Connect with us

Україна

Загибель курсанта в Хмельницькому розслідують як самогубство, — поліція

Published

on



Правоохоронні органи розпочали розслідування обставин смерті курсанта Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Про це розповіла речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко, пише “Укрінформ”. Вона зазначила, що кримінальне провадження порушено за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України — умисне вбивство.

“За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство, із позначкою “самогубство”, – уточнила Юлія Шевченко.

Смерть курсанта в академії: що відомо

О 10 годині 17 квітня в туалеті Національної академії прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького знайшли тіло курсанта. 20-річний хлопець мав кульові поранення. На місце події викликали карету “швидкої допомоги” та правоохоронців.

Загиблий курсант був родом із Чернігівської області. Минулого року він вступив на навчання до академії та був курсантом першого курсу.

Нагадаємо, на Полтавщині застрелили працівника ТЦК, який супроводжував мобілізованих. Через кілька годин правоохоронці затримали зловмисника.

Додамо, що 14 квітня в мережі “Рівне головне” оприлюднило кадри, де невідомий чоловік пострілом в голову вбив собаку, тримаючи її на повідку. Також журналісти повідомили, що він влаштовує собачі бої. Пізніше правоохоронці оголосили його в розшук. Пізніше стало відомо, що вже перебуває в слідчому ізоляторі за скоєння інших злочинів.



Джерело

Україна

Першого заступника міністра оборони Гаврилюка звільнили з посади: деталі

Published

on



Уряд звільнив Івана Гаврилюка з посади першого заступника міністра оборони України. Також зроблено ряд нових призначень і звільнень.

Про це повідомив представник уряду у парламенті Тарас Мельничук.

“Звільнено Гаврилюка Івана Юрійовича з посади першого заступника Міністра оборони України”, — написав він.

Іван Гаврилюк перебував на посаді заступника міністра оборони від 17 травня 2024 року. До цього він був начальником управління звʼязку та інформаційних систем штабу Командування Сил логістики ЗСУ і заступником головного інспектора Міністерства оборони України.

Він пройшов шлях від командира взводу батальйону охорони і обслуговування до заступника начальника штабу відділу ракетних військ і артилерії управління армійського корпусу. Був начальником тилу управління армійського корпусу та начальником Головного управління логістики. У 2020 році звільнений з військової служби в запас. .

Інші кадрові призначення Кабміну за 18 квітня

За даними Мельничука, Кабінет міністрів призначив нового міністра енергетики і його секретаря, а також голову Держагенства розвитку туризму України.

Призначено:

  • Олександра Павліченка заступником міністра енергетики України з питань європейської інтеграції;
  • Сергія Суярка державним секретарем Міністерства енергетики України;
  • Наталю Табаку головою Державного агентства розвитку туризму України.

Крім цього з посади звільнено першого заступника міністра охорони здоров’я України Сергія Дубова, заступника міністра охорони здоров’я України Олександра Порхуна.

Також уряд погодив призначення:

  • Івана Базилюка головою Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області;
  • Владислава Лаврика головою Волноваської районної державної адміністрації Донецької області;
  • Наталії Погребної заступником голови Київської обласної державної адміністрації.

Звільнено з посади Сергія Приходька — голови Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області.

Нагадаємо, що 11 квітня ЗМІ повідомили, що генерал-лейтенант Іван Гаврилюк звільняється за власним бажанням з посади першого заступника міністра оборони України. За словами депутата Олексія Гончаренка, замість Гаврилюка заступником міністра оборони можуть призначити генерал-лейтенанта Миколу Шевцова. Нині він обіймає посаду начальника Головного управління логістики Генштабу ЗСУ.



Джерело

Continue Reading

Україна

яка область на першому місті

Published

on



З початку 2025 року в Україні вже було відкрито понад 17 тисяч виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку. У середньому щомісяця фіксується близько 4,7 тисячі нових рішень щодо штрафів від територіальних центрів комплектування. Найвища активність спостерігається в Києві, на Дніпропетровщині та Сумщині.

