Connect with us

Війна

79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар

Published

on

Держпрапор України, встановлений у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні, було приспущено сьогодні, 18 травня, на знак солідарності з кримськими татарами.

Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, передає Матриця Свободи

18 травня виповнюється 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Депортація була насильницьким переселенням кримських татар із їхньої батьківщини – Криму, яке проводила радянська влада.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 2015 року, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

“Ще 8 років тому в Україні визнали геноцидом депортацію кримських татар із Криму 1944 року. Сьогодні, майже через 80 років, ми як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, змушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі.. Тому місто на знак солідарності приспустило прапор у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу”, – розповів чиновник.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що у планах Москви – чергова спроба знищити цілий народ: “Безкарне зло має властивість повертатися ще страшнішими злочинами. Ця аксіома підтверджується жахливими злочинами російської військової агресії, яка почалася військовим захопленням та окупацією Криму в лютому-березні 2014 року і триває повномасштабним вторгненням російських військ на материкову частину України, що здійснюється з 24 лютого 2022 року”.

Зловісні плани Москви мають на меті знищити незалежну Українську державу, стерти з землі український та кримськотатарський народи.

“Наша пам’ять і повага жертв геноциду кримськотатарського народу, наша підтримка Збройних Сил України, наша рішучість завершити російсько-українську війну, що триває десятий рік, перемогою України і покаранням росії, яка є державою — терористом, повинні стати гарантіями неповторення злочинів, що були скоєні і виконані. проти українського та кримськотатарського народів”, – підсумував глава Меджлісу.

Війна

СБУ заарештувала активи Оксани Марченко в Одеській області: 740 млн гривень

Published

on

На акції Оксани Марченко в 7 підприємствах припортової інфраструктури на Одещині накладено арешт, повідомляє СБУ.

Мова йде про корпоративні права в АТ «Ексімнафтопродукт», ПрАТ «Синтез Ойл», ПрАТ «Синтез Транзит», ТОВ «Укрлоудсистем», АТ «Одеснафтопродукт», ПрАТ «Чорноморський паливний термінал» та ТОВ «Альбіон Коммодітіз».

Дружина Медведчука володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур.

Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 млн грн.

Арешт відповідного майна убезпечить його від перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави.

Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пального та інших критичних вантажів через акваторію Чорного моря.

Нагадаємо, що Оксана Марченко є фігуранткою у справі про фінансування російських окупаційних угруповань. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Continue Reading

Війна

В Україні запрацював Центр протидії злочинам рф проти українських дітей

Published

on

В Україні відкрили Центр захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей, пише Успіх in UA. Про це йдеться на офіційній сторінці Верховної Ради України у Facebook.

Також було представлено розроблений представниками органів державної влади комплексний план дій Bring Kids Back UA задля повернення на рідну землю всіх маленьких громадян України. Моніторинг та узгодження його виконання здійснюватиме Координаційна рада з питань захисту та безпеки дітей при Президентові України.

Цей план містить такі складові й завдання:

  • повернення депортованих росією українських дітей;
  • розвиток сімейних форм виховання;
  • реінтеграція дітей, повернутих із рф, організація їх соціалізації та освітні ініціативи;
  • порятунок і захист дітей України;
  • фіксація злочинів та притягнення рф до відповідальності;
  • комунікація й публічні заходи та розвиток інфраструктури сімейного виховання;
  • міжпарламентська взаємодія.
Continue Reading

Війна

Міноборони готує зміни до військової служби: введуть рейтинг і нові правила

Published

on

В основі змін – стандарти кадрового менеджменту НАТО.

Військова служба в ЗСУ у 2023 році дещо зміниться. Міністерство оборони збирається впровадити низку інновацій, які врегулюють її проходження під час війни та в мирний час. Детальні новини про зміни розповів офіційний канал МОУ в Telegram 29 травня.

У міністерстві пропонують призначати на посади відповідно до фактичних звань.

Вислуга і перебування в певному званні отримають часові рамки, а отримати вищу посаду можна буде за умови відповідності рейтингу, йдеться в повідомленні відомства.

Також заплановано ротацію військовослужбовців, щоб вони отримали можливість набути потрібний їм досвід.

А ось на тих військових, яким двічі відмовляли в просуванні по службі, очікує рекомендація до звільнення.

Проєкт після розроблення вирушить на узгодження і розгляд Кабінету міністрів України.

У підсумку документ має потрапити до рук президента Володимира Зеленського, який і введе його в дію своїм підписом.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.