Усі новини
Знайдено нескінченне, потужне джерело енергії — що це

Стійка магнітна енергетична система залишається недосяжною через опір матеріалів, втрати потужності та неможливість ефективно перетворювати енергію, кажуть учені.
Проблема виробництва нескінченної енергії продовжує існувати через обмеження ефективності, спричинені тертям, опором і втратою енергії. Магнітна генерація енергії могла б вирішити цю проблему і вона навіть має практичні застосування, хоча видобуток нескінченної енергії неможливий, пише ecoticias.com.
Магнітне поле, що постійно змінюється, генерує електрорушійну силу в електричних провідниках за допомогою електромагнітної індукції. Електромагнітна індукція є основою для розробки більшості електродвигунів і генераторів. Магніти самі по собі не генерують енергію, але дають змогу перетворювати кінетичну енергію на електрику. Ніяка постійна енергія не може бути вироблена без рушійної сили, такої як механічний рух. Ось чому електростанції повинні використовувати вітряні, водні або парові турбіни для вироблення електрики.
Виробництво більшості систем відновлюваної енергії залежить від магнітів під час роботи таких об’єктів, як вітряні електростанції, гідроелектростанції та геотермальні установки. Лопаті вітряних турбін обертаються за рахунок кінетичної енергії, що генерується вітром, яка активує магніт всередині установки. Завдяки цьому генерується електрика за допомогою електромагнітної індукції.
Кінетична енергія води, що рухається, змушує турбіни працювати на гідроелектростанціях для вироблення електроенергії шляхом обертання магнітів. Магніти є ключовою частиною систем відновлюваної енергії як пристрою, але самі по собі вони не є джерелами енергії, а лише проміжними ланками, які перетворюють кінетичну енергію в електричну.
Магнітні компоненти виконують основні функції для вироблення електроенергії, і магнітні енергетичні системи залишалися недосяжною концепцією з самого початку. Кожному генератору потрібне джерело енергії через рух або викопне паливо.
Автономний магніт не утримує енергію, оскільки для роботи як генератора йому потрібна зовнішня кінетична енергія. Стаціонарний магніт необхідно переміщати для генерації електричного струму. Через ці обмеження потенціал генерації енергії магнітами обмежений, що перешкоджає створенню нескінченного запасу енергії. Стійка магнітна енергетична система залишається недосяжною через опір матеріалів, втрати потужності та неможливість ефективно перетворювати енергію.
Фундаментальні принципи генерації енергії електромагнітною індукцією дають змогу працювати електродвигунам, генераторам, трансформаторам та індукційним плитам. Розвиток цих технологій встановив нові стандарти якості життя, що також сприяє просуванню промислових інновацій.
Хоча генерація магнітної енергії є привабливою і цінною технологією, мрія про необмежене і потужне джерело енергії залишається такою ж вислизаючою, як і раніше.
Раніше ми писали, що інженери розробили нову ефективну вітряну турбіну. Завдяки двом парам лопатей, що обертаються в різних напрямках, ефективність підвищилася на 14% порівняно з традиційними вертикальними вітрогенераторами.
Усі новини
їм понад 300 000 років (фото)

На південному заході Китаю археологи виявили колекцію стародавніх дерев’яних інструментів, яким понад 300 000 років. Ці знаряддя, виявлені поблизу стародавнього озера, дають нове уявлення про те, як жили ранні люди в Східній Азії.
Під час розкопок у Гантаньціні в провінції Юньнань археологи знайшли 35 дерев’яних артефактів, серед яких були копальні палиці, гачки для зрізання коренів та невеликі загострені інструменти, багато з яких були виготовлені з сосни та твердої деревини, пише Live Science.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами провідного дослідника Бо Лі з Університету Вуллонгонга, ця знахідка є найдавнішими дерев’яними інструментами, які коли-небудь знаходили в Східній Азії.
“Ця знахідка є винятковою, оскільки вона зберігає момент у часі, коли ранні люди використовували складні дерев’яні інструменти для збирання підземних харчових ресурсів”, — зазначив Лі.
Інструменти були поховані в глинистих відкладах з низьким вмістом кисню, що допомогло зберегти сліди полірування, подряпини і навіть залишки рослинної сировини.
Учені пояснюють, що ця колекція є одним з небагатьох наборів дерев’яних інструментів палеоліту, які не пов’язані з полюванням, на відміну від більш відомих прикладів, таких як списи, знайдені в Шьонінгені, Німеччина.
Під час розкопок у Гантаньціні в провінції Юньнань археологи знайшли 35 дерев’яних артефактів
Фото: Bo Li
Ці знахідки свідчать про те, що ранні люди навмисно відвідували озерну місцевість для збирання їстівних підземних частин рослин. Дослідники стверджують, що використання інструментів свідчить про планування та глибоке розуміння місцевого рослинного світу.
“Інструменти демонструють рівень планування та майстерності, який ставить під сумнів уявлення про те, що східноазіатські гомініди були технологічно консервативними”, — заявив Лі.
Щоб визначити вік артефактів, дослідники застосували методи інфрачервоної люмінесценції та електронного спінового резонансу. Обидва методи підтвердили, що інструменти мають вік від 250 000 до 361 000 років.
Хоча рослинний матеріал, безпосередньо прикріплений до інструментів, не можна було точно ідентифікувати через його руйнування, інші докази з місця знахідки вказують на раціон, що включав ягоди, кедрові горіхи, лісові горіхи, водні бульби і навіть ківі.
Це підтверджує гіпотезу, що ранні люди значною мірою покладалися на рослинні ресурси, а не на велику дичину, що відрізняло їх від їхніх сучасників у Європі.
Збереження викликає питання: археологи розкопали незвичайну плетену криницю в Норфолку (фото)
Це відкриття змінює наше уявлення про розвиток та адаптивність людей у стародавній Східній Азії. Замість того, щоб зосереджуватися виключно на полюванні, ці ранні люди виготовляли інструменти з конкретними функціями.
Раніше Фокус писав про міфічних ітбараків, створінь з тюркських легенд. Згідно з розповідями, ці істоти мали людські тіла та собачі голови.
Також ми розповідали про те, як кавалерійські мечі римської епохи призвели до значного відкриття. Вчені виявили древнє поселення, яке існувало впродовж століть.
Усі новини
Теорія перлинних сережок – чому вони відлякують чоловіків