Такі дані аналітичної платформи “Опендатабот“.

Як інформує “Опендатабот”, станом на квітень 2025 року зафіксовано 17 007 проваджень, із яких лише 2 779 або 16% було закрито. Кількість виконавчих дій фактично дорівнює кількості осіб, на яких їх відкрито — 15 772 людини.

Переважно такі справи порушують щодо чоловіків віком 25–35 років — на цю категорію припадає майже 44% усіх випадків. Ще 39% — це чоловіки віком 36–45 років. Жінки майже не фігурують у подібних провадженнях — лише 22 випадки за весь період.

Найбільше проваджень зафіксовано у столиці — 1 992, на другому місці — Дніпропетровська область із 1 946 випадками, на третьому — Сумська з 1 722 справами. Один із рекордів за кількістю проваджень на одну особу встановив Приморський ТЦК Одеси: він відкрив сім справ проти одного чоловіка. Найменше зафіксовано у Луганській області — всього 6, та в Івано-Франківській — 57.

Загалом із початку повномасштабного вторгнення зібралось понад 28,9 тисячі боргів через порушення облікових норм.

15 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає 50% знижку на штраф за самостійне звернення до ТЦК та сплату штрафу. У період воєнного стану за неоновлення облікових даних чи відсутність на військовому обліку чоловікам віком від 18 до 60 років загрожує штраф від 17 до 25,5 тис. грн. Але добровільна сплата дає змогу обійтись лише половиною мінімальної суми.

Через несплату штрафів наразі заблоковані рахунки 26 тисяч осіб. У Міністерстві юстиції підкреслюють: всі арешти відбуваються лише на підставі судових рішень, які надходять до виконавчої служби, повідомляє “РБК-Україна“.

Згідно із законом, за ігнорування повістки чи неоновлення даних у ТЦК фізичні особи мають сплатити від 17 до 25 тис. грн. Якщо порушник не виконує вимогу добровільно, йому можуть додатково заблокувати банківський рахунок або тимчасово позбавити водійських прав. Усі санкції застосовуються виключно на підставі рішення суду.

Нагадаємо, що українці, які перебувають у розшуку за ухилення від мобілізації у 2025 році, можуть бути затримані в момент перевірки їхніх особистих документів. Експерти роз’яснюють, як саме має відбуватись таке затримання у правовому полі та які подальші дії передбачає закон.

Також, громадянина не можуть притягнути до відповідальності або оштрафувати у територіальному центрі комплектування за відмову проходити військово-лікарську комісію, якщо він офіційно має відстрочку від мобілізації. Водночас, якщо повістка була надіслана поштою, потрібно уважно перевіряти її зміст і дотримуватися інструкцій, щоб уникнути юридичних неприємностей.



Джерело

Continue Reading

Україна

в Україні скасували спецдозволи для цілителів

Published

on



Народні цілителі тепер працюватимуть без спеціального дозволу. В Україні скасували заборону, яка діяла з 2012 року.

Про це стало відомо з постанови Кабінету міністрів України від 8 квітня 2025 р. № 402.

Своїм рішенням Кабмін скасував постанову від 3 грудня 2012 р. № 1145 “Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством)”.

У 2018 році колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун хотіла скасувати видачу спеціальних ліцензій цілителям.

“Що це за методи та як їх можна обґрунтувати з наукової точки зору — доказовій медицині невідомо. По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів”, — писала Супрун у своєму Facebook.

На її думку, якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування, то цього не може визнавати закон і держава.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства в березні повідомили про початок роботи інформаційно-комунікаційної системи “єКоноплі”. Вона допоможе підприємцям, які займаються вирощуванням та переробленням медичних конопель. Щоб отримати доступ до системи, потрібно мати кваліфікованих електронний підпис та скористатись вебпорталом “Дія”.

Також Фокус писав про те, що освітяни та медичні працівники, які вирішили не виходити на дострокову пенсію за вислугою років, можуть розраховувати на одноразову виплату, що дорівнює десятикратному розміру їхньої щомісячної пенсії, за дотримання низки умов.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.