Відео
Російські ракети влучили вночі у будинки в Сергіївці – є жертви
Три російські ракети Х-22 влучили цієї ночі у житлову дев’ятиповерхівку та дві бази відпочинку у курортному селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району. Внаслідок ракетного удару загинуло 20 людей, в тому числі одна дитина. Постраждалих доправлено до лікарні, всього це 38 людей, з них шестеро дітей. На місці трагедії працюють правоохоронці та рятувальники.
Одна з ракет влучила у дитячий табір. Про це написав журналіст Сергій Проценко:
“На базі відпочинку у Сергіївці, в яку сьогодні влучили російські ракети, живуть діти, які приїхали до літнього футбольного табору. Це відомий одеський дитячий футбольний клуб Атлетік”.
Як з’ясувалося, на щастя, діти встигли поїхати з табору напередодні, але там залишився ночувати тренер, який, за непідтвердженими даними, серед загиблих.
Військовий губернатор Одещини Максим Марченко оголосив 2 липня днем жалоби за загиблими. Цього дня в області буде скасовано святкові та масові заходи, спортивні змагання тощо, вистави і концерти буде перенесено на інші дні.
Відео
На Одещині педофіл гвалтував 13-річного родича
На Одещині в Біляївському районі дядько-педофіл півроку змушував племінника сексуально задовольняти його. За це він обіцяв 13-річному хлопчику купити телефон і давати кишенькові гроші, а також виконувати інші його забаганки.
Про злочинні діяння педофіла повідомила родичка хлопчика. Поліція навідалася до гаража, де мешкав 43-річний підозрюваний у педофілії.
Під час обшуку правоохоронці вилучили особисті речі чоловіка та дитини, а також відібрали в обох біологічні зразки.
Педофілу загрожує від 10 до 15 років за гратами.
Відео
В Одесі триває дерусифікація топонімів
В Одесі змінять назву ще близько 200 вулиць та провулків. Про це повідомив заступник Одеського міського голови Павло Вугельман.
Він зазначив, що історико-топонімічна комісія Одеської міськради вже розглянула перелік з понад 200 топонімів, назви яких слід перейменувати в рамках декомунізації чи дерусифікації. Комісія наразі завершує цю роботу та готується надати перелік на розсуд депутатів міської ради. Також, за словами віцемера, створена інтерактивна мапа, на якій відображаються вулиці із чинними назвами та тими, що пропонує створена історико-топонімічною комісією робоча група.
“Ми підійшли комплексно до цього питання. В нас є певна концепція, яку ми пропонуватимемо міській раді. Наприклад, мікрорайон з вулицями на честь відомих композиторів, інший з назвами міст-побратимів тощо”, – зазначив Павло Вугельман.
Також комісія вирішила, що треба доповнити “Алею зірок” на Ланжеронівській трьома новими іменами: Георгія Голубенка, Євгена Лапейка та Леоніда Пастернака.
“Це люди, які дійсно внесли величезний вклад в історію міста та заслуговують на таку велику пошану”, – наголосив віцемер.
Георгій Голубенко – відомий одеський письменник, драматург, сценарист, один із засновників Гуморини, заслужений діяч мистецтв України. За його пєсами та оповіданнями знято фільми та серіали, поставлено театральні вистави.
Євген Лапейко – автор кількох рок-опер, що з успіхом йшли в одеських театрах, автор гімну Гуморини, музичний керівник славнозвісної команди КВН “Одеські джентльмени”.
Леонід Пастернак – живописець та графік, майстер жанрових композицій та книжкової ілюстрації, педагог.
Крім цього, члени комісії проголосували за встановлення пам’ятного знаку одному із засновників Одеського зоопарку Генрику Бейзеру.
Проте історико-топонімічна комісія Одеської міської ради під час засідання відклала питання демонтажу пам’ятника “Засновникам міста”, який зазвичай називають “пам’ятник Катерині ІІ” через центральну скульптуру імператриці на монументі. Для ухвалення якогось рішення з цього приводу членам комісії не вистачило інформації від юридичного департаменту щодо повноважень місцевої влади у цьому питанні. Після отримання юридичних розяснень експерти обіцяли повернутись до обговорення подальшої долі монумента.
Відео
В Одесі відкрито інсталяцію в пам’ять про загиблих дітей
В Одесі відкрилась інсталяція «Дитинство 2022» в пам’ять про українських дітей, які загинули від рук російських окупантів. Автор проєкту – відомий скульптор та художник Андрій Любов.
«Композиція складається з 363 воєнних касок з квітами, що розміщено на 121 протитанковому «їжаку». Кожна каска і квітка символізують дитячу душу. Розписували каски наші українські діти», – сказав автор.
Кількість касок з квітами відповідає кількості українських дітей, що загинули за півроку повномаштабного російського вторгнення в нашу країну.
Невдовзі планується відправити інсталяцію до міста-партнера Одеси Венеції для демонстрації на Венеціанському бієнале.
«Ми обов’язково повинні показати всьому світові ціну, яку платить Україна у війні проти російських окупантів» – сказав на відкритті арт-заходу мер Одеси Генадій Труханов.