Connect with us

Війна

В Одесі надають допомогу ВПО з Луганщини

Published

on

Сьогодні, 23 вересня, до Одеси прибув голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, який відвідав Координаційний центр допомоги ВПО з Луганської області. Центр було відкрито 17 серпня і наразі там надають різноманітну допомогу для переселенців.

Гумцентр націлений надавати допомогу з багатьох аспектів. Це не лише гуманітарні набори, а і юридичні питання, працевлаштування, пошук житла. Наразі активно займаються питанням безкоштовної медичної допомоги для ВПО з Луганщини, які зареєстровані в Одесі та області. Загалом звертатись можна незалежно від аспекту проблеми. Очільник Луганської ОВА, повідомив, що вони будуть якнайшвидше реагувати на запити та шукати варіанти рішення. Наразі вже створено чат-бот, не прив’язуючись до місця реєстрації, можна поставити своє питання, після чого дадуть відповідь або необхідні контакти.

Починаючи з 24 лютого з Луганської області виїхало понад 320 тисяч людей. ВПО наразі зареєстровані у кожній області країни. Тому вирішили відкривати гуманітарні штаби, в яких надаватиметься різноманітна допомога. Немає змоги відкривати гумцентри, відповідно до кожної громади, тому відповідальність за ту чи іншу область закріплена за конкретними громадами. Безпосередньо для ВПО це означає, що всі луганчани, з якої ОТГ вони не виїхали, приходять у будь-який гуманітарний штаб чи хаб і отримують там на рівні з усіма однакові послуги.

«Я розумію, що все не буде ідеально. Ніколи, сучасна незалежна Україна не мала справи з повномасштабною війною, яка йде зараз. Ніхто з держслужбовців, лікарів, вчителів та інших не мав справу з тим що зараз відбувається. Але війна триває, люди пороз’їжджались і їм потрібна допомога. Якщо є будь-які проблеми, ми будемо якнайшвидше на них реагувати та надавати допомогу у будь-якому аспекті, чого б це не стосувалось», — розповів Сергій Гайдай.

Координаційний центр допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганської області працює за адресою: вул. Катерининська, 32. Поставити питання можна з 10:00 до 14:00 за адресою, за номерами «гарячої лінії»: 099 013 20 26, 063 425 86 90. або за e-mail: [email protected]

Зазначимо, що станом на 1 вересня в Одесі зареєстровано 91 257 ВПО, повідомила Одеська міська рада.

Війна

Розвідка встановила російських військових, які причетні до ракетного удару 3 червня по Сумах

Published

on

Головне управління розвідки Міністерства оборони України встановило російських військових, які причетних до обстрілу Сум 3 червня 2025 року, внаслідок чого шестеро людей загинули, ще 29 дістали поранення.

Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомляє у Фейсбуці.

За інформацією української воєнної розвідки, для артилерійського обстрілу агресор застосував реактивну батарею РСЗВ БМ-21 «Град» 30-го мотострілецького полку (в/ч 72162), вогневі позиції полку були розташовані в районі села Апанасовка Курської області.

Безпосередньо до злочинного удару по Сумах причетні військовослужбовці 30-го полку, зокрема:

Гарнаєв Дамір Жафярович, начальник артилерії 30-го мотострілецького полку, підполковник. Адреса реєстрації – м. Пенза, проспект Строітєлєй, 38, кв. 46;

Волобуєв Дмитро Олександрович, командир реактивної артилерійської батареї 30-го мотострілецького полку, капітан. Адреса – м. Самара, вул. Земеца, 28, кв. 9.

Читайте також: ГУР провело ще одну операцію, яка заблокувала логістику росіян на ТОТ Запоріжжя

Як зауважили у ГУР, командирами розрахунків РСЗВ БМ-21 «Град» артилерійської батареї 30-го мотострілецького полку на момент удару були сержант Іванов А. О. та рядовий Панченко С. А.

Як повідомлялося, 3 червня 2025 року о 9:20 російські війська обстріляли з РСЗВ БМ-21 «Град» місто Суми, зафіксовані вісім влучань, пошкоджені 16 будівель, з яких 15 – багатоквартирні та приватні житлові будинки, клінічна лікарня № 4, залізничні колії. Внаслідок обстрілів шестеро людей загинули, ще 29 дістали поранення, серед поранених, зокрема, троє дітей, найменшому з яких три роки.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Війна

навіщо Росія переоснащує трофейну техніку

Published

on

У мережі з’явилися фото захопленої росіянами бойової машини піхоти (БМП) M2 Bradley, на якій замість штатної гармати 25-мм Bushmaster M242 встановлено радянську 30-мм гармату 2А72. Таке рішення вельми спірне, оскільки “рідне” знаряддя Bradley істотно перевершує російський аналог за деякими показниками.

Росіяни, ймовірно, проводять випробування гібридної бронемашини з метою її практичного застосування на фронті, пишуть у своєму матеріалі оглядачі The War Zone.

Гармата Bushmaster стріляє боєприпасами 25×137 мм, тоді як 2А72 використовує більший боєприпас — 30×165 мм. Фахівці зазначають, що, на перший погляд, здається, що встановлення більшої і скорострільної гармати може дати перевагу: 2А72 робить до 330 пострілів за хвилину проти 200 у M242. Однак не все так однозначно.

Річ у тім, що 2А72 демонструє низьку стабільність при стрільбі: ствол активно вібрує, що знижує купчастість. Крім того, радянська гармата поступається американській за якістю бронебійних снарядів. Наприклад, Bushmaster M242 здатний використовувати боєприпас M919 зі збідненим ураном, який показує високу пробивну здатність навіть проти важкої бронетехніки. У 2А72 таких боєприпасів немає.

На думку аналітиків Defense Express, основна причина заміни гармати може критися в логістиці. Росія не має як великих запасів 25-мм боєприпасів до M242, так і оригінальних запчастин до американської техніки. Тому навіть частково пошкоджена машина без можливості ремонту або перезарядки втрачає сенс у бойовому застосуванні. Заміна гармати на вітчизняну 2А72 спрощує постачання, але викликає масу технічних проблем.

Наприклад, щоб інтегрувати 2А72 в американську вежу, потрібно повністю переробити механізм подачі боєприпасів, а головне — модернізувати систему управління вогнем. Крім того, обидві гармати проєктувалися з різними прицілами, електронікою та архітектурою. Тому при кустарному встановленні виникає ситуація, за якої стріляти можна буде хіба що “на око”.

Західні експерти вважають, що з урахуванням складнощів переоснащення і відсутності масових постачань, найімовірніше, ці трофейні Bradley будуть використовуватися в інформаційній кампанії. Нагадаємо, в мережі вже опубліковано відео, на яких російські військові нібито проводять навчання із застосуванням захопленої БМП, виконуючи евакуацію поранених і штурм позицій.



Джерело

Continue Reading

Війна

У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям

Published

on

Скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

Як нагадали в МОЗ, відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність. 

“Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:

  • Державна митна служба України – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках – рішення змінено;
  • Державна податкова служба України – 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінено;
  • Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.
Читайте також: Реформа МСЕК: експертні команди у понад 80% випадків встановлювали інвалідність

Як повідомляв Укрінформ, станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 справ — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто більш як 220 тисяч справ (222 258). У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.