Носіння перлинних аксесуарів може заважати чоловікам зустрічатися з жінками, і вони навіть не усвідомлюють цього. Перли часто символізують красу та вишуканість. Тепер саме через ці погляди самотні дівчата з TikTok відмовляються від них.
У соціальних мережах існує теорія, що перлинні сережки відштовхують чоловіків, пише New York Post.
Перлинні прикраси часто символізують красу та вишуканість. Тепер саме через ці погляди самотні дівчата з TikTok відмовляються від жіночних аксесуарів, бо вважають, що їх носіння заважає їм зустрічатися із заможними холостяками.
Щоб виправдати, чому сучасне покоління чоловіків більше не знає, як залицятися до жінок, TikTok створив “теорію перлинних сережок”, яка полягає в тому, що жінок, які носять цей тип аксесуару, вважають страхітливими, дорогими або такими, що потребують багато догляду — якості, які можуть “відлякати” потенційних залицяльників.
Одна авторка контенту на ім’я Морган Макгуайр (@morganmcguire) поділилася відео, у якому висловила своє розчарування цією дивною теорією.
“Останнім часом я усвідомлюю, що хронічно самотня… Я щойно дізналася про “теорію перлинних сережок”… не дивно, що я самотня, я прикрашена перлами, справді, вони всюди… Не думаю, що виглядаю грізно”, – сказала вона, демонструючи свою любов до дорогоцінного каміння.
Її відео зібрало понад 4 млн переглядів – і вона не єдина, кого дратує ця відмовка, яку соціальні мережі дають чоловікам. У TikTok з’являється безліч відео, де жінки стверджують, що це правда.
В іншому відео жінка показала себе з перлами і написала: “Я самотня за власним вибором, чи це через теорію перлинних сережок?”
Безліч людей у розділі коментарів до відео або повірили в цю теорію, або поставилися до неї скептично:
- “Це все пояснює”.
- “Це правда. Я ношу перлинні сережки зі школи (11 років), а зараз мені 27, у мене завжди були невдалі стосунки”.
- “Боже, я думала, що теорія про перли полягає в тому, що вони зроблять тебе гарною та свіжою”.
- “Ні. Я так часто носила перлинні сережки, і навіть одягла їх у день свого весілля”.
- “Ношу перлинні сережки з дитинства і успадкувала перлинні сережки та намиста від бабусі та мами. Мене ця теорія не хвилює. Це сімейна традиція”.
Нагадаємо, Фокус раніше писав, що:
Крім того, у TikTok стало вірусним відео, на якому злодій грабує квартиру, а домашній пес подружився з ним.
Спорт
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів

28-річному Діогу Жоті, футболістові “Ліверпуля”, який загинув в автокатастрофі разом зі своїм 26-річним братом Адре 3 липня, зробили невелику операцію, після якої рекомендували поки що відмовитися від подорожей літаками.
Саме тому брати-футболісти планували повернутися в Ліверпуль до початку передсезонної підготовки по воді. Підготовка мала стартувати вже з 7 липня, пише ВВС.
Розслідувачі вважають, що Діогу їхав машиною з Порту, щоб сісти на пором із Сантандера на півночі Іспанії, звідки в Плімут і Портсмут на півдні Англії є поромні маршрути.
Дорогою вони потрапили в аварію після того, як у Lamborghini, у якому їхали футболісти, луснула шина під час обгону іншого авто на трасі А-52 в муніципалітеті Сернаділья в іспанській провінції Самора. Остання розташована недалеко від кордону з Португалією.
Після того, як лопнула шина, спорткар злетів з дороги в кювет. Водій і пасажир загинули на місці.
Цією ж дорогою Жота їхав на весілля зі своєю подругою дитинства і матір’ю його дітей Руге Кардозу два тижні тому.
Вдова Жоти показала кадри їхнього весілля після смерті чоловіка
У нього залишилося троє дітей — сини Денис і Дуарте, а дочка, ім’я якої не розголошують, народилася 2024 року.
У футболіста залишилося троє дітей
Фото: Diogo Jota/Instagram
Жота забив 65 голів у 182 матчах за “Ліверпуль”, допомагаючи їм виграти Кубок Англії і Кубок ліги у 2022 році, а також титул Прем’єр-ліги минулого сезону.
Раніше він грав за “Пасуш де Феррейра”, “Атлетіко Мадрид”, “Порту” і “Вулвергемптон”, за які він забив 44 голи в 131 грі.
Останній матч Жоти був за Португалію у фіналі Ліги націй УЄФА проти Іспанії. Він забив 14 голів у 49 міжнародних матчах.
Брат Жоти, який загинув в авіакатастрофі, також був професійним футболістом — за португальський клуб другого дивізіону “Пенафіел”.
Раніше Фокус писав, що український захисник “Лос-Анджелеса” обурився через прапор РФ на матчі.
Ми також розповідали, що в Сербії замість найкращих моментів матчу з Андоррою показали геймплей eFootball.
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно
-
Усі новини1 тиждень ago
їх викликають масивні гори заввишки всього 1 см
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл