Connect with us

Відбудова

Закордонне українство є вкрай важливим ресурсом відбудови

Published

on



Держава розробляє різні механізми та шукає шляхи, аби мотивувати громадян повертатися в Україну, яка потребує людей для відновлення.

Про це в коментарі Укрінформу сказав заступник міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, який узяв участь у Стратегічній дискусії з питань залучення діаспори та глобальної української спільноти у відновлення та розвиток України, що пройшла в Берліні.

За його словами, дискусія стала першим заходом між попередньою Конференцією з питань відновлення України, яка відбулася в Берліні 2024 року та цьогорічною, що пройде в липні в Римі. На ній обговорювалась роль діаспори та глобальної української спільноти у відновленні нашої держави, те, чим вона може допомогти в цьому процесі.

Посадовець назвав дуже важливою координацію з Міністерством міжнародного співробітництва та розвитку ФРН (BMZ), яке стало одним із засновником так званого Альянсу з навичок, щодо підготовки українців і українок до відновлення України.

«Якщо BMZ або інші структури організовують курси з підвищення кваліфікації для українців, то там обов’язково має бути український майстер, вчитель чи викладач, який володіє українською термінологією і повинен передати її нашим молодим співвітчизникам тут. Адже вони мають бути готові працювати не лише в Німеччині, а й повернутись в Україну, коли настануть обставини, які дозволять їм це зробити», – пояснив Чесноков.

Читайте також: Від Берліна до Рима: у столиці ФРН обговорили підготовку до Конференції з відновлення України

Коментуючи дані різних опитувань щодо планів на майбутнє українців, які наразі перебувають за кордоном, він зауважив: нерідко люди керуються у своїх відповідях емоціями, поточною ситуацією в родині та іншими обставинами. І загалом зрозуміло – поки триває війна, дуже мало людей повертаються.

«Але ми й інші міністерства над цим все одно працюємо. Зараз розроблена програма для повернення тих важливих фахівців і фахівчинь, які виїхали. Для чоловіків відразу буде робитися бронювання, аби наша економіка функціонувала», – зазначив урядовець. Він нагадав про створення Міністерства національної єдності та про те, що в кожному міністерстві чітко визначені відповідальні особи, які займаються питанням повернення українців і українок додому.

За його словами, в таких сферах, як виробництво озброєння, високотехнологічне верстатобудування тощо фахівці в Україні фактично всі вже залучені. Тому шукають тих, хто працював на виробництвах раніше, навіть пенсіонерів. Їм пропонується повернутися і продовжити роботу в безпечних умовах, «оскільки так передбачено тими нормативами, які для цього розроблені».

«Наші співвітчизники за кордоном – це найважливіший ресурс відновлення України. Ми розуміємо, що для того аби вони повернулись, мають бути створені умови», – підкреслив Чесноков.

Читайте також: На відбудову цьогоріч Україна потребує $17,3 мільярда: у Мінрозвитку сказали, скільки грошей уже є

Наприклад, Міністерство молоді та спорту, за словами одного з його керівників, працює над впровадженням механізму ЄС «Молодіжна гарантія», який дуже добре зарекомендував себе у Європі. Він спрямований на те, щоб кожна людина віком до 30 років могла гарантовано отримати робоче місце, або пройти перенавчання і через 4 місяці повернутись на ринок праці, або продовжити здобувати ту освіту, яку раніше починала.

«Ми вбачаємо, що це буде передумовою для повернення молодих українців. Спільно з Міністерством національної єдності Міністерство молоді та спорту буде впроваджувати політику утвердження української національної та громадянської ідентичності для українців за кордоном. Зараз ми напрацьовуємо алгоритм такої роботи. Я думаю, що це буде ще однією точкою взаємодії між українськими діаспоральними організаціями Німеччини та урядом нашої держави», – підкреслив заступник міністра.

Читайте також: Уряд виділив додаткові ₴5 мільярдів на проєкти відновлення в 12 областях – Шмигаль

Додамо, що в ході дискусії у Берліні українські організації Німеччини ділилися досвідом і з українцями Італії, де в липні відбудеться  Ukraine Recovery Conference 2025.

