Культура
Експо-2030: крім Одеси є ще три кандидати
Відбулось Третє координаційне зібрання, де обговорювали питання подальших дій країн-учасниць у Всесвітній виставці Expo 2030. Про це повідомив директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОВА Роман Григоришин.
Українська делегація знов була у Міжнародному бюро виставок у Парижі. Представляли країну: Євген Левенберг, представник ГО «Громадська Рада Одеса Експо-2030», Євген Картавий, представник України у Міжнародному бюро виставок Роман Григоришин, як заступник голови Національного оргкомітету Expo в Україні.
“Виконавчий комітет Міжнародного бюро виставок затвердив українське реєстраційне досьє. Наразі залишилось чотири кандидати на право проведення Expo: Рим, Пусан, Ер-Ріяд та Одеса.
Місії Міжнародного бюро виставок вивчатимуть готовність міста та країни до проведення Expo, спілкуватимуться з бізнесом і пересічними громадянами, аби дізнатися їхню думку щодо події. Також представники місій відвідують майбутню територію (поля зрошення), де планується будівництво виставкових павільйонів і аналізуватимуть нашу логістику.
У червні 2023 року відбудеться Генеральна асамблея 172, під час якої у нас буде можливість провести ще одну презентацію країни і міста для всіх делегатів країн-учасниць асамблеї” — зазначив директор Департаменту.
Далі у планах презентація заявки Одеси на Генеральній асамблеї 171, яка пройде 27-28 листопада цього року. Після чого, з лютого по квітень 2023 року, у Києві та Одесі працюватимуть перевіряючі місії. Саме голосування за переможця відбудеться у листопаді 2023 року під час Генеральної асамблеї 173.
Нагадаємо, що Одеська область стала лідером експорту товарів в Україні попри війну.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.