Війна
єППО вже працює: додаток від одеських «Технарів»

Андроід-версія додатка єППО, яку розробила конструкторська група «Технарі», пройшла верифікацію Гугла. Додаток єППО вже доступний на плеймаркет. Тепер кожний громадянин України може долучитись до противоракетної та протиповітряної оборони нашого Неба. Повідомив один із розробників застосунку Геннадій Сульгін.
Щоб допомогти ППО збити ракету чи дрон, потрібно встановити додаток, авторизуватись через ДІЮ, натиснути тест.

“Якщо ви побачили повітряну ціль, наприклад крилату ракету чи дрон-камікадзе шахід, вам треба лише відкрити єППО на своєму смартфоні, вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку. Все. А через декілька секунд фахівці ППО побачать вашу відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і летаюча смерть буде збита.
Чому це необхідно?
Завдяки кривізні земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та БПЛА орків ховаються від нашої ППО на доволі малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю можемо ми, навіть тоді, коли їх тимчасово не бачать радари.” – написав Сульгін.
Розробник зазначив, що додаток узгоджено з командуванням ОК «Південь», старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК «Південь» та за співпраці Мінцифри. Постійно консультувались з фахівцями ППО і для військових ця ініціатива потрібна. За 2-3 тижні планують IOS версію додатка.
Нагадаємо про прагнення одеського осередку «Демократичної Сокири».
Війна
Російські диверсанти під час «перемирʼя» намагалися підійти до позицій ЗСУ, маскуючись під «своїх»

Під час оголошеного лідером РФ триденного перемирʼя група російських загарбників намагалася наблизитися до позицій Сил оборони, видаючи себе за українських військових.
Про це 60-а окрема механізована Інгулецька бригада повідомила в Телеграмі, передає Укрінформ.
Військові РФ обмоталися скотчем жовтого кольору, який використовують українські захисники, щоб позначити себе на полі бою.
«Порушення Женевських конвенцій? Без сумніву. Але ніщо так не видавало Штірліца, як неправильний відтінок форми та джгут Есмарха, що стирчить із кишені замість турнікета», – зауважили в бригаді.
Аеророзвідка вчасно виявила загарбників, а оператори дронів їх ліквідували.
Як повідомляв Укрінформ, на честь Дня перемоги, який відзначають у Росії, правитель країни-агресорки Володимир Путін оголосив «перемир’я» з 8 по 10 травня.
Президент Володимир Зеленський зауважив, що Путін створив фейкову «тишу» для параду 9 травня, адже російські війська не припинили атакувати на фронті та продовжують бити по прикордонню України.
Війна
Німеччина планує засекретити інформацію щодо поставок Україні озброєнь

Новий уряд Німеччини планує зробити значно менш прозорою інформацію щодо поставок Україні озброєнь.
Про це повідомляє з посиланням на урядові джерела Tagesspiegel, передає Укрінформ.
ЗМІ зазначає, що відтепер, після трьох років «прозорості» припиняться регулярні оновлення списку переданої і планованої допомоги на сайті уряду, поставки німецької зброї в Україну в значній мірі будуть таємницею.
«Федеральний уряд значно скоротить кількість комунікацій щодо поставок систем озброєння в майбутньому», – повідомили урядові джерела, пояснивши, що головною метою є «позбавити агресора військової переваги у війні в Україні».
Окрім того, це частина «тактики ведення війни», спрямована на зменшення публічних дебатів щодо поставок зброї.
Про такі плани сказав і сам новий канцлер Фрідріх Мерц в інтерв’ю виданню Bild під час візиту в Київ 10 травня. За його словами, громадяни ФРН, звісно, мають право знати, що робить уряд, але «деякі речі, які обговорюються у військовій площині, мають залишатися стратегічно двозначними». До цього, за його словами, Путін мав повну інформацію щодо стратегії Німеччини зі ЗМІ та дебатів у бундестазі, тож тепер треба зробити так, щоби він більше не почувався впевненим.
«Думаю, ми маємо покласти цьому зараз край… Ми будемо робити це по-іншому», – сказав Мерц. Він додав, що про необхідні кроки уряд інформуватиме відповідні структури парламенту, і що не треба продовжувати в його стінах дебати, які точилися останні три з половиною роки.
Раніше про це ж говорив президент Франції Еммануель Макрон. «Ось чому ми вирішили не надавати чіткої інформації в певних сферах. Ми не будемо говорити про категорії та моделі зброї на кожній пресконференції. Бо цілком можливо, що російська армія також почує відповідь на ваші запитання», – заявив французький лідер.
Нагадаємо, список зброї оновлювався регулярно онлайн з червня 2022 року. Останнє оновлення відбулось 17 квітня, після чого на сайті з’явилась дата 6 травня, що було викликано тим, що в цей день почав роботу новий уряд. Ексканцлер Олаф Шольц заявив 27 лютого 2022 року, через 3 дні після російського вторгнення в Україну, оголосив, що ФРН почне постачати зброю країні, що перебуває в стані війни. Після цього у відповідь на критику, що Берлін робить замало, і почалися публікації списків переданої зброї.
Фото: Bundeswehr
Війна
Росія закрила повітряний простір над «Капустіним Яром» на 12 і 13 травня

Росія закриє повітряний простір над ракетним полігоном «Капустін Яр» для ймовірного запуску балістичних ракет.
Про це повідомляє «Мілітарний» із посиланням на NOTAMs, передає Укрінформ.
Повідомлення про закриття повітряного простору в районі ракетного полігону було опубліковано 8 травня. Умови, що вказані в ньому, можуть свідчити про ймовірний запуск балістичних ракет.
Насамперед привертає увагу зазначений діапазон висот, який буде закритий: від рівня поверхні до необмеженої висоти.
Заборона стосується всіх повітряних суден, що можуть здійснювати польоти в цьому районі. Повітряний простір буде закритий 12 і 13 травня щодня з 06:00 до 16:00 за місцевим часом.
Варто зазначити, що аналогічна заборона на польоти вже діяла раніше — 21 листопада 2024 року, напередодні удару балістичною ракетою «Кедр» («Орешник») по Дніпру.
Тоді обмеження тривало з 04:00 до 20:00 у період з 21 по 23 листопада.
Повідомлення схожого характеру також було опубліковано 11–13 грудня з 08:00 по 12:00 за місцевим часом, а друге — 16–21 грудня. Після цього, 13 грудня, відбувся масований ракетний удар по Україні із застосуванням балістичних, крилатих та гіперзвукових ракет.
Як повідомлялося, російська балістична ракета середньої дальності розроблена на основі РС-26 «Рубеж».
Головне управління розвідки Міністерства оборони України деталізувало, що справжня назва комплексу не «Орешник», а «Кедр». На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів.
Випробування ракетного комплексу «Кедр» проходили на полігоні «Капустін Яр» у жовтні 2023 та червні 2024 року.
У серпні 2019 року, завершилася дія договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між США та Росією.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство6 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика4 дні ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика3 дні ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика4 дні ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Усі новини5 днів ago
вид на поселення з висоти пташиного польоту вразив людей (фото)
-
Війна4 дні ago
На Київщині та в низці областей оголошували тривогу через загрозу балістики
-
Відбудова4 дні ago
За два роки програмою «єВідновлення» скористалися майже 100 тисяч родин