Наприкінці минулого тижня Чесноков перебував у Римі, де, зокрема в МЗС Італії обговорив підготовку до конференції. Вона стане ключовою платформою для мобілізації міжнародної підтримки у відновленні України, а також для інтеграції молодіжних ініціатив у процес відбудови. Українська делегація наголосила на важливості участі молоді у розбудові держави та презентувала підходи, які дозволять максимально залучити молоде покоління до відновлення соціальної та економічної стабільності країни.



Джерело

Відбудова

В Одесі визнали аварійною багатоповерхівку, в яку 1 травня влучив російський дрон

Published

on


В Одесі 16-поверховий житловий будинок, в який 1 травня влучив російський дрон, визнали аварійним, його мешканців відселяють.

Про це в Телеграмі повідомили в Одеській міськраді, передає Укрінформ.

«За висновками експертного обстеження та міської комісії Техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), будівля визнана аварійною та потребує тимчасового відселення для проведення протиаварійних робіт», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гроші на відновлення будинку виділять на позачерговій сесії 13 травня.

Читайте також: Атака дронів на Одесу: пошкоджені 11 будинків і 56 квартир, четверо поранених – у лікарнях

Мешканцям будинку запропонували скористатися міською програмою компенсації оренди житла. Також Київська районна адміністрація продовжує збір документів для надання мешканцям пошкоджених квартир матеріальної допомоги з міського бюджету на відновлення вікон та дверей. Окрім того, людям надаються консультації щодо отримання компенсації за державною програмою єВідновлення.

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники у ніч проти 1 травня атакували Одесу ударними безпілотниками, є пошкодження цивільної інфраструктури, спалахнули пожежі. Зокрема, в 16-поверховому будинку постраждали три поверхи, а триповерховий будинок не підлягає відновленню.

Фото: Телеграм/Одеса.Офіційно



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Італія виділить понад €60 мільйонів на відбудову Одещини

Published

on



Уряд Італії виділить кошти на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі, а також на будівництво лікарні у місті та ремонт зрошувальних систем в області.

Про це у Фейсбуці повідомила перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум, передає Укрінформ.

За її словами, три угоди підпишуть на конференції з відновлення України, яка пройде 10-11 липня у Римі.

Йдеться про грантову угоду на 27,5 млн євро на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі. Це будівля філармонії, палац Потоцьких, палац Абази та Одеський літературний музей.

Також до підписання готуються кредитна угода на будівництво за 30 млн євро нового корпусу обласної дитячої лікарні в Одесі і грантова угода на 6,1 млн євро – на реконструкцію зрошувальних систем в Одеській області.

Читайте також: Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDFпаливі зацікавились корейці

«Ці три проєкти – частина нашого великого пакету по Одещині, над яким ми працюємо в рамках Меморандуму з Італією. Усі деталі погоджено, всі кроки пройдено – попереду важливий момент підготовки і підписання», – додала Шкрум.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі у Спасо-Преображенському соборі, який постраждав унаслідок ракетного удару в липні 2023 року, за гроші Італії відремонтують котельню.

Фото: Фейсбук Альона Шкрум



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів і доріг

Published

on


Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) передало Державному агентству відновлення обладнання для обстеження транспортної інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.







Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів та доріг Фото: mindev.gov.ua

Зокрема, передано високоточне обладнання для обстеження транспортної інфраструктури, насамперед зруйнованих мостів, а також спеціалізовані автомобілі, які будуть використовуватись для обстеження автомобільних доріг державного значення.

Читайте також: Україна отримає від Японії близько $3 мільярдів кредиту, який погасять із доходів від заморожених активів РФ

Крім того, передбачене також надання навісного обладнання для цих автомобілів.

У пресслужбі уточнили, що обладнання передається в межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції, який JICA реалізовує спільно з Мінрозвитку.

Як повідомлялось, з початку 2023 року Україна та Японія домовилися про виділення (зокрема, в межах проєктів JICA) понад 700 млн дол. на потреби відновлення.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.