солдатів на полі бою було вбито українськими дронами. Не артилерією, не мінами, не стрілецькою зброєю, а саме дронами», – поінформував він.
За його словами, 75% російської техніки також було знищено дронами, запущеними українською стороною.
Парламентарій наголосив, що ці цифри чітко демонструють ефективність безпілотників на полі бою.
Водночас Костенко зауважив, що артилерія, звісно, не втратила свого значення і здатна змінювати наміри противника: «Коли на тебе летить снаряд калібру 152 мм, ти справді задумуєшся, чи варто йти далі».
«Проте статистика є статистика, і найбільші втрати противник зазнає саме від дронів», – резюмував він.
Як повідомляв Укрінформ, аеророзвідники 4 прикордонного загону Державної прикордонної служби дронами «Баба Яга» знищили одинадцять позицій російських загарбників у Харківській області.
Війна
навіщо Росія переоснащує трофейну техніку

У мережі з’явилися фото захопленої росіянами бойової машини піхоти (БМП) M2 Bradley, на якій замість штатної гармати 25-мм Bushmaster M242 встановлено радянську 30-мм гармату 2А72. Таке рішення вельми спірне, оскільки “рідне” знаряддя Bradley істотно перевершує російський аналог за деякими показниками.
Росіяни, ймовірно, проводять випробування гібридної бронемашини з метою її практичного застосування на фронті, пишуть у своєму матеріалі оглядачі The War Zone.
Гармата Bushmaster стріляє боєприпасами 25×137 мм, тоді як 2А72 використовує більший боєприпас — 30×165 мм. Фахівці зазначають, що, на перший погляд, здається, що встановлення більшої і скорострільної гармати може дати перевагу: 2А72 робить до 330 пострілів за хвилину проти 200 у M242. Однак не все так однозначно.
Річ у тім, що 2А72 демонструє низьку стабільність при стрільбі: ствол активно вібрує, що знижує купчастість. Крім того, радянська гармата поступається американській за якістю бронебійних снарядів. Наприклад, Bushmaster M242 здатний використовувати боєприпас M919 зі збідненим ураном, який показує високу пробивну здатність навіть проти важкої бронетехніки. У 2А72 таких боєприпасів немає.
На думку аналітиків Defense Express, основна причина заміни гармати може критися в логістиці. Росія не має як великих запасів 25-мм боєприпасів до M242, так і оригінальних запчастин до американської техніки. Тому навіть частково пошкоджена машина без можливості ремонту або перезарядки втрачає сенс у бойовому застосуванні. Заміна гармати на вітчизняну 2А72 спрощує постачання, але викликає масу технічних проблем.
Наприклад, щоб інтегрувати 2А72 в американську вежу, потрібно повністю переробити механізм подачі боєприпасів, а головне — модернізувати систему управління вогнем. Крім того, обидві гармати проєктувалися з різними прицілами, електронікою та архітектурою. Тому при кустарному встановленні виникає ситуація, за якої стріляти можна буде хіба що “на око”.
Західні експерти вважають, що з урахуванням складнощів переоснащення і відсутності масових постачань, найімовірніше, ці трофейні Bradley будуть використовуватися в інформаційній кампанії. Нагадаємо, в мережі вже опубліковано відео, на яких російські військові нібито проводять навчання із застосуванням захопленої БМП, виконуючи евакуацію поранених і штурм позицій.
Війна
У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям

Скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
Як нагадали в МОЗ, відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність.
“Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:
- Державна митна служба України – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках – рішення змінено;
- Державна податкова служба України – 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінено;
- Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 справ — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто більш як 220 тисяч справ (222 258). У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності.
Війна
про Сумський напрямок: Сили оборони виконали всі завдання, визначені тиждень тому

Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовими та міністром оборони Рустемом Умєровим щодо ситуації на фронті, зокрема на Покровському та Сумському напрямках.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.
Щодо Покровського напрямку, глава держави висловив вдячність за стійкість усім підрозділам Сил оборони, кожному воїну, який виконує завдання на цій ділянці фронту. Там, як зауважив Президент, сконцентроване значне угруповання російських військ, ворог здійснює багато штурмів.
«Сумщина – цей напрямок обговорили сьогодні окремо. Тиждень тому визначили для наших військ спеціальні завдання, конкретні рубежі. Станом на сьогодні визначені завдання повністю реалізовані. Це важливо», – зазначив Зеленський.
Він констатував, що російський задум наступу в Сумській області не реалізовується, і це результат кожного українського підрозділу, який діє на напрямку.
Активні дії Сил оборони в межах Курської операції теж тривають. Мета операції, акцентував Президент, забезпечується впродовж уже майже десяти місяців.

Також під час наради детально обговорили фінансування, виконання контрактів, виробництво та постачання українських дронів, зокрема дипстрайків і перехоплювачів.
«Темп виробництва нарощуємо. Найближчим часом говоритиму з керівниками Євросоюзу щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв», – зазначив Президент.

Українське лідерство в технологіях війни, за його словами, має бути й надалі забезпечене.
Як повідомляв Укрінформ, у Сумській області Сили оборони звільнили Андріївку та просунулися в районі Олексіївки, відтіснивши російські війська далі від Сум.
Фото: Зеленський/Фейсбук
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня