Connect with us

Політика

Зеленський затвердив склад делегації для переговорів у Стамбулі

Published

on



Делегацію України на переговорах у Туреччині очолить секретар РНБО Рустем Умєров, також до її складу увійдуть представники Збройних Сил, МЗС та розвідки.

Відповідний указ №539/2025 оприлюднено на сайті глави держави, передає Укрінформ.

В указі вказується, що очолить делегацію секретар РНБО Рустем Умєров. Також до її складу увійдуть радник керівника Офісу Президента Олександр Бевз, заступник начальника штабу Командування Військово-Морських сил Збройних сил Олександр Дьяков, перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Кавбаса, перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Олег Луговський, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Євгеній Острянський, заступник голови СБУ Олександр Поклад, заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький та інші.

Читайте також: У Москві заявили, що не розраховують на «прориви» у переговорах в Стамбулі

Указом також визначені повноваження делегації. Зокрема, вказується, що главі делегації дозволяється «затвердити Директиви делегації України для участі в переговорному процесі з міжнародними партнерами України, а також із представниками Російської Федерації щодо досягнення справедливого і сталого миру (додаються, таємно)».

Читайте також: Україна хоче обговорити з РФ у Стамбулі повернення полонених, дітей та зустріч лідерів – Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, 16 травня відбувся перших раунд переговорів у Стамбулі, де російську делегацію очолював помічник глави Кремля Володимира Путіна Володимир Мединський, що підкреслює низький рівень російського представництва. Українську делегацію очолив міністр оборони Рустем Умєров. За результатом переговорів була досягнута домовленість, зокрема, про обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».

2 червня у Стамбулі пройшов другий раунд переговорів між делегаціями України та РФ, під час якого вдалося домовитися про обмін військовополоненими двох категорій – поранених і важкопоранених, а також молодих воїнів віком до 25 років – у форматі «всіх на всіх». Крім того, у Стамбулі узгоджено питання обміну тілами полеглих військових.

Черговий раунд перемовин української та російської делегацій запланований на вечір 23 липня у палаці Чираган у Стамбулі, де проходила попередня зустріч. Очікується, що зустріч почнеться близько 7-ї години вечора.

Фото: ОП



Джерело

Політика

Качка обговорив з експертами шляхи збереження антикорупційної системи для просування до ЄС

Published

on



Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка обговорив ситуацію щодо НАБУ та САП із представниками експертного середовища, що опікуються питаннями верховенства права.

Про це повідомляє Урядовий портал, передає Укрінформ.

«Урядовець підкреслив вагомість зроблених кроків у сфері верховенства права за останнє десятиріччя. В цьому контексті він наголосив на важливості подальшої спільної роботи органів державної влади та громадськості з пошуку шляхів для збереження повної функціональності правоохоронної та антикорупційної систем, а також з відкриття переговорних кластерів, імплементації Дорожніх карт трансформацій на шляху до ЄС та забезпечення прозорості усіх процесі», – поінформували у Кабміні.

Сторони погодили необхідність подальшої координації та комунікації для напрацювання рішень, що дозволять зміцнити роботу антикорупційної інфраструктури й запобігти потенційним загрозам.

Участь у зустрічі взяли експерти громадських організацій Центр демократії та верховенства права, Фундація DEJURE, Громадянська мережа ОПОРА, ГО «Адвокат майбутнього», Центр політико-правових реформ, Центр прав людини ZMINA, Уĸраїнсьĸа правова ĸонсультативна група, Коаліція РПР, Лабораторія законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, Антикорупційний штаб, Easy Business.

Читайте також: Єврокомісія сприймає НАБУ та САП як «наріжні камені верховенства права в Україні»

Ці організації входять до робочих груп із підготовки переговорних позицій України за Розділом 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи».

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.

Представники Єврокомісії та Європарламенту висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.

Народні депутати ініціювали збір підписів та підготовку подання до Конституційного Суду щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.

Сьогодні, 23 липня, в Офісі Президента відбулася зустріч глави держави з з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Політика

Реформа антикорупційних органів України ставить під загрозу вступ до Євросоюзу

Published

on



Суперечливий крок Президента України Володимира Зеленського щодо взяття під контроль антикорупційних органів країни ставить під загрозу європейське фінансування та шлях Києва до вступу в ЄС.

Про це Financial Times сказали високопоставлені європейські чиновники, передає Укрінформ.

«У вівторок Зеленський підписав закон, який передає генеральному прокурору, якого він призначив, контроль над двома незалежними антикорупційними організаціями – НАБУ і САП. Цей крок, який, за словами президента, мав на меті викоренити російських шпигунів, викликав осуд з боку ЄС та членів G7», – пише видання.

Комісар ЄС з економічних питань Валдіс Домбровскіс, який курує фінансову допомогу Україні, заявив Financial Times, що ці два органи «мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості».

«Наша поточна фінансова допомога Україні залежить від прозорості, судових реформ та демократичних урядів. Те саме стосується шляху України до вступу в ЄС, який також вимагатиме потужної спроможності боротися з корупцією», – сказав він.

Президент Франції Еммануель Макрон і президент Європейської ради Антоніу Кошта цього тижня провели переговори із Зеленським, щоб закликати його переглянути реформу, повідомили FT джерела, обізнані з ходом переговорів.

Корупція та незалежність судової влади вже давно є двома найбільшими проблемами Брюсселя щодо кандидатури України на вступ до блоку, який є найбільшим фінансовим донором країни, пише видання. Україна отримала статус кандидата в члени ЄС у 2022 році, але не може просунутися на шляху до членства через опір Угорщини, найбільш дружньої до Росії країни-члена ЄС, яка неодноразово накладала вето на будь-який прогрес у її офіційному вступі.

На нещодавній зустрічі 27 лідерів ЄС усі, крім Віктора Орбана з Угорщини, високо оцінили «значний прогрес», досягнутий Києвом у реформах, пов’язаних з вступом до ЄС. Вони запросили Україну зробити «наступні кроки» в процесі вступу, що передбачатиме переговори про «фундаментальні» цінності ЄС, включаючи демократичні стримувальні механізми, фінансовий контроль та інші антикорупційні вимоги. Метою було досягти прогресу, попри вето Угорщини, сподіваючись, що коли Будапешт поступиться, Україна просунеться далі на шляху інтеграції до ЄС.

Читайте також: Україна має виконати обіцянки щодо антикорупційних реформ – євродепутати

Але нещодавній крок Києва підірвав ці зусилля, заявили чиновники ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп заявив, що антикорупційні інституції України є життєво важливими для продовження реформ і прогресу на шляху до членства в Європейському Союзі.



Джерело

Continue Reading

Політика

Результат нового раунду перемовин у Стамбулі навряд чи вийде за межі гуманітарного треку

Published

on



Конкретний результат нового раунду перемовин з Росією у Стамбулі навряд чи виходитиме за межі гуманітарного треку, однак для України участь у них важлива з точки зору зміцнення міжнародної підтримки, зокрема в питанні отримання зброї.

Таку думку висловив експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі Радіо NV, передає Укрінформ.

Експерт негативно відповів на запитання, чи варто очікувати на певний поступ на переговорних треках, окрім гуманітарного.

«Думаю, ні. З боку Росії вони ще не готові, хоча не виключено, що трошки зміниться риторика… Конкретний результат прямо зараз, я думаю, не буде виходити за рамки гуманітарного треку», – зазначив Їжак.

За його словами, те, що Росія погодилася на таку ініціативу, «про щось говорить». Водночас, на думку Їжака, новий раунд переговорів у Стамбулі – це, скоріш за все, політична історія – «просто подивитися, до чого готові росіяни».

«Поки що вони (росіяни – ред.) дуже загально говорять, що Путін відкритий до переговорів, але на своїх умовах. Треба подивитися, до чого вони «відкриті»», – зауважив експерт, додавши, що склад російської делегації також свідчитиме про це.

На його думку, для України участю у перемовинах у Стамбулі все ще важливо демонструвати готовність до миру і доводити, що саме Росія всіляко затягує мирний переговорний процес.

«Для багатьох країн з різними поглядами і різним законодавством, які збираються на «Рамштайн», важливо, що вони дають зброю Україні для оборони і для того, щоб допомогти вести переговори. Думаю, демонстрація того, що саме Україна готова до переговорів, а Росія це гальмує, все ще важлива, щоб пришвидшити отримання певних видів озброєнь», – зазначив Їжак.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив із секретарем РНБО Рустемом Умєровим підготовку чергового обміну та зустрічі з російською стороною, яка планується на середу, 23 липня, в Туреччині.

Читайте також: У Москві заявили, що не розраховують на «прориви» у переговорах в Стамбулі

Президент доручив сформувати делегацію для перемовин із російською стороною, її очолить Умєров. До складу делегації увійдуть представники розвідки, МЗС та Офісу Президента.

16 травня відбувся перший раунд переговорів у Стамбулі. Російську делегацію очолював помічник Путіна Володимир Мединський, що підкреслює низький рівень російського представництва. Українську очолив тодішній міністр оборони Рустем Умєров. За результатом переговорів була досягнута домовленість, зокрема, про обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».

2 червня у Стамбулі пройшов другий раунд переговорів між делегаціями України та РФ, під час якого домовлено про обмін військовополоненими двох категорій – поранених і тяжкопоранених, а також молодих воїнів віком до 25 років – у форматі «всіх на всіх». Крім того, було узгоджено питання обміну тілами загиблих військових.

Фото: RadioSvoboda.org.(RFE/RL)



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.